Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Túlélhetik a botsáskák a...

Túlélhetik a botsáskák a mérgezést?

Figyelt kérdés

3 napja már, hogy valószínűleg permetezett levelet adtam nekik. Más okot nem tudok a történtekre.

Bengáli botsáskák. Lelassultak, vasárnap délután már szinte egyáltalán nem mozogtak, minimálisan kapaszkodtak, csak nagy unszolásra voltak hajlandók 1-2 lábukat kinyújtani.

3 napja pakolgatom őket egyik ágról a másikra, hogy mindig legyen a közelükben levél (ártéri erdőből szedett, tuti vegyszermentes szeder), ha enni akarnának. Reggelente mindig ugyanott, ugyanúgy találtam őket, max 1-2 centit mozdultak valamerre.

Most éjjel többször megnéztem, egészen mozgékonyak voltak, és több levelet is megrágva találtam. De reggel kivéve őket szinte a hasukon fekszenek, nagyon lassan mozognak (van összehasonlítási alap, mert az egyik példány fürge, jön-megy, szökik, ránk mászik, stb).

Láthatóan javult a helyzet, de még mindig nem tűnik biztatónak.

Ez a javulás jelentheti azt, hogy rendbe fognak jönni? Egyáltalán lehetséges ilyen? Vagy csak kínlódnak és úgyis elpusztulnak?



2018. okt. 3. 10:58
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Hát, éjszakai állatok lévén normális ha este aktívabbak. Vizet szoktál spriccelni a levelekre?
2018. okt. 6. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

a kérdés kiírása utáni éjszakát az egyik konkrétan a hátán fekve a doboz alján abszolválta. reggel ki akartam kukázni, de ahogy hozzáértem, elindult. Azóta mocorog.


Igen, kapnak vizet.

2018. okt. 6. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!