Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kullancsinvázió lenne? (Két...

Kullancsinvázió lenne? (Két megmagyarázhatatlan eset! )

Figyelt kérdés

Mostanában egy ismerősöm mesélte, hogy kullancsot talált a mellkasán. Kiszedte.

Utána félig-meddig poénból én is megnéztem, hogy rajtam nincs-e. Erre én is találtam egyet hátul a vállamon. Kiszedtük házilag. Sikerült egyben kiemelni. Elvileg nincs bajom. A lényeg: hogyan került ránk?

Nem is találkozunk. Egyikünk sem járt magas fűben, bozót közelében. Nagyvárosokban lakunk. Maximum parkban jártunk mostanában, ahol nyírt gyep van, de részben inkább csak beton. Fűre se nagyon mentünk.

Fák alatt elmentünk, de onnan állítólag nem tud ránk ugrani, mert tévhit, hogy fákon élne. Azt írják, csak magas fűben él. Egyikünk sem járt ilyen helyen.

Ráadásul miért a felsőtestünkön van, ha fentről nem tud ránk ugrani? Alacsony fűben is a bokára mászhat és felmászik egészen a felsőtestre? Minek mászna annyit? Miért nem a bokánkba harapott bele helyette?


Mi van manapság, kullancs invázió? Hogy mászhattak ránk szinte egyszerre úgy, hogy több száz kilométerre lakunk egymástól, és egyikünk sem járt magas fűben?



#kullancs #veszély #rejtély #invázió #rajzás #közhasznú információ
2019. máj. 13. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mikor hol jártál, azt nem tudom, de igen, sok a kullancs városokban, parkokban is, mászik rajtad a kullancs, keresi a neki tetsző helyet, hajlatokban, akár a hajas fejbőrön is, de bárhol befúrhatja magát. Amikor kiveszed, arra kell vigyázni, nehogy kinyomd belőle, amit már magába szívott, mert akkor fertőz és jobb minél előbb kivenni.
2019. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszú száraz idő után nedves idő jön, akkor előkerül az összes kullancs. Mi szombaton kirándultunk, 2-3 óránként átnéztük magunkat menet közben, nekem vagy 10 volt, aztán itthon még egyet találtam. Amit leírtál, az nem túl valószínű, de előfordulhat.


Mászik annyit, bizony. Azért érdemes kiránduláson vagy ha olyan helyen jársz, pár óránként átnézni magad, mert miután rád került, még órákig mászkál és keresi az ideális helyet a fúráshoz. Pár óránként átnézve magam plusz a problémás szakaszok (magas fű, belógó bokros ösvény stb.) után még egyszer átnézve legalább kilenc-tíz még be nem fúrt kullancsra jut egy, ami már tényleg bennem van.

2019. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szombaton voltam kirándulni, igaz ártérben de volt nagy fű és rengeteg csalán.... jó pár km-ert letapostam de nem találkoztam kullanccsal. :)
2019. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!