Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek hogyan érdemes...

Szerintetek hogyan érdemes reagálni arra, ha az anyósotok, apósotok olyan dolgokról fejti ki a véleményét, várva a te helyeslő válaszod, amiben abszolút nem értetek egyet?

Figyelt kérdés
Tisztelem és rendes embereknek tartom a férjem szüleit, viszont teljesen más a világnézetük, politikai hovatartozásuk, úgy általában a véleményük körülbelül mindenről ami csak létezik, mint nekünk. Az a probléma, hogy eléggé szélsőségesek, ezért előszeretettel hozzák elő ezeket a dolgokat, állandóan ezekről beszélnek, és várják, hogy helyeseljünk. Az, hogy ne értsünk egyet az nem opció, azért összeveszni nem akarunk velünk (sajnos a családon belül volt már erre is példa). Na meg teljesen feleslegesnek tartom hogy belemenjünk velük vitákba, kétséges, hogy a véleményük bármennyire változtatható lenne. Ha meg állandóan csak bólogatok, akkor meg ettől rosszul érzem magam, mintha megjátszanám magamat, egyfajta "alárendelt" érzés ez, sokáig nem bírom ezt. Valahogy azt kéne elérni hogy ne beszéljenek ilyen dolgokról. De mégis hogyan?

2020. jún. 27. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Kevesebb találkozás velük.Vagy nem kell bólogatni.Vélemény ütköztetése meg nem vezet feltétlenül veszekedéshez.Van saját egyéni véleményed akkor azt ki kell fejteni előttük.Felvállalni önmagad.
2020. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Hát szerintem azt érdemes tudniuk, hogy mondjuk mit gondoltok nagy vonalakban a mondjuk a politikáról, vallásról hogy tényleg ne legyen egy ilyen megjátszós érzete a dolognak. Én ezt a nagyimmal úgy csinálom, hogy amikor felhozza a politikát minél hamarabb témát váltok, és mondom neki, hogy tudod nagyi én nem így gondolom, de tiszteletben tartom a te véleményed, légyszi te is tartsd tiszteletben az enyémet, semmi értelme ezen veszekedni. Aztán ezt sokszor eljátszuk, mert valamiért kommunistának gondol amiért nem vagyok fideszes xd
2020. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon is tudják hogy mi a véleményünk, hátunk mögött csúnya jelzőkkel is szokták illetni a világnézetünket. De az az érzésem azért beszélnek direkt róla mert meg akarnak minket győzni. Azt látom hogy azért sem érdemes belemenni vitába, mert nem vagyunk egyenrangúak, az ő világképük szerint ők a felnőttek, akik tudják az igazság forrását és csak az az egy út a járható amit ők követnek, mi meg kis szerencsétlen kölykök vagyunk akik nem tudják miről beszélnek. Azt érzem kár szenvedni azzal hogy nem értek egyet mert képtelenség olyanokat meggyőzni akik teljesen megszállottjai a saját világnézetüknek, vallásos életmódjuknak. Egyszer volt hogy kifejtettem valamiben nem értek egyet de elég rossz lett a vége (én éreztem magam miatta rosszul, mert természetesen le lettem alázva a véleményemért).
2020. jún. 27. 21:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy én tényleg szeretnék jó kapcsolatot ápolni velük, de ez nagyon idegesítő és frusztráló tud lenni. De csak emiatt meg kár lenne ha az egész kapcsolat megszakadna.
2020. jún. 27. 21:02
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Igen nekem is ugyanez van a nagyival, de csak a poltikával meg van némi vallásmániája, de az lájtosabb. Amúgy tündéri asszonyka, de ha a poltika szóbakerül megvadul. Ha kapcsolatot akarsz velük tartani, akkor nem tudsz mást tenni, mint terelni és kibújni a téma alól különben folyamatos veszekedés lesz. De ezt nem tudom mennyire lehet úgy kivitelezni, hogyha ilyen mély, világnézeti kérdésről van szó, mert az bármikor előjöhet, nem úgy mint egy politika. Azt nyilván ne hagyjátok azért, hogy becsméreljenek, vagy ilyesmi, nem tudom, hogy néz az ki, hogy titeket tudatlan kölyköknek gondolnak. Ha végképp nem bírnak magukkal, akkor én megmondanám, hogy szeretitek őket meg minden, de ritkulni fognak a találkozások, ha nem tartanak tiszteletben titeket.
2020. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Mondjátok azt: Kedves Anyuka, Apuka, ti is tudjátok, hogy ebben a dologban nem értünk egyet. De igazán szeretünk titeket, csak éppen más a véleményünk. Nem szeretnénk erről vitatkozni, és azt sem szeretnénk, hogy a gyerekeink a nagyszülőkkel töltött szép órák helyett ilyen vitákra emlékezzenek. Ezért kérünk titeket, hogy ne hozzátok újra és újra elő ezt a témát. Ha ez mégis megtörténne, egyszer még szólni fogunk, de ha ez nem elég, azonnal összepakolunk és hazamegyünk.

És haza is kell menni. Nem haraggal, nyugodtan, udvariasan elköszönve, de haladéktalanul. aztán két hét múlva meg lehet próbálkozni egy újabb látogatással.

Nehezebb a helyzet, ha ők vannak nálatok, mert kidobni valakit mindig durvább, mint eljönni tőle. De ha képtelenek alkalmazkodni ahhoz az egyszerű kéréshez, hogy adott témát hanyagoljanak, én lehet, hogy otthon is felállnék, és azt mondanám, hogy most mi elmegyünk sétálni, ők érezzék jól magukat, a lakáskulcsot meg majd dobják a postaládába.

2020. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Én soha nem bólogattam senki kedvéért. Mindig kiállok az elveim /véleményem mellett! Én sem érezném jól magam, hogy ha el kéne nyomni magamban a véleményem. Igenis kimondom, ha nem értek egyet, vagy saját véleményt alkotok, akár ők is bólogathatnak, nem? A családi béke kedvéért. Egyébként kevés emberrel lehet tisztességesen vitázni, legtöbbször személyeskedésbe megy át részükről, de én az ilyenbe nem megyek bele.

Szóval állj ki te is magadért, ők is lehetnek tapintatosak a saját véleményük megfogalmazásakor! Vagy kik ők, hogy Szentírás a szavuk és senki nem mer ellent mondani nekik, vagy miért nem szabad más véleményeket megfogalmazni velük szemben?

2020. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

"teljesen más a világnézetük, politikai hovatartozásuk, "


Kerülném a témát.

Ahhoz viszont ragaszkodnék, hogy a gyerekemmel se beszéljenek ilyesmiről, mert őt én nevelem.

2020. jún. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintetek hogyan érdemes reagálni arra, ha..."

Türelemmel és tisztelettel.

Nem kell elfogadni, bólogatni vagy helyeselni, de nem is kell ellentmondani. Meg kell hallgatni amit mondanak, el kell ismerni hogy ők gondolhatják így, majd óvatosan, finoman el kell mondani, hogy te meg mást gondolsz róla.

Mondjuk legyen a téma az ufók léte a Földön. Tegyük fel hogy ők alapvetően hülyeségnek tartják, kinevetik azt aki állítja, hogy ufók léteznek - szerinted pedig nincs igazuk. Ilyenkor nem azt kell mondani, hogy márpedig ufók vannak és ostoba aki nem fogadja el a számtalan bizonyítékot, meg ilyen videó, olyan könyv, amolyan akármi. Az kell mondani, hogy valóban, aki még soha nem találkozott ufóval annak ez tényleg nevetségesnek hangozhat, ellenben sokan meg úgy gondolják, hogy mégis van benne igazság. A világ sok országában vannak már olyan kutatóintézetek, amik konkrétan az idegenekkel való kapcsolatfelvételre jöttek létre, annak lehetőségét vizsgálják, így tehát a tudósok is természetesnek tartják, hogy idegen lények létezhetnek. Biztosan sok hazugság is megjelenik, de némely esetekben nagyon valósnak tűnnek a bizonyítékok, elgondolkodtatóak az állítások, tehát te inkább úgy véled, hogy ebben a kérdésben nem lehet egyértelmű kijelentést tenni, akár az is lehetséges hogy ufók mégiscsak vannak a Földön.

Vagy ha fordítva van, kijelentik, mint nekem egyik rokonom, hogy 17 fajtájú ufó járt már a Földön stb., te meg biztosra veszed hogy ez baromság, akkor meg megkérdezed honnan is veszi ezt, odafigyelsz, majd időnként kedvesen megjegyzed, hogy azt ott te másképpen hallottad, vagy lehet, hogy amannak a sztorinak volt olyan magyarázata is aminek nincsen köze idegen lényekhez, és hogy látod mennyire otthon vannak a témában, te nem foglalkoztál vele ennyire. Ami hírrel eddig te találkoztál, arról kiderült hogy vagy átverés vagy csak mese volt, és téged egyenlőre nem győztek meg, de háááát, talán idővel majd lehet többet is tudni a témáról.

A lényeg, ne sértsd meg őket azzal, hogy leszólod amit hisznek, de ne is hazudd azt hogy te is egyetértesz velük. ha valami nem úgy van szerinted, akkor kedvesen mondd el, hogy van a dolognak másik olvasata is, értelmezhető úgy is hogy.. és itt elmondhatod te mit gondoltál. Nem kijelentve hogy tuti úgy van ahogy te mondod, csak hogy te másképpen hallottad vagy hallottad másképpen is a dolgot.

2020. jún. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Bólogatsz és lesz*rod. Nekik az ilyen, beszélgetésre hasonlító alkalmak csak azért kellenek, hogy kinyilváníthassák a véleményüket és elégedettek legyenek azzal, milyen jól megmondták a tutit. Ha ilyenkor egy végtelenített szalagról menne az "igen, papa, úgy van, papa" helyeslés, nekik az is elég lenne. Megváltoztatni úgysem tudod őket, veszekedni felesleges, viszont kár azzal vesztegetni az idődet és energiád át, hogy még próbálod felfogni, mit magyaráznak.
2020. jún. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!