Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » (Anyós - Após - Sógor) Lassan...

(Anyós - Após - Sógor) Lassan megbolondulok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Röviden leírnám:

Párom szüleinél lakunk, mivel nem rég vásaroltunk egy házat és felujítás alatt áll. A párom báttya és baratnője is itt laknak.


A lényeg, hogy eddig nem zavart minket ha vettünk valamit itthonra és ők is hozzá nyúltak, de soxor előfordul, hogy mikor én főzök vagy vásárolok itthonra akkor szó nélkül hozzá nyúlnak, és nagyon kellemetlenül érzem hogy rájuk szóljak. Fordított helyzetbe ez nem így szokott lenni mi nem nyúlunk a máséhoz.

Anyósommal jó a kapcsolatunk közösen megosztjuk a házi munkát, viszont ebben a Sógorom barátnője nem segít. Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Fél éve lakunk együtt ennyien, és mar kezd zavarni ez.


2020. júl. 7. 20:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Mennyire áll felújítás alatt? Bele lehetne attól függetlenül menni?

Én akkor mennék a sajátomba!


Mi is most újítunk, benne lakunk macskákkal... Szóval tudom milyen borzasztó így felújítani. De ha nagyon nem tetszene a helyzet, elmennék.


Ha maradsz... Akkor pedig beszélni kell velük! Ők is vendégek végső soron mint ti ott. Azt nem vethetik a szemetekre. Az együtt élesnek pedig elvileg vannak szabályai, csak nem mindenki tartja be.

De akkor szólni kell.

Mi is laktunk anyóséknál és sógornőm cuccaihoz mink nem nyúlhattunk! De én senki cuccához nem nyúltam amúgy... Egyetlen egyszer akartam a jégkrémből enni ami a fagyasztóban volt. Nem tudtam hogy az övé. Majdnem kiszedtem EGY KÁVÉS POHÁRNYIT, mert annyit akartam csak! Erre lecseszett, hogy ne merjük enni belőle! Ezt sajnálta tőlünk! A miénk amit mi vettünk 3 liter az bezzeg eltűnt. Anyósomék utólag közölték, hogy ETTEK belőle - vagyis teljesen megették a 3 litert. Nem szóltam érte, bár férjemnek megjegyeztem, hogy legalább szóltak volna azért vagy hagytak volna legalább.

Szóval volt ilyen ott is. A sógornő cucca az teljesen tabu volt, de engem anyósom buzdított, hogy én kínáljam meg a lányát. Én meg beintettem. Mondom ő nem ad nekem semmit, nehogy má!

Én eltettem a szobába mindent amit nem akartam hozzá nyúljanak. A főztömből senki nem evett tüntetőleg - mert én főztem és nem szerettek engem amúgy, ezzel (is) mutatták ki. Szóval "nem volt probléma".

Na mindegy...

Szerintem az nem baj, ha megkéred őt, hogy ne nyúljon hozzá, ha te sem nyúlsz az övéhez.

2020. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a pénzt is kérd vissza, amit felzabáltak! Ne csak mostantól legyetek külön kaján, hanem visszamenőleg is hajtsd be rajtuk a tartozásukat. Gondold át, mióta esznek bele a kajátokba, egy hét alatt mennyi minden tűnik el kb. aztán nyújtsd be nekik a számlát.
2020. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha anyosodekat zavarja valami nekik kell szólni. Ha téged akkor neked. Azt magyarázza már el valaki hogy miért csak a sógorNŐtől várjátok a segítséget. Ha a ferfiak nem örökké füvet nyírnak, építkeznek (?) akkor tökre elvárható hogy mindenki kivegye a részét. Nyilvan a sogornő is. A többit meg kell mondani, ha magától nem jut eszébe hogy Gizike légyszi ne egyetek meg a tokfozeleket fasírttal. Mondjuk ha már főznék akkor a többinek is főznék. Amugy meg lehet ők alapnak veszik hogy ha valami szimpi az ő kajajukból akkor esztek belőle, kérdés nélkül. Meg kéne beszélni nem magatokba puffogni. Mi most csak találgatunk. Nekem alap lenne hogy mindenki ehet mindenkiéből, persze úgy hogy mminenki beletesz a közösbe. De ez én vagyok, más meg más.
2020. júl. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
Elozo, sok csaladnal meg a regi felfogas van, miszerint a hazimunka a no dolga. Most hogy veszel ra egy felnott ferfit ilyesmire, aki ugy nott fel, hogy semmi ilyesmit nem kellett vegeznie. Plane a sajat otthonaban, ahol eddig anyucicseled kiszolgalta.
2020. júl. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Irjatok beosztast esetleg, hogy ki mikor milyen hazimunkat kell elvegezzen. Anyosoddal szovetkezhetsz, ha o ugyis melletted all, hiszen rosszallja, hogy csak ketten vegzitek a hazimunkat. Vegyetek bele a fiukat is a beosztasba. Bar, eselyes, hogy ugysem fognak csinalni semmit. Max. az asszonykak elvalhatnak, ha nem tetszik nekik, azt meg ugysem fognak.
2020. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%
Felnőtt embereket már nem fogsz leszoktatni semmiről. Ha eddig megették a kajádat és kerülték a házimunkát, akkor ezután is ugyanígy lesz, akár megbolondulsz, akár nem. Erre egy megoldás van, nem kell egy rakáson lakni anyósékkal meg sógorékkal.
2020. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!