Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tapasztaltabbak, idősebbek!...

Tapasztaltabbak, idősebbek! Mi a véleményetek ebben az anyós ügyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Tapasztaltabbak segítségét/véleményét szeretném kérni. Megpróbálom röviden és érthetően.

Már fél éve randiztunk a párommal, amikor az "anyósom" egy ebéd közben felhívta, hogy azonnal rohanjon haza (valami macska ügy miatt), a párom azt mondta, épp velem ebédel. Ekkor ez a válasz jött a telefonból:

-Már megint azzal a kis krvával?

Onnantól kezdve heti szinten halgattam ezeket. *kis krva, *csak kihasznál *a nővéred látta valami pasival (WTF 🤣 heti szinten) *el fog hagyni *úgy sem tart sokáig.

Persze nem az anyóstól, mert Ő maximum csak fényképen látott, a nővére egyszer személyesen.

Azt tudni kell, hogy Ők így hárman éltek. (Párom 36, Ő nagyon későn született, nővére 45 meg anyuka)

Ez tartott 4 évig, hozzáteszem a párom mindig teljesen kiállt mellettem, csak azért mesélte el, miket mondtak, mert nagyon fájt Neki, nem értette, de persze párszor sikerült jól összeugranunk, mikor elkezdtem róluk csúnyábban beszélni.

Egy éve vettünk kertes házat, (tehát anyós már 5 éve nem látott, csak fényképen) ezalatt az egy év alatt elcsendesült minden, a párom már-már alig beszélt velük, de azért segített ha kellett. Én is lassan "meggyógyultam", mert iszonyatosan fájtak amik történtek a pár év alatt, kb.heti szinten.

Anyós öregszik ugye, 75. éves lett idén.

Nem dolgozik már, az egyik gyereke kirepült, kezd összesni, illetve már össze is esett. (Depresszió, fekszik egész nap)

Teljesen ki van bukva, hogy ennyire el vagyunk távolodva, hogy Ő nagyon szeretne kijönni a kertbe, szeretne családi viszonyt, unokát (Amire azt mondta ha unokája születne, földhöz csapná). Én leszögeztem, hogy Nekem ezzel semmi bajom, de Én nem leszek itt akkor. Jöjjön, csináljon amit szeretne, szóljanak ha elment.

Most az kifogásolja, hogy Ő nem szeretne úgy jönni, hogy Én nem vagyok itt. A párom pedig erősködik, hátha a "családtól" elmúlik az anyuka depressziója.

És mi lesz az Én családommal? Akik hallani sem akarnak a kapcsolatomról, mert utálták az egészet, a sok sírást, a megalázásokat, a kurvázásokat, hogy emiatt nem akarok gyereket, soha a büdös életbe. Az Én családom meg fog békélni? Nem. Mert ugyan az a véleményük mint az enyém.: Tartsa meg a véleményét, és ne is keressen soha, ahogy eddig sem.

Vagy a sok-sok tüske ami bennem van? Hogy segíthetnék, amikor hányingerem van a gondolattól, hogy Én ezzel a nővel akár egy asztalhoz is üljek? Persze a párom kedvéért megfordult a fejemben, de egyszerűen sírni tudnék, ha erre gondolok, nem megy.

Az összes barátját, barátnőjét elüldözte mellőle eddig, nem tudom hogy emiatt depressziós-e, mert engem nem sikerült, vagy tényleg így érez.

Ti mit tennétek? Tanácstalan vagyok. :(

Az előző anyósommal imádtuk egymást.

Az, hogy szakítsunk, soha nem volt opció, nagyon szeretjük egymást, a családi hátteren kívül, SOHA egy vitánk sem volt.



2021. szept. 6. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Ne engedd ezután se a közeledbe! Jó indokod van rá! Nem fog változni! Lehet hozzátok akar költözni, hogy ne legyen egyedül, de akkor tönkre fogja tenni a kapcsolatotokat
2021. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Soha ne találkozz vele. Tartsd magad az eredeti és eddig működő rendhez. Így járt. Késő bánat.
2021. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Most az elesett, gyenge, beteges, egyedül élő, magányos öregasszony színjáték következik. Álarcot vált, ne higgy neki.
2021. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

En sem biztatlak a találkozásra. Fentebb írta valaki, hogy oda akar majd költözni...Pontosan!


Ellenben én lehet nem bírnám ki, hogy ne ugassam le egyszer.

Másokat szapulni, hazudozni, ez egy évekig tartó mérgezés volt. Ott ro**djon meg ahol van. Milyen ember az ilyen..?

2021. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Hát ez a rosszabb fajta anyós.
2021. szept. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Még nem is találkoztatok? Akkor bizony nem a nyakadra kéne menjen, hanem meghívni, ha "békülni' akar. Kamuzik a boszorkány. Vagy már megbolondult a sok gonoszságtól. (Az ideg, gyűlölet bizony felemészti.) De nem kéne oda engedni. A végén még ottmarad. Bár ha a fia őt választja helyetted, akkor jobb minél hamarabb túlesni rajta!
2021. szept. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Te jó ég, nem gondoltam volna, hogy más is van hasonló helyzetben, mint én. Mi 7 éve vagyunk együtt, és én sem találkoztam még az anyósommal, nagyjából ugyanez miatt, és ugyanígy 75+. Amikor összeházasodtunk, meg volt hívva az esküvőre, de akkor meg azon hisztériázott, hogy ő "nem jöhet el", mert be se vagyok neki mutatva, de abba meg megint nem egyezett bele, hogy akkor előtte találkozzunk, mert csak. És a férjemet hibaztatta, hogy ő nem mutatott be, hiszen ő mindig is meg akart ismerni. Ami egy nagy kamu, a férjem is mondta neki, hogy talán kicsit kevesebbszer kellett volna k.rvának hívni a szerelmét. Sőt, mikor először mondta neki, hogy összeházasodunk, hosszas papolás volt a válasz, aminek a lényege, hogy nem szabad, mert akkor nehezebb lesz tőlem megszabadulni. Aztán a következő kiborulás, mikor szólt, hogy terhes vagyok, biztos nem is a férjemtől van, illetve csak felcsináltattam magam vele. De ő mindig is meg akart ismerni, és ő igazán csak jóindulatúan fel akarja hívni a figyelmet a veszélyekre! Ő jót akar! Nyilvánvalóan mentális beteg, rossz gyerekkora volt stb, de én ott tartok, hogy abszolút nem erdekel. Az elején mindig próbaltam empatizálni, meg a férjem se mesélt el mindent akkor még, de ami sok, az sok, mindkettőnknek. Ja, ez elvárás amúgy, hogy a férjem ne mondjon nekem semmit erről, hogy ő lek.rvázott stb, mert ő a hótiszta dáma képében akar tetszelegni, aki sose mondana ilyet 🤣 A lényeg, hogy a mai napig nem találkoztunk. 1 éves a kisfiunk, és annyi nem volt az öregasszonyban, hogy legalább az unokáját megnézze. Ugyanabban a városban élünk. A férjem mászkál hozzá, mert szereti (totál Stockholm-szindróma... meg állítólag jó anya volt, ilyen mártír. Meg a párom volt a férjpótléka, szar a házassága is természetesen. A férjem apja is él még, ővele párszor találkoztunk, a gyereket is látta. Gáz ő is, de legalább a gyerek érdekli.) De ezen nem tudom magam túltenni, hogy az unokája se érdekli. A férjem szokott neki képeket vinni, olyankor odavan, hogy jajdeédes, milyen jó látni. És ezen kéne meghatódnom. Ezek csak szavak! A gyerekem kitörölheti velük, akkor is az az igazság, hogy a nagymamája nem kíváncsi rá! Van a férjemnek is egy nővére, ott vannak gyerekek, oda jár, de csak mert viszik, illetve a férjem nővére hisztérikusan imádja anyucit, és halálosan féltékeny volt mindig is a férjemre, mert ugye ő anyuci pici fia, és ő lányként soha nem volt olyan "pozícióban", mint a fiútestvére. Szóval még ez is rátesz egy lapáttal, ővele a férjem most nem is beszél, mert folyton az anyját védi. Ez is nagyon nehéz nekem, hogy most komolyan a kisfiam el van zárva a vele egy városban élő unokatestvéreitől, mert a családban a felnőttek ilyenek?? Tényleg nem érdekelne, de a gyerekem miatt nem szeretném annyiban hagyni. Abba viszont lassan beletörődöm, hogy az egyik nagymamáját nem fogja ismerni. Szerencsére az én szüleim nem ilyenek, szeretnek minket nagyon és gyakran találkozunk, pedig 400 km-re élünk egymástól.

Huhh. Szóval egyetertek veled, ne találkozz a venasszonnyal soha. De ha csak emiatt nem akarsz gyereket, ezt gondold át még egyszer. Azt akarod, hogy ő győzzön? Hogy a kis terrorjával elérje a célját és ne lehessen közös csaladotok, kisbabátok a pároddal? Ne hagyd magad. Ha amúgy szeretnétek gyereket, nehogy ez megállítson.

2021. szept. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Kérdeznék valamit. Ugye csak kifogás hogy a soha nem látott anyós miatt nem akarsz gyereket? És a soha nem látott anyós miatt nem akarnak hallani a kapcsolatodról?

"És mi lesz az Én családommal? Akik hallani sem akarnak a kapcsolatomról, mert utálták az egészet, a sok sírást, a megalázásokat, a kurvázásokat, hogy emiatt nem akarok gyereket, soha a büdös életbe."

És szerintem a párodnak nem kellett volna minden egyes ilyet elmondani neked, teljesen felesleges azzal hazamenni hogy anyám megint ezt meg azt mondta rólad. Menjen ő látogatni az anyját, felesleges odavinni hozzátok. Nem attól fog elmúlni a depressziója ha te is ott vagy. Késő a boldog családot játszani. Talán rájött hogy eltelt az idő ezért mintha be akarná pótolni, de közben ugyanaz a banya aki volt régen.

2021. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell kapcsolatba lépni vele, és a házba se engedném be akkor se ha nem vagyok otthon.

Nekem is ilyen jó a kapcsolatom az "anyóssal". Igen, csak azért depis mert téged nem sikerült elűznie. Ezt jól látod.

Magának akarta a fiát, nem gondolta hogy lesz valaki aki ellopja tőle. Eddig mindig ő volt a nyertes.

2021. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
Hát nem tudom. Én idősebb vagyok nalatok, 36 eves, sajnos a férjem mindkét szülője meghalt már. Én azt mondom adj egy esélyt neki. Hidd el nem akarsz azzal a buntudattal együtt élni amit a férjed erezni fog amikor meghal az edesanyja és nem látta évek óta... mert be fog kovetkezni es olyankor az ember elkezdi keresni a bunbakot elsosorban magát okolja ami rád is kihatassal lesz. Én nyelnek egyet es megprobalnek adni egy (egyetlenegy) esélyt.
2021. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!