Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldjuk meg az esküvőnket?

Hogyan oldjuk meg az esküvőnket?

Figyelt kérdés

A párommal esküvő előtt állunk. Még csak tervezzük, tehát nagyon az elején járunk a dolognak.

A vőlegényemnek elég összetartó rokonsága van, akikkel rendszeresen összejárnak, tartják a kapcsolatot.

Én inkább visszafogottabb típus vagyok, illetve szinte minden rokonom más-más országban él. Mi is külföldön élünk.

Én mindig egy szerény esküvőre vágytam és őszintén azt sem bánnám, ha csak ketten a vőlegényemmel és a két tanúval bonyolítanánk le. Nemcsak az esküvői költségeket spórolnánk meg, de valahogy nekem nincs kedvem ilyen nagy dáridókhoz. A vőlegényem mindkét irányba húz.

Na most. A jövendőbeli Apósom anyakönyvvezető és amióta megszületett a fia, az a nagy álma, hogy majd ő vezeti le az esküvői szertartást, ha majd nősülni fog. Nem Magyarország amúgy.

Én csípem az Após jelöltet és nagyon jóban vagyunk, egy rendkívül jó szívű ember, illetve a vőlegényem is mindig olyan lelkesen beszél arról, hogy majd az Apja esket minket össze. Amúgy tök jól hangzik, eljön, szépen minden a megbeszéltek szerint történik, nem sieti el, oda jön ahova megkérjük.

Viszont ha tényleg úgy lesz, akkor kénytelenek leszünk meghívni ezt is meg azt is, meg amazt is, mert akkora sértődés lesz, hogy csak na. Minket is mindig meghívtak, meg ebédre is szoktunk járni a rokonsághoz, szóval így kellemetlen is lenne. Amúgy meg nem nagyon szeretek táncolni, főleg az esküvői szokásoktól ráz ki a hideg. Ilyen, hogy menyasszonytánc és így tovább..Brrr..

Ez persze megoldható lenne a csak kéttanús esküvővel, de akkor Após nem játszik. Ha ő jön, akkor Anyós is. Akkor az én szüleim is. Szóval egyre jobban bővülne a kör.

Ez nemcsak az én esküvőm, hanem a mi esküvőnk. Szeretném ha mindketten jól éreznénk magunkat, viszont itt nem nagyon látok arany középutat. Após álmait sem akarom romba dönteni, de valamit ki kell találnom. Ugye még annyi, hogy az én rokonságom nagy része el sem tudna jönni, mert mint írtam ezer irányban vagyunk. Jó, aki nagyon szeretne az megoldja, de ez rájuk nem annyira jellemző. Tehát ha mégis lesz egy kis dáridó, az akkor 90%-ban a párom vendégeit jelenti, míg nekem alig lesz ott valakim.

Ti hogyan oldanátok ezt meg?


2021. nov. 24. 14:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Hasonló cipőben jártam én is. A bátyámnak csak két tanús esküvője volt, viszont mi és a szüleim, meg a párom szülei is rengeteg esküvőre voltak már hivatalosak. Így amikor még csak tervezgettük az esküvőt, már mondták, hogy illene visszahívni azokat, akiknél voltunk. Végül a békesség kedvéért belementünk, bár nekem is kicsi esküvő volt az álmom. Végül is nem bántuk meg, de nekünk nagyon rendesek voltak a szülők, mert szinte minden költséget ők álltak, nem engedték, hogy fizessünk. Nekünk csak a ruháink költsége maradt és még a menyasszonytánc utáni pénzt is teljes mértékben megtarthattuk.

Jól sikerült és mindenki jól érezte magát.

2021. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Meg hívjátok szülőket a két tanút az apja össze ad titeket. Ez így szerintem elég kicsi ami még neked is megfelelne. Utána egy szép vacsora és mindenki megy a dolgára. A hideg ráz engem is ezektől a giccses dolgoktól 1000 ezer fős lakodalom,stb... Nekem sem kell az amit pl a filmekben mutogatnak.
2021. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha mindketten kis esküvőt akartok akkor abba még az is belefér ha csak a szülők + tesók (meg nekik a párjuk ha van) lesznek ott. Így tényleg csak a nagyon szűk család lenne ott.
2021. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
A kicsi esküvőbe elég a szülő. Más ne jöjjön
2021. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerü megoldás: ti ketten, a két tanu plusz mindkettötök szülei (anya+apa), senki más.

Ha az após akarja, tarthatja ö a szertartást, ha nem, akkor kerestek más valakit.

A ti esküvötök, ha nektek nem kell nagy felhajtás, akkor ne legyen.

2021. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Szüleitek, tanúk, és apósod összead. Valamivel később -akár az első évfordulón- csináltok egy nagy bulit esküvői megkötések (torta, csuklódísz, örömanyakosztüm) nélkül. Én belehalnék, ha ezeket a dolgokat el kellene viselnem. Ülnék egy fehér színű jelmezben és ennék, meg táncolnék. Neem! Nem vagyunk egyformák, és azért ez a te esküvőd is lenne... Beszéld meg négyszemközt az apósoddal. Hogy neked okoz szenvedést, ha elkezdi erőltetni az akaratát, ennyivel szeretnél az ő kedvében járni és nem többel.
2021. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%
Lehet nagyobb vendégsereg, tánc nélkül, csendes-ülős-beszelgetős lagzival.
2021. nov. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem is lehet nagyobb lagzi, de nem kell régi, hagyományosnak lennie. Simán lehet pl DJ meg hasonló trendibb dolgok, koktélbár, svédasztalos kaja, csokiszökőkút. Nem kell vőfély meg menyasszonytánc játékok és társai. Ez a ti nagy napotok, úgy töltsétek el, ahogy azt elképzeltétek.

(Nekünk 2 éve volt kb 100 fővel, hagyományos lagzi. De mi mikor osszejottunk is tudtuk, hogy ilyet szeretnénk. Mi is fizettük teljesen.)

Sok boldogságot! 😊

2021. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk szulo,testver,keresztszulo (ok voltak a tanuk) es az egy szem elo nagyszulo valamint par barat volt jelen.Huszonoten voltunk osszesen.Csak egy ebed volt az etteremben,se tanc se buli.Este hatra mar el is felejtettuk az egesz felhajtast.
2021. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
4%
Beszélgessetek egymással róla. Ha pedig nem tudtok kölcsönösen megfelelő álláspontra jutni, gondolkodjatok el róla, mennyire jó ötlet egy egész életet összekötnötök egymással. Ennél lényegesen nagyobb és fontosabb kérdésekben is döntenetek kell majd.
2021. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!