Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felelőtlen és nem túl okos...

Vazul65 kérdése:

Felelőtlen és nem túl okos anyós-após. 10+ év, elfogyott a türelmem, hogyan kezeljem őket? (Többi lent.)

Figyelt kérdés

Elmacskásodott, repedt adapterű, szagra is életveszélyes kínai karácsonyi fény. Fizetném a cserét elemes LED-re, de nehogymá' hát jó az még.


Pici gyerkőcünk kiszaladt az útra, elintézték azzal hogy szerencsére nem jött autó.

Taxizni gyerekülés nélkül? Simán. Csak túlrettegem, ugye. Mert a Daciában se volt gyerekülés anno. Meg miért pont most történne valami?


Szúró-, vágó eszközök, gombelemek, gyufák szanaszét hagyva állandóan. Hypo kint a földön, nem elzárva. Évtizedes kacatok mindenfelé. Emlékek, 2mm vastag porral.


Penny wise, pound foolish rodeók. 200 forintot spóroltunk a nagybevásárláson, hát sok pénz az ám. De az örökölt ingatlan eladva ~80%-on, így nem kellett sokat vesződni vele. Az ára meg a folyószámlán inflálódik el, az se baj.


Az ideg szétvág állandóan. Mihez kezdjek velük?



2021. dec. 13. 15:03
A kérdező szavazást indított:
Távolságtartás.
Adjam fel.
61 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Karácsonyi feny: kit erdekel? Nem a ti fotókon van.

Kiszaladt a gyerkoc: te hol voltal? Ha nem ott, akkor miért bíztam olyanokra a gyereket, akik nem megbizhatoak?

Taxi, kacatok ugyanez.

A penzukhoz mi kozod?

2021. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
A párod mit szól hozzá? Az ő szülei, nem?
2021. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%

#1 szerintem úgy érti, hogy életveszélyes kacatok vannak elöl hagyva a kisgyerek előtt. Én is frászt kapnék, ha törékeny cuccokkal, gombelemekkel, szakadt elektromos kábellel stb. teli akadálypályán kéne karácsonyozni egy kétévessel.

A pénzükhöz mondjuk nincs közöd, kérdező, a spórolós bevásárlás meg sokszor a túl sok idővel rendelkező nyugdíjasok ürügye egy kis mászkálásra, a taxiban a kresz szerint se kell gyerekülés, a többiben viszont igazad van. Gondolom, már beszéltél velük a gyerekbiztos otthonról és egyik fülön ki, a másikon be, akkor más megoldás nincs, mint egyelőre csak rövid látogatásokat tenni náluk, amíg a gyerek nem lesz olyan nagy, hogy már nem eszi meg a gombelemet és nem piszkálja a konnektort.

2021. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%

3!


Nyilván, csupán azt nem értem, minek megy oda a gyerekkel?

2021. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%
Mert mondjuk ők a gyerek nagyszülei, megsérteni nem akarja őket, és a gyerek is szereti őket? Az élet nem olyan, mint a gyakori, hogy valakinek van 1-2 hibája, akkor végleg kivágom az életemből...
2021. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

5!


Na és őket nem lehet meghivni magukhoz?

Amúgy meg ha valaki veszélyezteti a gyerekem marhára nem érdekel, hogy megsértődött e rajta, ha szóvá teszem.

2021. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%

Igen, felelőtlenség így.

Én pl. megmondtam, hogy nem fogom gyerekbaráttá tenni a lakást, elég volt a saját gyerekemnél a sarokvédőkkel és a gyerekdugókkal a konnektorokban. (Nem az én unokám, férjemé).

Ő megy hozzájuk, probléma megoldva.

2021. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk pl ha ilyen sz4rok akkor nem kell lepasszolni hozzájuk a gyereket. Jah? Nem akarsz fizetni bébiszitterért? Mégis jó a "debil" , "életveszélyes" anyós- após páros. Ingyéé vannak.

Az hogy az örökölt ingatlanukkal mit kezdenek, nem a te dolgod. Ha fogják a pénzt, és kitörlik vele a s3ggüket sza4rás után, azt is megtehetik. Nem a te pénzed. Nem te örököltél, kedves méh királynő.

Haljon meg neked is valami rokonod ha ennyire szeretnél örökséget kapni.

2021. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
27%
A szavazás mindent visz, szakadok rajta.
2021. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
43%
És megjött az is, aki egész nap árgus szemmel nézi, hova lehet végre beírni a „lepasszolás” szót... Nem, ha családtag vigyáz a gyerekre, az nem „ingyenmunka” vagy „lepasszolás”, hanem egy család többek közt erről is szól. Különben meg szó nem volt arról, hogy órákra vagy napokra bízzák a nagyszülőre a gyereket, a „kiszalad az útra” akkor is előfordulhat, ha öt percig kéne szemmel tartania.
2021. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!