Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy élj együtt másokkal,...

Hogy élj együtt másokkal, hosszabb-rövidebb ideig?

Figyelt kérdés

Bár nem tipikusan anyós-após a kérdés, azért ebbe a kategóriába raktam be, mert azt gondolom, hogy talán itt fordulhat elő hasonló helyzet elég gyakran.


Mi külföldre költöztünk egy évre, és mivel hiányoznak a rokonok és a barátok, így három hónap után felajánlottuk mindenkinek, hogy nyugodtan jöjjenek látogassanak meg.


Nagyon örülök is, hogy jönnek, de egyszerűen a férjem családját és barátait nagyon nehezen viselem. Már a második rokon lakik velünk néhány napra és egyszerűen teljesen kikészültem az előző után is, és most is. Azt érzem, hogy a hangulatom zuhanórepülésben van. Mivel ő szeret másokat hallgatni, így olyan rokonai és barátai vannak, akik szeretnek sokat beszélni, nekem meg lassan idegösszeroppanásom van attól, hogy egy perc szabadidőm nincs, mert mindig vagy beszélnek hozzám (a férjem dolgozna home-office-ban, ha nem hozzám beszélnek, akkor őt zavarják), vagy valamit nézünk, hallgatunk.


A mostani rokon konkrétan akkor is beszél, ha egyedül van egy szobában (a férjem is beszél a fürdőben, az is zavar, de ez többszörösen), de ha átmegyek egy másik szobába, akkor is folyamatosan hallom, hogy beszél - általában olyan dolgokról, amik annyira nem érdekesek számomra.


Ne értsetek félre, nagyon kedves, aranyos, rendes mindenki, elpakolnak maguk után, segítenek főzni. Teljesen minta vendégként viselkednek, én viselem őket kicsit nehezen. Persze kicsi a lakás ahhoz, hogy érdemben elvonuljak és ne halljam őket folyton. Ne arra koncentráljak, hogy kinek mire van szüksége, ki mit akar tőlem stb.


Vannak valakinek tippjei, hogy hogyan lehet ezt elviselni hosszabb távon, mert még van néhány rokon, aki megvette a repjegyet?


2021. dec. 25. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

"Mi külföldre költöztünk egy évre, és mivel hiányoznak a rokonok és a barátok, így három hónap után felajánlottuk mindenkinek, hogy nyugodtan jöjjenek látogassanak meg."


Mondd meg a férjednek, hogy félreértés történt, csak a te rokonaid jöhetnek!:D


...vagy innentől kezdve nem jöhet senki, a te rokonaid sem.

2021. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Kinyitod a kicsi szádat, és elmondod szépen a férjednek azt, amit ide leírtál. Vagy ha már úgy is le van írva, olvasd fel neki.
2021. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Basszus, pár napot bírjál már ki. :D Egy évben gondolom nem több, mint 30 napot kell velük tölteni, ez nem nagy idő. Fogd fel túlélőtáborként. Ami nem tör meg, az megerősít.
2021. dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#1 Sajnos nem Európa. Nem is európai repülőjegy árakról beszélünk. A rokonok jönni fognak XD. Mind. És nincs annyi pénzünk, hogy esténként 12400 forintért béreljünk nekik személyenként ágyat, közös fürdőszobával egy hat személyes youth hostelben.
2021. dec. 25. 20:06
 5/19 A kérdező kommentje:
#3 Kb. amúgy ezt teszem.
2021. dec. 25. 20:06
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Eszembe nem jutna hívni senkit, SENKIT(!) amikor dolgoznom kell.


Lehet rokonkodni szabadság alatt, vagy hosszú hétvégén, de munkaidőben nem.

Mondjuk ezt jól elcsesztétek hirtelen felindulásból, tehát helyrehozni nem lesz egyszerű!

Ezentúl ha valaki, bárki (a te rokonod is) bejelentkezik - mert gondolom bejelentkeznek, nem csak az ajtóban állnak kofferrel - megmondjátok neki, hogy most nem jó az időpont, mert rengeteg a munka, majd jelzitek, hogy mikor lesz egy könnyebbség. Aztán vagy jelzitek, vagy nem.

2021. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 Én nem dolgozom, csak a férjem.
2021. dec. 25. 20:14
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

#7

Na és?

Otthon dolgozik a férjed és te írtad, hogy zavarják.

Vagy nem tudom, félreértettem valamit?

2021. dec. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 Őt nem zavarja most, viszont tudom, hogy három hét múlva ki lesz akadva, hogy nem tudta befejezni a projektet és nem lesznek vele elégedettek. Be tudna menni a munkahelyére is, de nem akar. Csak azért írtam le, hogy érthető legyen, hogy a férjem sem jó alany a kommunikációs többlet elvezetésére, mert dolgozik. De őt alapvetően nem zavarja, ha sokat beszélnek körülötte.
2021. dec. 25. 20:25
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Hát remélhetőleg annyira nincs már sok olyan rokon, barát, aki szórakozásból ki tud fizetni interkontinentális utazásokat. Akinél még lehet variálni, azt olyankorra időzítsétek, mikor legalább 1-2 napig a férjed is sza
2021. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!