Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudok neki segíteni?

Hogy tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Köszönöm ha elolvassátok és segítetek! (hosszú lesz :D)


A kapcsolatunk jó a párommal, a kapcsolatunk sínen van. 5 és fél éve vagyunk együtt. Viszont a párom eléggé instabil lelkileg. Bizonytalan sok dologban, félve csinál bármit is, nehezen viseli ha nem sikerül valami neki. Szerintem (persze én nem vagyok pszichológus) a család azon belül az édesanyja az oka. Nekem nagyon fura az amit mesélt a gyerekkoráról. Neki az normális volt hogy anyuka a központ és anyuka problémáit meg kell hallgatni bármi áron. Egy igazi “anyuciközpontú” burokban nőtt fel. Mikor összejöttünk és megismerte a családom, látta azt hogy nálunk teljesen más a szitu és hogy mi nem b@aszogatjuk a másikat és mindenkinek ugyan annyi joga van elmondani a véleményét satöbbi, akkor jött rá valamennyire hogy náluk nem kóser valami. Sok minden jellemző az anyjára mint a nárcisztikus személyiségzavaros anyukákra.

Például az hogy érzelmileg zsarolja, manipulálja, kontrollálja (stb) a barátom és az egész családját. Konkrétan a barátom a 2. férjének képzeli!!! Felelősséget kell vállalnia az anyja szerint ő érte, az apjáért és a pár évvel fiatalabb tesójáért!! Mindenki rossz csak ő nem. Ha valaki nem úgy táncol ahogy ő füttyent akkor indul a lelkiterror. Persze miután sikerül a bűntudat keltés és a párom vagy úgy 67x bocsánatot kért akkor utána magához édesgeti. Teljesen bekebelezi, egy szabad percet nem hagy neki.Nem tudom hogy a barátom nem akarja vagy nem veszi észre azt hogy mit művel vele/velük az anyja. Nagyon durva minden túlzás nélkül mondom. Ha a páromból egyszer kitör a sok elfojtott dolog akkor meri csak kimondani azt hogy állandó lelki terrorban tartja gyermekkora óta meg a barátom azt is mondta az anyjának hogy tudja hogy minket ő minden áron szétakar szedni meg ilyenek. Egyszer én egy olyan ritka pillanatban szóvá tettem -négyszemközt- hogy nem-e lehet az hogy az anyukája miatt lelkironcs, de akkor azt mondta hogy én csak rossz fényben akarom feltűntetni az anyját meg hogy én képzelődök. Tudjátok ez az amikor az áldozat védi a bántalmazóját tűzon vízen át. Előfordul hogy kedves anyuka belémköt és teszi a cinikusnál cinikusabb megjegyzéseit akkor a barátom kiáll értem, bár mintha a falnak pof*zna… Mindig mondja hogy majd ő beszél vele én ne nyissam ki a szám mert tudja hogy milyen vagyok. Nem szólok vissza, de nem magam miatt. Nem azért hogy ne haragudjon rám a nagysága. Hanem a párom miatt, hiszen ő hallgatná hogy a barátnője mekkora tiszteletlen p*csa mert visszaszólt neki. Ha elmegyünk akárhova ő mindig kitalál valamit hogy mit kéne vinni neki pl a boltból. Mondtam hogy ha velem van a barátom akkor próbálja magát takarékra tenni amíg nem fogy el a türelmem. Plusz nekem ő senkim és nem vagyok a cs*cskása neki. Tudnék sok mindent mesélni mert tele a padlás, de inkább megkímélek mindenkit drága anyóstól.


kérdéseim a következők:

Lefog valaha szállni róla?


Ti hogy próbálnátok meg neki segíteni?


Lefog tudni válni az érzelmi zsarolás ellenére?


Mentálisan ezt meddig fogja bírni a barátom? Vagy én


Ti mit tennétek ilyen szituációban? Hogy segítenétek a párotoknak?


2022. jan. 4. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Fú... keress magadnak egy férfit. Ezt a mama seggébe bújó fiút meg hagyd meg az anyjának. Ebből sosem lesz ember.
2022. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Nárcisztikusig olvastam.

Unalmas itt a sok önjelölt szakember.

2022. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem keresel megfelelő párt?
2022. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Mikor akarsz keresni helyette egy FÉRFIT?


A barátodnak meg minimum pszichológus kéne, és nem tönkretennie egy másik embert (téged) a lelki szrjai miatt.


De nyugi, semmit nem tudsz tenni. Majd kilépsz a kapcsolatból valamikor, mikor kellőn tönkremész benne.

2022. jan. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem fog leállni. Ha a párod leállítja, és utána tojni fog a mártírkodására, akkor a párod fogja tudni szabályozni, hogy mennyire engedi be, mit enged meg neki.

Anyuka, már most mondom, ha a párod meg is embereli magát, el fogja sütni azt, hogy válasszon kettőtök közül. Ha ügyes a játszmában, mindezt úgy, hogy nem szó szerint fogja kimondani.

De pakliban van a tesójától való eltiltás, nem lehet haza, nem veszi fel neki a telefont és társai.

Én szimplán nem megyek párom szüleihez. Ott is gyönyörű, amit anyuka leművelt. Azóta is, akárhányszor nem mentem, megszólt. Ebben az évben még azzal küzdöttünk, hogy heti 3 napot ott töltött. Egy ideig oké volt, de 2 hónap után már kérdeztem, hogy akkor most hol is lakik?

Kiderült persze, hogy nem MER ennél kevesebbet menni, mert most így nyugi van, és nem akar balhét.

Végül megoldottuk. Amikor az anyja szóvá tette (mert persze, ha csak havi két hétvégére megy, az azt jelenti, hogy én tiltom..), VÉGRE kiállt magáért, értem, és amellett, amit megbeszéltünk.

Most éppen tündérkedik, mert ilyen még nem volt,hogy a fia kiállt magáért, olyan meg főleg nem, hogy nem hagyta magát, és lepergett róla anyuka minden vádja.

Sose hagyják abba. A férjed tud ebben fejlődni. Ritka csoda, ha egy ilyen korú nő éretten szembenéz önmagával és valóban ráeszmél, és megbánja.

Ezzel ne számolj, csak örülj ha bekövetkezik.

Párod meg... Ha mást nem, menjetek párterápia, hátha egy külső szakembertől belátóbb fogadja a tényeket.

2022. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok anyós, de azért te sem vagy egy piskóta!


"Ha elmegyünk akárhova ő mindig kitalál valamit hogy mit kéne vinni neki pl a boltból. Mondtam hogy ha velem van a barátom akkor próbálja magát takarékra tenni amíg nem fogy el a türelmem. Plusz nekem ő senkim és nem vagyok a cs*cskása neki."


Ha BÁRKI (!) így beszélne velem, vágnám ki mint macskát szarni.

2022. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!