Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kezdem azt hinni, hogy kifogta...

Kezdem azt hinni, hogy kifogtam azt az anyós típust, akinek a rossz természetét a hírhedt anyós-viccekben szoktak megformálni. Hogyan kell kezelni egy ilyen embert?

Figyelt kérdés

Eleinte egy tündérnek, egy bölcs nőnek hittem. Aztán kitaláltuk párommal, hogy el szeretnénk költözni a városából, kb 60km-re messzebbre. Onnan indultunk lefelé a leejtőn.


A hátam mögött, a páromnak panaszkodik rólam, de a szemembe sose mondja, akkor mindig negédesen mosolyog és kedveskedik. Eleinte olyan dolgok miatt problémázott, amit bár én teljesen másképp láttam, de kellő empátiával beláttam, hogy érthető a szemszögéből, hogy ő nem rajongott érte, mint mondjuk ez a költözős történet.


De azután elkezdett egyre kisebb dolgokat felnagyítani, sőt, olyan dolgok is előfordultak, hogy olyannal vádolt meg, ami még se történt. Persze mint ahogy mondtam, mindent a hátam mögött. Rendszeresen előfordul, hogy találkozunk, én azt hittem, hogy minden jól sült el, jót beszélgettünk, jól éreztük magunkat, aztán pár nap múlva rá elpanaszolja a páromnak, hogy mivel bántottam meg. Páromat is piszkálja, már ott tart, hogy a saját anyjához nem szívesen megy, mert fél, hogy bármelyik mozdulatával valami sértőt tesz.


Folyamatosan ellent mond magának. Egyszer csinálok valamiből egy A verziót és panaszkodik hogy miért nem B módon tettem, azután legközelebbi alkalommal direkt B módon csinálom ugyanazt, és értetlenkedik, hogy miért nem A módon jártam el. Egyre inkább azt érzem, hogy nem lehet neki megfelelni és valójában ő aktívan keresi a lehetőségeket, hogy megsértődjön.


Az a félelme, hogy rossz kapcsolata lesz a gyermekével, de egyfajta önbeteljesito jóslatként minden megszólalásával eltaszítja magát a gyermekétől.


2022. ápr. 18. 19:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nehéz élete volt, mindig mások kedvében kellett járnia, másokhoz kellett alkalmazkodnia és azt látom, hogy most akarja kiélni azt rajtunk, hogy milyen is az, hogy valaki végre úgy táncol, mint ahogyan ő fütyül. Ez már lehet, hogy kombinálás, de ő maga mondja, hogy végre nem akarja elfojtani a véleményét.
2022. ápr. 18. 19:58
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
beszélnie kellene vele a párodnak
2022. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele, hogy ha problémája van, azonnal mondja (és négyszemközt mondja) mert úgy esély nyílik rá hogy meg lehet beszélni vagy rendezni lehet.
2022. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ő is elméletben a megbeszélés híve, szereti ezt hangsúlyozni. Azonban gyakorlatban már próbált vele párom ezerszer megbeszélni a dolgokat, de nem lehet vele, mert még jobban megsértődik, illetve szívbetegségére hivatkozik, hogy őt ne húzzuk fel, mert leáll a szíve.
2022. ápr. 18. 20:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4

Tipikus eset. Több ilyen is van a családomban. Hidd el, tapasztalatból mondom, hogy nem lesz jobb, ha szépen kéred, ha csúnyán. Költözzetek el és tartsátok a tisztes távolságot. Majd lekopik.

2022. ápr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ohó, szóval a betegséggel zsarol.

Szerintem neki a költözésetekkel van alapból baja.

2022. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele találkoznod, ilyen egyszerű. Semmi más megoldás nincs, ő ilyen.
2022. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem véletlenül nem kérték ki eddigi életében soha a véleményét. Nektek sem kell. Jobban áll az neki.
2022. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha zsarolni akar akkor nem kell vele foglalkozni.
2022. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna.

Nagyjából. Én basszus mindenkivel empatikus voltam, de 30 év után elegem lett. Most is empatikus vagyok, megértem ki miért flegma, bunkó és egyebek. Csak most már nem aszerint kezelem őket, hogy miért csinálják, hanem aszerint amit csinálnak. Türelmes vagyok, de van egy határ. Anyós átlépte, én nem megyek.

2022. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!