Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi történik egy idős, valószín...

Mi történik egy idős, valószínűleg demens emberrel, ha a családja nem tudja ápolni és ő be sem látja azt, hogy szüksége lenne ápolásra?

Figyelt kérdés
A gondnokság alá vétel folyamatban. Otthonra nem lenne pénze.
2023. márc. 28. 09:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Rokonoknak kell eltartani.
2023. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Leírtad a megoldást: gondnokság alá kell vetetni. Ha ez folyamatban van, akkor ki kell várni a folyamat végét.

Mi az, hogy otthonra nem lenne pénze?

Vannak magán otthonok, ahol milliós beugró van és havi díj. Ez utóbbit a nyugdíj fedezni szokta, inkább a beugró a probléma. Ha ez nem finanszírozható, akkor önkormányzat által fenntartott intézményt kell keresni. Ott persze hónapokig vagy akár évekig tartó várakozás van. Addig nektek kell megoldani valahogy, hogy magára ne gyújtsa a házat, össze ne kenje székletével a falakat, amíg dolgozni vagytok. És persze a mindennapi ápolás is rettenetesen leterhelő lelkileg is, fizikailag is. Egy demens ember ápolása sokszor az ápolást végző családot is szétzilálja.

2023. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
A rokonságon belül lesz gondnoka, vagy hivatásos gondnoka lesz?
2023. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Nekünk a nagynénénk volt hasonlóan, csak ketten voltunk már rokonai a nővéremmel (testvérei már meghaltak, szülei meg pláne, gyereke és férje nem volt soha).

Kórházba került egy súlyos betegséggel, aztán nagyon hirtelen elkezdődött a demencia is. A kórházi életmentés után (infarktusa volt) áttették ápolási osztályra három hónapra, valahogy az én telefonszámom került látótérbe, a lényeg, hogy engem felkeresett a gyámügy egy levéllel, hogy vállalom-e a gondnokságát. Nem vállaltam, (nővérem sem, rossz természetű volt, fiatal korunk óta nulla kapcsolat, mondta is, hogy ne menjünk hozzá, gyerekeinkre, férjünkre sem kíváncsi, ő ilyen volt, barátai sem voltak), szóval a lényeg, hogy írásban visszajeleztem, hogy nem vállalom, testvérem is aláírta, hogy ő sem.

Aztán lett hivatásos gondnoka, innentől már ők intéztek mindent (szép lakása volt megyeszékhelyen, nyilván azzal is ők gazdálkodnak, mi meg úgy voltunk, hogy nem öröklünk utána, ennyi.) Semmi eszköz nincs a kezükben, hogy a nyakunkba varrják.

2023. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hivatásos lesz. Befogadni sem tudja senki és a család anyagi helyzete is eleg szűkös. Nyugdija nincs, csak résznyugdíjat kap, mert nem volt meg a kellő éve.

Sajnos a falak kikenese már így is megtörtént, ráadasul csak szobát bérel, tehát még az is előfordulhat, hogy kiteszik... Elég reménytelennek tűnő helyzet.

2023. márc. 28. 09:54
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

5-ös, én úgy tudom, arra nem vehetnek rá, hogy bármelyiktek magához vegye. Csak tudod, az erősebb kutya él szexuális életet, ezt a hatóság is tudja, nyilván próbálkoznak.

Max. szétoszthatják és rátok verhetik az ápolási díjat egy ápolási otthonba ha bekerül, hányan vagytok?

2023. márc. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem a ti gondotok, majd a kirendelt gondnoka intézi.
2023. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
5-en vannak testvérek a páromék. Ketten valahol külföldön, velük vagy 15 éve minden kapcsolat megszakadt, akit tudunk, a húguk gyes-en, az öccsük munkanélküli és hajléktalan, párom dolgozik, de a fizuja eleg kevés ötünkre is, én gyod-on vagyok.
2023. márc. 28. 10:08
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
8-ra: Még ha rátok vernének is rokontartást, max. 10 ezer lenne/hónap, jelképes. A mostani családja a párodnak (vagyis a gyerekek) nem láthatják kárát ennek, valahogy úgy szól a jogszabály.
2023. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%
Miben lakik? Saját ingatlan? El kell adni, abból kijön a beugró az otthonra meg a következő jó pár év díja.
2023. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!