Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Törekednétek jó kapcsolatra...

Törekednétek jó kapcsolatra az anyóssal az unoka miatt? Keressem fel négyszemközt?

Figyelt kérdés

Már a kapcsolatunk kezdete óta áskálódik, megjegyzéseket tesz rám a férjemnek. Az egyetlen élő hozzátartozója a férjemnek, az esküvőnkre mégsem jött el (mert hogy őt onnan a mentő vinné el, ha ennek az eseménynek a szemtanúja lenne). Havonta egyszer együtt szoktak ebédelni, olyankor beszélgetnek, felületes témákat érintve, de ebben ki is merül a kommunikáció náluk. Kérdeztem a férjemet, hogy még mindig utál-e engem az anyja, mondta, hogy erre nem mond inkább semmit. Tehát igen.


A bajom az, hogy kisbabánk lesz, és úgy gondolom, hogy anyósom akármilyen ember is, az unokáját azért csak ismernie kellene... Viszont én nem akarok sárdobálásba kezdeni, nem vagyok kíváncsi a károgására, rosszindulatára. Szóval vagy játszik az én szabályaim szerint, vagy láthatja képeken az unokáját.

A férjemre nem bíznám ezt, mert ő a szőnyeg alá seperné szépen az egészet, meg hogy majd kialakul, majd látjuk hogy lesz. Itt szerintem felesleges kerülgetni a forrókását, udvariaskodni. Nem kedveljük egymást, ő engem kifejezetten utál, rendben van. De lesz egy unokája, amire állítólag évtizedek óta vár (75 éves).


A helyemben próbálnátok beszélni vele, tisztázni a szabályokat vagy egyszerűbb hagyni az egészet, hiszen ezt a helyzetet magának köszönheti?


2023. máj. 15. 21:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

"úgy gondolom, hogy anyósom akármilyen ember is, az unokáját azért csak ismernie kellene"


Hát én meg úgy gondolom, nem kellene házhoz menned a pofonért. Anyósod utál téged, szóval egy nagy családi összeborulás-kísérletnek kétféle eredménye lehet:

1. anyós le se sz@rja az unokát, mivel a gyűlölt nő az anyja

2. anyós kitörő örömmel veti magát az unokára, és folyamatosan azt duruzsolja a fülébe, hogy az anyja micsoda értéktelen, szemétrevaló nő, és mindent elkövet, hogy ellened fordítsa a saját gyerekedet.

Szerintem te egyik verziónak se örülnél, a születendő gyerekedről nem is beszélve...

2023. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem, de egyébkent is, 75 éves, ezt a kis időt már kibírod
2023. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy, nem hiányzik egy plusz stresszforrás az életemből.

De ha nagyon unokázni szeretne, azt csak a felügyeletem mellett tehetné, nehogy baromságokkal tömje a fejét.

2023. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem próbálnék beszélni vele. Nem akarnám, hogy a gyerekem ilyen primitív ember hatása alá kerüljön.
2023. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél balek.
2023. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Mondanám,hogy az esélyt mindenkinek meg lehet adni,de...ő hányszor adta meg neked,hogy jobban összeismerkedjetek? Na látod!
2023. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretné megismerni személyesen az unokáját akkor szépen bocsánatot kér, eljön hozzátok és megnézi a babát. Mivel ez úgysem fog megtörténni kár minden szóért.
2023. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

"Szóval vagy játszik az én szabályaim szerint, vagy láthatja képeken az unokáját."


Apja is van a gyereknek, akinek a tevhited ellenére szintén van beleszolasa. Tehát ha apuka fogja és viszi a gyereket a havi ebédre az anyjával, akkor ez van.

2023. máj. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!