Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnál ha anyósod magát...

Mit szólnál ha anyósod magát hívná anyának és a férjét apának a gyerek előtt?

Figyelt kérdés
Az enyém ezt csinálja, eleinte úgy voltam vele hogy csak szoknia kell a helyzetet, de már eltelt 2 év és egyre jobban zavar. Eleinte volt hogy "gyere ide anyához" mondattal fordult a gyerekhez, erről leszokott (vagy legalábbis én rég nem hallottam) mostanában már inkább csak apósomat hívja apának. Fontos tudni, hogy egyből korrigál ( itt van apukád mármint nagyapád). Férjem szerint csak nyelvbotlás, 30 év megszokása, de mivel anyósom nagyon szeret úgy csinálni mintha övé lenne a gyerek, én egyre kevésbé érzem véletlennek.
2023. jún. 13. 06:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Röhögnék rajta.
2023. jún. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha téged zavar, akkor szólni kell neki, hogy te jobban szeretnéd, ha nagymama/papának nevezné magukat a gyereknek.


Nem hinném, hogy megharagudna vagy bármiféle bonyodalmat okozna.

2023. jún. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De, sajnos megharagszik :( bármi olyat csinálunk amivel ellentmondunk neki megsértődik és egy-két hónapig nem áll szóba velünk. Legutóbb a gyerek keresztelője utáni összejövetelre nem jött el, mert valamin épp vérig volt sértve. Nekem nem hiányzik, de a férjemnek szar, ő jó kapcsolatra törekszik az anyjával....
2023. jún. 13. 07:33
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Neharagudj,akkor most mit vàrsz tőlünk? Miben segítsünk?
2023. jún. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az érdekel hogy másnak is szarul esne ez, vagy a férjemnek van igaza és túlreagálom?
2023. jún. 13. 07:44
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Furán néznék rá az tuti.
2023. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
A jól bevált "nem akarom megbántani" kártya azért itt is üt... Érdekes, hogy az rendben van, ha neked rossz, viszont az anyósnak ne legyen rossz.
2023. jún. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

Nem szabad ráhagyni, még az ő korrigálása előtt szólj rá ilyenkor. Ha hosszú sértődés a vége, azzal magát bünteti, nem titeket. A férjed meg lássa be, hogy nem kell mindent ráhagyni, csak mert az anyja.

Az én anyám egyszer mondta a lányomnak, hogy "az én kislányom vagy!" A gyerek visszaszólt, hogy "Nem vagy az anyukám!" és nem akart egy ideig a közelébe menni. Ez hatott, többet nem hallottunk tőle ilyet. Amíg kicsi a gyereked, te beszélj, aztán ő is megvédi magát.

2023. jún. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha kicsi a gyerek számára zavaró lehet, emiatt megkérném, hogy ne csinálja.
2023. jún. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Azt gondolnám elmebeteg. Első esetnél úgy leordítottam volna, hogy 10x meggondolná mit mondjon legközelebb.

Demens vénqva. Csináljon magának gyereket, vagy fogadjon örökbe ha anyáskodni akar.

Ha tovább folytatná, felvenném videóra és megkérném a háziorvosát hogy utalja már be pszichiátriára.

2023. jún. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!