Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehetne tenni hogy ha az...

Mit lehetne tenni hogy ha az akaratod ellenére belekényszerítenek hogy más gyerekét neveld?

Figyelt kérdés

Élettársammal és a nagypapájával élek már lassan két éve egy 3 szobás családiházban. A ház a párom nevén van, mert a nagyapja elajándékozta neki, hogy a párom apja és annak felesége ne herdálják el, mivel mindketten állandóan csak a bajt, illetve a drámát generálják. A páromat is folyamatosan kihasználják ott ahol tudják. A nagypapára is igen ritkán néznek rá, konkrétan a mi feladatunk gondoskodni róla és vigyázni rá. Mindketten a huszas éveink közepén járunk. Az apjáék nem velünk laknak már, illetve van egy féltestvére is, egy 15 éves fiú.


A ház jelenleg felújítás alatt van, mert apósomék az évek alatt lelakták teljesen, így nincs a házban konyha, hanem a melléképületben levő kiskonyhát kell használnom ha főznöm kell. A festés miatt meg extra szobából meg raktárszoba lett.


Apósoméknak az a remek ötletük támadt, hogy kimennek külföldre, ez miatt a gyereket szószerint minden kérdezés nélkül a nyakunkon hagyták. Ez miatt a gyerek a raktárszobába került. Van ágya, szekrénye, és hely a számítógépének szóval megvan mindene amire szüksége van.


Valószinű egész iskola alatt velünk lesz, ami azért mérgesítő, mert az apjáék a gyerek ellátásába kb. egy 5 ezressel szállnak be ilyen 2 hetente, mert hogy "úgyis keveset eszik". Illetve az anyja folyamatosan szapul minket a gyerekkel kapcsolatban.


Nem tetszik neki hogy a gyerek nem eszik, pedig a hűtő tele van étellel, bármikor tud enni amikor akar. Nem tetszik neki hogy hajnalig fent van és játszik, és elvárja hogy valaki keljen fel hozzá hogy rászoljon hogy menjen aludni, mikor mi is reggel kelünk melóba. Aminek sok értelmét nem látom mert hiába szólunk neki, mikor elmegyünk ugyanúgy folytatja a játékot.


Hisztizik hogy konyha híjján miért a fürdőben mosogatok, ahol van melegvíz, miért nem a kinti kiskonyhában, ahol csak hideg van. Hogy miért nem pazarlom a palackos gázt arra hogy vizet melegítsek kint a mosogatáshoz. Ami nekem nonszensz, mivel fent a házban eszünk. Szóval tőlem elvárja hogy az összes csetressel menjek ki, melegítsek vizet, mosogassak el, és majd ha kell edény vagy tányér, akkor menjek ki a melléképületbe és hozzak be, legyen hó vagy eső, mivel a hülyeségeik miatt, csúszott a konyha befejezése és isten se tudja mikor lesz kész. Akkor az is baj hogy miért a gyerek szobájában vannak bent az edények ami hely híjján még mindig a raktárszoba. Meg most az iskola alatt elvárja hogy üljünk le vele tanulni, amit párom azonnal a nyakamba is varrt, de én elutasítottam, ami láthatóan nem tetszett neki.


Teljesen kilátástalannak érzem a helyzetem, úgy érzem csapdába kerültem. A gyerekkel nincs bajom és sajnálom is, de akkor sem vagyok hajlandó anyáskodni felette, mert én ezt sosem vállaltam be, bele lettünk ebbe az egészbe kényszerítve, és ez a párommal való kapcsolatunkra is rányomta már a bélyegét. A gyerekkel tavaj egész évben gondok voltak mert nem járt be az iskolába, és én nekem nem hiányzik ez a stressz az életemből. Nagyon nem szeretném hogy ez a 6 éves kapcsolatom tönkremenjen, házasodni és családot akartunk alapítani, de mindez úgy tűnik füstbe ment, mert egy idegen gyereket kell nevelnem valószinűleg több éven át, a hely a házban elfogyott, illetve egy tini mellé nem jó érzéssel szülök egy csecsemőt. Ha csak egy pár hétre jött volna le, nekem semmi bajom nem lett volna, de ez így nekem nem megy. Nem tudom hogy mit tegyek, teljesen csapdában érzem magam.



2023. szept. 3. 18:30
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
36%
Menjetek a te házadba
2023. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
83%

Ha az apja se tudja megnevelni a gyereket, akkor baj van. Talán üljetek le vele beszélgetni, megnyugtatni. Lehet csak annyi a baja, hogy mindenki cseszegeti, de senki nem próbálja megérteni, ő min megy keresztül.

Ha ez se megy, akkor viszont el kell gondolkoznod azon, hogy véget vess ennek a kapcsolatnak!

2023. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
94%
Kihívod a gyámügyet ÉS elköltözni onnan asap. Ennyi
2023. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
94%
Itt az "élettársaddal" van a baj, aki láthatóan nem akar vitázni az apjával és rád hárít minden gondot. A kiskorú gyerek ellátása egyébként a szülő feladata, azt nem ruházhatja át másra.
2023. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
95%

Én azért nem olvastam el, mert nincs olyan hely a világon, ahonnan ne lehetne lelépni. N

Persze a börtön kivétel. Nincs olyan, hogy kényszerítés. Olyan van, hogy hagyod.

2023. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Sajnálom itthagyni ezt a kapcsolatot, de ha muszáj akkor megteszem. De a legjobb lenne valahogy szakítás nélkül megoldani ezt.
2023. szept. 3. 19:02
 7/47 anonim ***** válasza:
92%

NIncs más út, vagy költözöl a pároddal együtt, vagy egydül és szakítatok.

Saját gyerek ebbe a körülményben meg úgy sem jöhetne még normális esetben.

2023. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
96%

Azt írod, hogy a gyerekkel nincs bájos. Akkor ne vállald az anyáskodast, nincs is értelme, és valószínűleg nem is fogadja el tőletek a tanácsokat.


Ha jó fej a kissrac, akkor én próbálnám inkább barátsággal kezelni és békén hagyni őt.

2023. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
76%
Bajod, nem bájos. (átirta a telefonom).
2023. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

7. Normális esetben miért ne lehetne? Mindketten dolgozunk, az apósék nem laknak itt csak a papája.


Párom nem tud költözni, mert a papája akkor egyedül marad és túl ő már idős ahhoz hogy magára maradjon. Persze az otthon mindig egy opció, de az legyen az utolsó lehetőség. Illetve hiába költöznénk máshova, a gyereket ugyanúgy a nyakunkba akarnák paterolni. Sajnos itt tényleg az páromon múlik minden hogy tud-e nemet mondani az apjának vagy sem. Mert ha nem akkor nem tudom meddig birom ezt.

2023. szept. 3. 19:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!