Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kinek van igaza ebben az...

Kinek van igaza ebben az esetben? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megprobalom úgy leirni a sztorit hogy érthető legyen.

11 éve vagyok a férjemmel, ebből 1x láttam anyósomat egész egyszerűen azért mert messze lakik, (4000km),es a férjem Európában lakik ugye viszont a családja Európán kívül. A 20 év alatt mióta itt van a férjem Európában 2x ment haza, 1x egyedül (nem ismertem meg) és 1x velem pár éve. Nem voltam, és vagyok neki szimpatikus mert nem vagyok agymosott ahogy ők. Viszont! Idén megy a férjem a családhoz az Isten se tudja mennyi időre, de nekem mehtiltotta a "kedves anyuka" hogy menjek. Pedig kérdeztem szépen, mondtam hogy én is megyek de határotottan kijelentette hogy nehogy merjek menni. Kérdeztem miért, jött a sok kifogás. Majd tegnapi nap utoljára megkérdeztem hogy na, ne menjek? Mondta ne, majd ha unokat szülok mehetek. Erre visszakezbol annyi volt a válaszom, hogy ha 50 gyerekem lesz is 1 percre sem láthatod, csak a holttestemen át, mert ha rám nem vagy kíváncsi, akkor a gyerek(ein) re se legyel.

Azóta áll a bál hogy én milyen csúnyan beszéltem szegény asszonnyal, mert a férjemnek is az anyja a Szent úgy hogy a 20 év alatt 2x latta. Megmondtam hogy ezentúl nem kívánok vele beszélni, és a drága országába sem vagyok hajlando menni (mintha az övé lenne... 🥲). Idáig sem hívtam őket túl sokszor, de engem azért nem szeretnek mert nem vagyok az ő országából való, és nem ilyen feleségét képzelt el a fiának. "ilyen" alatt azt érti hogy nem szültem a sok gyereket, nem beszélem az ő nyelvüket tökéletesen (hogy is beszélnem ha nem beszélek az adott nyelven mindennap? 🤔), és nem nyalom a fenekét egész nap. Nem értik hogy reggeltől estig dolgozom, nem érek én rá egésznap velük kamerázni, amit anno mondtam is nekik. Szóval kinek van igaza? A férjem pár nap múlva indul, nem tudom mi a szándéka, de nekem itt lett elegem. Elkene néznem hogy igy megalazott? A férjem olyan mint egy pincsi kutya, az anyja szava szent és sérthetetlen, hiába a sok 1000km.

Köszönöm a válaszokat, és BUEK mindenkinek.


jan. 1. 22:17
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
90%
Eszköz én se lennék! A "fia" választott téged, sztem jogos a felháborodás.
jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
24%
Asszem ti pont összepasszoltok az anyóssal. Megerdemlitek egymást.
jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
84%
Lehet hogy csak arra várnak hogy szulj, csak a gyerek kell nekik. Te nem.
jan. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
97%
én elválnék. Nem fog változni a párod és ha gyerek is lesz, még sokkal nehezebb lesz a helyzeted.
jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
19%
Anyós nem fog nyugton hagyni
jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
93%
Hogyhogy nem fogja nyugton hagyni? Le se tojja!
jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Van még 5 testvére.

Az elsőnek van 6 gyereke,

Másodiknak 2

Harmadiknak 4

Negyediknek 2

Ötödiknek 3.

Minek kellene nekik az én gyerekem? Meg több 1000 km-re? Úgysem vigyáz rá, úgysem segít ha én rosszul leszek. Csak én és a férjem vagyunk, az én szüleim is messze vannak, igaz "csak" 800km de hamarabb tudnak jönni mintsem kedves anyós. Neki az a lényeg hogy bologass, naponta hívd, szüld a sok gyereket, ne menj fodrászhoz, ne menj sehova csak a férjed szolgáld ki, más nem számít csak takarítás, főzés. És nem, nem cigok egyáltalán. Csak más hu...e kultúra. Az anyja folyamatosan azt mondja hogy neki másik feleség kell, engem hagyjon el mert nem vagyok neki való. 11 éve működik, előre félek hogy nőket mutogatna neki, hiába nem akarja a férjem, na de értitek.. Kitudja mit beszél bele a fejébe, a jó múltkor szabotalni akarta a hazajovest, mert lakjunk ott, legalább nem leszek "kua" ahogy ő fogalmaz. Ezzel csak az a baj hoz nem hordok rövidet, nincs ki a mellem, fenekem, egyedül kormoshoz járok (gellakk csak) és 1_2D pillat rakatok mert olyan mini a pillam mintha nem is lenne. Az esküvőket atszervezte(azt hittem rosszul leszek), mert úgymond 2 esküvőnk volt. Egy Európában, 1 náluk hogy legyen mit ünnepelni. Csak a családot hívtuk (igyis 100 fő volt a szűk család...) de ő meghívott meg 200-at ( nem vicc!!!) és máshova rakta az esküvő helyszínet, mert hát a szomszéd Juliska és purdeja fontos hogy ott legyen mert 30 éve ő is ott volt a szomszéd fia esküvőjén. Turtem 11 évig, megadtam a tiszteletet, tudja hogy volt halva szülésem, de azóta csak azt hajtja hogy hajra, legyen már, miért nincs öreg vagy, (30 sem vagyok), öreg anya leszek. A férjemet is ezzel eteti, hogy nem lesz gyereke, nem lesz unokája tőle és ez bűn. Agymosottak sajnos, de ennyire tiltani, és ellenem beszélni? Szerintem a 11 év alatt bizonyítottam, és ha nem lenne jó a drága fia lephetne ha nem lennék jó neki.

jan. 1. 22:40
 8/49 anonim ***** válasza:
97%
Muszlimok igaz? Jóra ne számíts.
jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országról lenne szó?

Ezt csak azért kérdezem,mert szerintem a kultúrák alapján talán tudsz anyósod életvitelével,illetve gondolkodás módjával segítséget kapni. Pl egy olasz temperamentumos,míg egy skót is másképp áll a dolgokhoz.

De az én véleményem az,hogy engedd el a férjed,ha ilyen gyakran látogatja az anyját. Lehet ez lesz az utolsó találkozásuk. Te meg addig pihenj kicsit.

jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, az a baj, hogy te olyan buta vagy, mint a föld.


Feleségül mentél egy (gondolom) muzulmán gyökerű, török/arab/perzsa/pakisztáni/indiai férfihoz, aki egy egészen más kultúrából jött. Ilyen esetben csak úgy működik a kapcsolat, ha mindkét fél szem előtt tartja, hogy az ő házastársa egészen más környezetből jött, mint ő. Másképp élnek és gondolkodnak, más a szülőkhöz való viszonyulásuk, más a családról való felfogásuk. A párod még csak-csak hasonult az európai kultúrához (ami egyébként szintén nem egységes), de a szülei a saját kultúrájukban élnek, aszerint gondolkodnak és aszerint viszonyulnak hozzád. Ilyenkor az embernek igenis toleránsnak kell lennie párja családjának olyan megnyilvánulásai iránt is, amelyeket ő nem ért, nem érez méltányosnak, idegen számára. Te erre nem voltál képes, vagyis neked maradnod kellett volna a magyar férfiak mellett, mert szemmel láthatóan nem tudsz toleránsan és rugalmasan viszonyulni párod más kultúrából való családjához.

Én csak azt nem értem, hogyan képzeli valaki, hogy házasságot köt egy másik földrészről származó, egészen más kultúrából jövő emberrel és nem méri fel előre, hogy ez mivel jár. Ez még csak a felszín, lesz még ezer keményebb konfliktusod is. Ha ezt sem tudod rugalmasan és okosan kezelni, esélytelen, hogy kiegyensúlyozott párkapcsolatban élj ezzel a férfival.

jan. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!