Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóssal,apóssal napi szintű...

Anyóssal,apóssal napi szintű a kapcsolat, és mivel szeretnek is, jónak tartják,ha sokat vagyok náluk fent, amíg a férjem nincs itthon. Viszont,olyan undorító dolgokat csinálnak, ami számomra taszító,és emiatt utálok fent náluk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ilyen például,hogy a macskáknak a lepedőre rakja le anyós a kaját, vagy mint tegnap is,hogy egy fagyis dobozba adott nekem kóstolóba sajtot,és miután megettem, odadugta a macskához a tálat,hogy egye ki belőle a maradék sajt darabokat. Folyton büdös macskaszag van nálunk (kintiek és bentiek a macskák, ráadásul sok van, így szerintem még az állatorvos sem tartaná egészségesnek), betojnak helyekre, lepiisilnek dolgokat pedig mind ivartalanított jószág. Nem lehet helyekre leülni,mert csupa macskaszőr lesz a nadrágom, és bevallom,olyan matracra sem szívesen fekszem,ahol előtte a macska alfele volt. Vagy ha leülök,rögtön másznak rám, és ha eszem, el akarják lopni a falatot is. A tányérokon sokszor találok macskaszőrt. Az egyik szatyron feküdt az egyik macska, és mivel az alfele nem volt rendesen elrendezve potyogott le róla a mócsing..Nem tudom,szebb szóval kifejezni,sajnálom. Szóval,persze, élvezem a társaságukat, szeretem is őket, de hogyan töltsek fent velük időt, amikor majdnem kifordul a gyomrom? Az ő házuk,az ő váruk,az ő szabályaikat természetesen tiszteletben tartom,de mégis,hogyan mondjam el,hogy ezek miatt feszengek,és nem szeretnék felmenni hozzájuk? Anyósom mindig azt mondogatja,hogy ne üljek itt lent a házban mint a tök,hanem menjek fel hozzájuk..De,ha egyszer nem érzem ott jól magam? Hogyan mondjam ezt el úgy,hogy ne vegye egyikőjük sem sértésnek? Ha a férjem emiatt szólt nekik többször is, akkor is cirkuszoltak. Ha tőle nehezen viselik, akkor tőlem,hogyan fogadnák?
máj. 24. 14:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

B+,így!

Nem szeretem a macskákat Julcsi néni és Béla bácsi.

máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
De szeretem őket,nekünk is van.De ilyenképp már kevésbé "tudom tolerálni" a jelenlétüket.
máj. 24. 15:07
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Hazudni tudni kell!Hazudj akkor mást.
máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Huh...

Akár az ex-anyósoméknál (nem is tudom, hány macskájuk volt, szerintem ők se, nem számolták már.)

Mondjuk mi laktunk is ott egy ideig, hát nem bírtam, és hazaköltöztem.


Évekig macskára nézni se bírtam 🤐

(Most van sajátom 1 éve, az más 😅)


Ez konfliktus, sértődés nélkül sajnos nem fog menni...

máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Azt hittem,egyedüli a problémám,de úgy tűnik nem. Köszi utolsó! Még ebben a kérdésben azt gondoltam,hogy "én vagyok a rossz,és a hitvány", de úgy tűnik nem. Rendben,akkor megmondom nekik,amit gondolok. Ha megsértődnek,ha nem.
máj. 24. 15:37
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Ez a lényeg: "Anyósom mindig azt mondogatja,hogy ne üljek itt lent a házban mint a tök,hanem menjek fel hozzájuk..De,ha egyszer nem érzem ott jól magam?"


Most kicsit nyers leszek, bocsi, de ahol nem érzed jól magad, oda nem mész, és kész. Pont. Találsz rá megoldást, más találkozási helyszínt, ha szereted az illetőt, és ő is téged, és nyitott rá.


Határhúzás, tisztelet önmagadnak, nevezheted bárminek :) Később pedig ez a gyermeked érdeke is, nem csak a tiéd, ha van/lesz gyereketek. Őt nem engedném ilyen helyre, tudom, hogy fontos a jó immunrendszer, érintkezés állatokkal, de vannak határok.


(Igen, igen, jöhet a lepontozás, mert merek határt húzni.)


Akárki is az illető, rokon, barátnő, szomszéd stb. Akár kosz van nála, akár félsz az agresszív kutyájától, vagy az egyik ott lakó régen bántalmazott téged. Oda nem mész.


Az embereket nem igazán lehet megváltoztatni, főleg, ha már idősebbek, és gondolom anyósodék 60-70 körüliek. Sértődés lesz belőle, igen, nem fogod tudni nélküle megúszni, mert írtad, hogy sértődékeny emberek.


Ha ezen megsértődnek, az róluk szól, nem rólad. Ha hónapokig nem mész oda (viszed oda az unokákat), vagy változtatnak, vagy találtok más megoldást, találkoztok eltérő helyszínen.


Megoldás, ha szeretnéd vele tartani a kapcsolatot, és ő is nyitott erre: máshol találkoztok, nálad, kávézóban, elmentek moziba, sétálni stb.


Amúgy mondd azt, hogy nem érsz rá, hiába nincs otthon a férjed. Van saját életed, éld hát azt, pihenj, kapcsolódj ki, járj képzésekre, bármi! Dolgozol, takarítasz, főzöl, pihensz, barátokkal találkozol, hobbid van, tornázol/sportolsz, múzeumba mész, tanfolyamra jársz, vigyázol a barátnőd kutyájára, a gyereket viszed zsúrba (ha lesz gyerek) stb. Vagy vegyél saját háziállatot, ha a férjed is benne van, legyél vele otthon :) Azt pedig ugye nem viheted anyóshoz, mert nem szereti a macskád a többi macskát ;) Vagy a kutyád a macskákat ;)

máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

Én egyszerűen megfogalmaznám, hogy nem egyeznek az állattartási szokásaitok és nem szeretnél oda ülni, ahol előtte etetett vagy például a láthatóan koszos macska feküdt. Te sokat takarítaaz a saját macskátok után és nem is száll a szőr mindenhol, ezért inkább máshol oldjátok meg a találkát.

Azt sem javaslom, hogy áthívd mindig, mert akkor a ruhájáról hullott szőrt szedheted a távozása után. Találd ki, hol, hogyan tudnál velük lenni, van-e az udvaron asztal, szék, kiülni, viszel kávét, ilyesmi.

máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

Ne menj fel hozzájuk, maradjatok a teraszon, üljetek ki a kertbe.

Így elviselhetőbb lesz talán. Viszont csakugyan jobb az őszinteség és megmondani nekik, hogy gusztustalannak tartod azt, ahogyan az állattartást kivitelezik. Ne egyél ott többet semmit se, le se ülj. Egy idő után érezni fogják ám, hogy mi a baj.

máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív hozzászólásokat,és tanácsokat. Hálás vagyok! Jó megoldásokat kaptam. Mindenkinek megy a pozitív!
máj. 24. 16:20
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Minek mész oda, hogyha nem szeretsz ott lenni?


Mondjuk nálam kizárt, hogy anyóséknál lógjak havi egynél többször. Hiába jó a kapcsolat, van saját életem, hobbijaim, amibe a másnál ücsörgés fél délután nem fér bele.

máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!