Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy vezényelte anyósotok a...

Hogy vezényelte anyósotok a paradicsombefőzést?

Figyelt kérdés

Az enyém hajnali hatkor éhgyomorra kirángatta a hatéves unokáját a piacra vásárolni: "Pofa súlyba, majd kapsz reggelit, ha hazaértünk." A szegény gyerek a sok gyaloglás és a piacon körözés hatására elájult az éhségtől.

Utána kezdődött az üvegmosás, és az egy évvel korábbi befőzésből maradt megkövesedett kosz kivakarása a nagylábosból. A 35 fokos kánikulában nem a villanytűzhelyt használta, hanem volt egy fatüzelésű csikótűzhely a konyhában. Mire délután odatértem, még mindig tartott a meló a létező legvacakabb rendszerű passzírozóval. Ahelyett, hogy örült volna, hogy besegítek, rám támadt, mert késve értem oda. :-\ Nagy kedvvel érkeztem, nem munkaidőm volt, hanem elvégzendő munkáim.



#anyós #paradicsombefőzés
2012. szept. 27. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy nem vezényelte mivel én főztem neki:)Anyuval szoktuk főzni,elbeszélgetünk közben,anyóssal eddig még semmit nem csináltunk közösen.A már eltett dolgokat csereberéljük.
2012. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Egy kicsit túlreagálod.
2012. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Sehogy.Ő is befőz magának,én is magunknak.

Ugyse tudnám ugy csinálni hogy neki megfleljen,inkább vagyok a gonosz aki segiteni se segit (minek,ugyse eszik meg)

2012. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

1.Hol voltak a gyerek szülei?

2.Miért nem volt a gyerek oviban/iskolában? (ha beteg miért rángatta)

3.Te ki vagy a történetben?

Egyébként nem tudom,mi a kérdés,szerintem csak ki vagy bukva ezért,hogy kiírd magadból,feltettél itt egy kérdést.

2012. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Alapból olyan nőt választottam, aki nem ismeri az anyukáját. Így nincs anyós. Nem is tanította meg rá. Ezért egyedül főztem be.:)))
2012. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá, és mond meg neki, hogy legközelebb egyeztessetek időpontot, ha veled együtt akar befőzni...!


Ha meg legközelebb is így lesz, akkor etesd meg reggel a gyereket, vagy készíts neki szendvicset, vagy parancsolj rá, hogy egyen magától vagy kérjen a nagyitól időben!


Tipikus házisárkány, azt akarja éreztetni, hogy ő a főnök. Rá kell hagyni, ha nem akarsz folytatást.

2012. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Hát segítettünk leszedni a paradicsomot, de egyébként ő csinálja.
2012. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

1.Hol voltak a gyerek szülei?

Dolgoztak.

2.Miért nem volt a gyerek oviban/iskolában? (ha beteg miért rángatta)

Nem emlékszem. Nem volt beteg, csak cingár.

Rángatott mindenkit, amíg hagytuk magunkat.

3.Te ki vagy a történetben?

A gyerek apja, aki késő délután érkezett meg, amikor javában állt a cirkusz.

...

Régi dolog. Annó a gyerek anyja bukott ki a legjobban, mert ő már a saját gyerekkorában is éhgyomorra járt minden héten a piacra. Kíváncsi voltam, kinek volt hasonló esete.

2012. szept. 27. 14:04
 9/16 anonim ***** válasza:
44%
Reggel 6.-kor nyit a piac 8-kor már semmi nincs ott. Komolyan ha ennyitől elájul meg egy kis sétától, akkor azt vagy nem etetik normális vagy nagyon tápos gyerek. Mi van ha reggel 8.-ig alszik és azért nem eszik. Az egész történet baromi túlzás.
2012. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

(Erről az éhgyomorra dologról:

Vannak ilyen emberek, hogy vagy spórolásból vagy kevés kajaigényük miatt keveset esznek. Ezek legtöbbje olyan, hogy nem reggelizik...

Anyám is ilyen. Kisétkű az egész család, meg spórolósak is vagyunk, ez még nem is baj. De hogy mindenki a reggelit hanyagolja...! Az egészségügyi cikkek is úgy szólnak, hogy a reggeli a legfontosabb!

Anyám nem reggelizik, de gülizik a munkahelyén és még otthon is (ha kell, ha nem). Munkahelyen nem szeret nagy kajálást csapni, csak egy kis szendvics és kész, majd este 3 fogásos kaját enni! Hétvégén a nulla reggeli után délben szeret sokat enni, és este is azért valami főtt ételt.

Borzasztó.

Én meg mindig megkapom, hogy csak az evésen jár az eszem.

Szeretek reggelizni. Ha nem teszem, akkor érzem, hogy le vagyok merülve, kevesebb az erőm, és már alig várom az ebédet...Este viszont utálok bezabálva aludni menni... De ezt anyám sose fogja megérteni. Sokszor az esti kajámat tányérban a hűtőbe teszem, és azt reggelizem másnap...

Aztán jön a vitatkozás!

Én reggeliztem, ezért tovább bírom, nem sietek az ebéddel. Ezért ha közösen hétvégi munkába kezdünk, és sokáig tart, nekem nem baj, könnyen rávágom, hogy na még csináljuk meg, egy óra és kész vagyunk. Erre jön a fejem leordítása, hogy "persze mert te reggel óta eszel, és meg még ma semmit nem ettem!". És miért nem evett, miért nem képes reggel magába tömni valami sütit vagy tejterméket, vagy legalább egy kis gyümölcsöt??

Hát azért mert őneki ez a szokása, és ezt teljesen tökéletesnek találja, és mindenkitől elvárja, hogy úgyanígy tegyen... Öcsém is számtalanszor ájult el gyerekkorában hétvégi délelőtti programok közben, mert nem reggelizett anyám szokását követve...

Az a baj, hogy nem fogják ezt sose megérteni, hogy eltérő igényűek is lehetnek mások...)

2012. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!