Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért baj ha tartom a kapcsola...

Miért baj ha tartom a kapcsolatot az "ex anyósommal"? Miért szól be mindenki?

Figyelt kérdés

A fiával 5 évet voltunk együtt, 2 éve szakítottunk. 16-21 éves koromig. 17 évesen hozzájuk is költöztem, mert a szüleimmel rossz volt, nem bírtam, befogadtak, aminek nagyon örülök. Az exemmel megromlott a kapcsolat, szakítottunk. Az anyukáját viszont nagyon szeretem a mai napig, ő is engem. Szoktunk beszélgetni.

Erre mindenki beszól. A párom is. Az exem új barátnője is. Miért nem lehet felfogni, hogy nekem ő amolyan pótanyuka.



2013. jan. 2. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Mert ostobák. Ha jó a kapcsolatotok, akkor örülj neki.
2013. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon kevés "ilyen" kapcsolat van!

Ha valaki ennyire kötődik az anyósához!

de tényleg....

2013. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Nincs ebben semmi különös.

A férjem meghalt, újra férjhez mentem, de az első anyósommal továbbra is tartottuk a kapcsolatot. Nem csak én, de a párom és az új anyósom is.

2013. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Mert kicsit úgy jön le mindenkinek, mintha még mindig a fia közelében akarnál lenni.

A párod azért érzi így, mert még mindig az ex(anyjához)hez rohansz, az exed új párja meg azért érzi így, mert ti már nem vagytok együtt, de tudja, hogy komoly volt köztetek a kapcsolat-hiszen oda is költöztél- és nem elég, hogy az árnyékodban kell élnie, még jó pofát is kell vágnia ahhoz, hogy még mindig átjársz, ezzel érzékeltetve vele, hogy ő sosem lesz olyan fontos, mint te.

NA EZÉRT!

2013. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Ne foglalkozz velük! Nincs ebben semmi rossz. Az én férjemnek az előző barátnője a mai napig átjár anyósomékhoz.. anyósom úgy kezeli mintha a lánya lenne. Mi nem szoktunk vele találkozni, de nem zavar, hogy odajár. Nem az én életem, nincs beleszólásom.
2013. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De az egyébként szinte mindegy, hogy az exem anyukája. Lehetne egy nagynéni, szomszéd akárki. Egyszerűen ő az egyetlen idősebb nő, akivel tudok beszélgetni. A barátnőimen/barátaimon kívül. Anyámmal sosem volt jó a kapcsolat, 3 éve nem is láttam. Ő pedig mikor odaköltöztem szinte a pótanyám lett, nem értem miért kellene ezt a kapcsolatot is felrúgni.

Nem járkálok oda állandóan, telefonon beszélünk, vagy ha áthív az olyankor van, ha nincs otthon a fia

2013. jan. 2. 20:27
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Azért, mert valahol nem normális az, hogy te szakítasz a baráttal, de anyjával jó a kapcsolatod - ez pontosan olyan, mintha te mindig arra játszanál, hogy anyuka majd elrendezi a dolgokat úgy, hogy visszakerülj a cukrospikszisbe, azaz a sráchoz.


Én sem örülnék az új barátnő helyében ennek.


Pótanyukád ne legyen az exed anyja, mert ennek nagyon rossz íze van. Keress valaki mást, ha már mindenáron pótanyuka kell. Nem arról van szó, hogy ne ismerd meg az utcán, ne köszönj neki, hanem arról, hogy a szoros kapcsolatot bontsd fel, mert senkinek sem tesz jót: te hamis reményeket táplálsz a sráccal kapcsolatban, a srácot és az új barátnőjét dühíted, anyuka pedig nevet a markába (mert a srácot elhagyja a barátnő előbb-utóbb, téged dacból sem fog visszavenni, tehát megmarad a srác anyukának. Itt a fő játékos anyuka önzése, jószándéknak és jóakaratnak álcázva, valamint a te anyahiányod és kapcsolati problémáid (az, hogy nem tudod a volt pasid elengedni, és annak anyját tekinted pótanyukának).


Miért nem tudod lezárni a móltat, elenegedni azt, akinek nem kellesz, és miért kell neked mindenáron pótanyuka? Ha ezekre tudsz válaszolni, megoldódik a problémád. :)

2013. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell mindenáron pótanya, félreértettél. Egyszerűen így alakult, szeretem, ő is engem. Nem kell senki mást keresnem, mert egyébként meglennék egy idősebb nő nélkül is az életemben, csak ha már van valaki akire számíthatok, akkor miért adjam fel?

Az exemmel közös múltat elengedtem, elengedtük. Ezzel nincs gond. Az anyukájában sincs semmi hátsószándék.

2013. jan. 2. 21:18
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező: te csak ezt hiszed, mert ezzel áltatod magad.


Ha te egy felnőtt ember vagy, akkor neked nem kell pótanya. Annak kell pótanya, aki lélekben kissé vagy nagyon infantilis, akinek iszonyatos anyahiánya van. És ez látszik a kérdésedből is, a válaszaidból is.


Ha te elengedted az exet, akkor engedd el az anyját is.

Keress valaki mást helyette. És miért kellene egy másik ember helyette, ha már találtál valakit? Azért, kicsi lány, mert a tapadásoddal tönketeszed a szerinted elnegedett pasid új kapcsolatát. És ez a te célod is, az anyja célja is - még ha ez nem is tudatos számodra és a számára.


Ne legyen közöd többé az anyjához. Ez a legjobb.

2013. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jó ezt a pótanya fogalmat csak úgy írtam. De tegyük fel a barátnőm. Megszakíthatom vele a kapcsolatot, találnék új barátnőt? Igen. De miért?

Nem áltatom magam semmivel. Nem vagyok labilis sem :) Egyszerűen van egy ember az életemben akit szeretek, és nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot. Ennyi történik

2013. jan. 2. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!