Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez szerintetek helyén való?...

Ez szerintetek helyén való? Esetleg felfújom?

Figyelt kérdés

Lányom 20éves, a vőlegénye 25, ő külföldön dolgozik, havonta, mikor hogy nálunk tölt 1 hetet, mert ugye akkor jön haza és hadd legyenek együtt.

Semmit nem kérek hogy pótoljanak, mondjuk a lányom ad max 5.000 van hogy csak 2.000 de nem várom el.

Voltunk vásárolni, 4esben, az én férjem, én lányom és vőlegénye, jönnek mosóporral a kezükbe, és megkérdezték hogy én kérek-e??!! Néztem nagyon hát nem, és hogy az kinek lesz? A fiú szüleinek! Hát rendben gondoltam, de azért számomra furcsa, mert a lányom a " család mosószerét " használja, úgy értem hogyha a barátjára kimos, ami természetes is, csak fúrcsálom hogy a fiú anyja nem moss rá, mégis ő kap mosóport, pedig ha hiszitek hanem, a 1éve dolgozik külföldön én minden hónapba úgy pakolok mint a saját fiamnak, az ő szülei viszont egy nagy semmit, viszont kérni pénzt annál többet, ami korántsem helyén való.

Sajnos ezt itt szeretném kibeszélni, mert ha nekik mondom akkor már szépen nem tudom mondani. Ti mit gondoltok??


2013. máj. 17. 12:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%

felfújod.

Fogalmad sincs, nem a fiú anyukája kérte-e meg őket, hogy ne haragudjatok, itt a pénz, ha úgyis vásárolni mentek, hozzatok mosóport...


Tudom, biztos nem így volt, satöbbi.

2013. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a fiú segít a szüleinek az rendben van, de az hogy ti vegyetek nekik bármit is, az már egy kicsit túlzás. Higgadj le, és igenis beszélj erről a fiatalokkal!
2013. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
Hát elég fura, az biztos.Teljesen átérzem a problémádat, igaz nekem nincsen ilyen, de az én fiam is 20 éves.Szóvá tenném, az tuti, persze nem a fiúnak, mert nem akarnám hogy sértésnek vegye, de a lányoddal azért beszélnék, hogy hogyan is van ez.Nem durván, nem szemrehányóan, csak érdeklődés képen.
2013. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Téged is kérdezett, hogy kérsz-e, tehát kaptál volna mosóport. Másrészt csinálják úgy, hogy egyik hónapban nálatok vannak, utána fiú szüleinél. Nem is értem, hogy a fiú haza se megy szüleihez soha, ha mindig nálatok lakik, mikor hazajön?
2013. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem felfújod. Ahhoz semmi közötök, hogy a fiú hogy segít a szüleinek, az az ő dolguk.


Arról beszélhettek, ha sok az a havi egy hét, amit nálatok tölt. Az ő szüleinél miért nem lehet a lányod ilyenkor egy hetet?

2013. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Ha a ti pénzeteken akarták venni, akkor nyilván bunkóság.


Ha a sajátján, akkor nem mindegy? Hát nem azt vesz magának/a szüleinek, amit akar?

2013. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem az a problémám hogy mit vesz a szüleinek, én sem várnám el, csak úgy érzem hogy anyja helyett vagyok az anyja, én is mostam már ki a ruháját, a lányomnak szinte keresete sincs!! Magyarán én és a férjem dolgozik, nem probléma ha nálunk van, csak én nem kérdezném meg hogy kell-e a mosópor hanem megvenném, ti megkérdeznétek ha a fiú helyében lennétek és hogyha azt mondaná nem akkor hagynátok...ha a te vejed/mennyed így csinálná nem éreznétek azt hogy milyen fura a helyzet??? Amint mondtam 1 éve dolgozik külföldön, 1 év alatt csak 1 csomag zsírral engedte el. Ha náluk van látogatóba kajával sem kínálják meg csak panaszkodnak hogy nincs pénz. Azért nincs mert egyik sem dolgozik, sőt életükbe nem dolgoztak még, szinte csak a gyerekekből éltek. Már nem is értem hogy kanyarodtam ide de mindegy.
2013. máj. 17. 13:01
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma, hogy megkérdezte, azt mondtad nem kérsz, erre nem vett? Neb@sszkivelem! El kell fogadni, mosópor eláll otthon. Győzködnie kellett volna, hogy "de anyuka, fogadja el!"?? Megkérdezte, nem kértél, kész. Legközelebb ha ott van, küldd el a fiatalokat vásárolni, hozzanak 2 kiló csirkét az ebédhez, ilyesmi, ehhez szoktatni is lehet őket, hogy a kajához hozzávalókat együtt vegyétek meg!
2013. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"én nem kérdezném meg hogy kell-e a mosópor hanem megvenném, ti megkérdeznétek ha a fiú helyében lennétek és hogyha azt mondaná nem akkor hagynátok...ha a te vejed/mennyed így csinálná nem éreznétek azt hogy milyen fura a helyzet?"

Na én például megkérdezném. És ha azt mondaná az anyós, hogy nem kell, akkor nem venném meg, mert nem erőszakolom rá, ha nem akarja. És ha tőlem kérdezné valaki, és annak ellenére, hogy nemet mondok, megvenné, nem örülnék. Mert pl. esetleg olyan márkát hozna, amivel én nem szeretek mosni.


Szerintem az a baj, hogy nem tisztáztátok a helyzetet ez elején, aztán gyűlt a feszültség, most meg itt van a baj, már nem is tudnál velük rendesen beszélni, annyira bosszant a dolog.


Mondd azt legközelebb, hogy legyenek a fiú szüleinél. Ennyi. És nincs gnod. Az anyagiakat meg majd megoldják.

2013. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
a lányom kérdezte meg, gondolom illendőségből, ha megakarta volna venni a fiú kettőt vesz.
2013. máj. 17. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!