Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak ha a barátnőm...

Mit csináljak ha a barátnőm szülei tiltják tőlem a barátnőmet a származásom miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

15 éves srác vagyok és félig roma. Nem olyan családom van aki lop, csal, hazudozik.. a szüleim tisztességre és becsületességre tanítottak, ráadásul anyagi nehézségeink se akadnak, mert édesanyám és édesapám elég jó helyen dolgoznak.

A barátnőm szintén 15 éves, és a szülei nem engedi hogy együtt legyünk mert hogy én cigány vagyok..természetesen már egyből ítélkeztek hogy én is biztos olyan vagyok mint tudjuk a romák 90%-a. Esélyt nem kaptam hogy bizonyítsak a szüleinek, pedig nem egyszer próbáltam. A lánnyal szeretjük egymást, de nem akarom hogy a szüleivel miattam veszekedjen.. mi tévő legyek??



2013. jún. 15. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mást nem tehetsz, az időre bízod. Még fiatalok vagytok, vélhetően nem egymás mellett köttök ki végérvényesen, ha mégis: az majd elég bizonyíték lesz a szüleinek, hogy nincs baj veled, és a kapcsolatotokkal. Szóval én nem foglalkoznék velük.
2013. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyél türelmes. Ha sokáig kitartotok egymás mellett, akkor egyszer úgyis meg kell, hogy ismerjenek, és változni fog a véleményük.

De mivel még nagyon fiatalok vagytok, én inkább arra tippelnék, hogy viszonylag rövid időn belül vége lesz a kapcsolatotoknak, szóval nem oszt, nem szoroz, hogy ismernek-e téged az ő szülei, az pedig főleg nem, hogy szeretnek-e.

2013. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden szülő félti a gyerekét, lányát még talán jobban is.

Vannak előitéletek, talán nem véletlenűl. Ismeretes, a cigány férfiak hogy bánnak a "kedvesükkel". Nehéz lesz bizonyítanod, nem tartozol a rabszolgatartók közzé.

Válaszom ugyis kitörlésre kerül, mint minden hasonló.....

Nem a származásod, az otthonról hozott minták alapján nem szeretnek.. Meló? Ugyan? Gyerek? Minél több..kell a családi segííítség. Verik az asszonyt...Asszonyt? 15 éves lány szüli a harmadik gyerekét...Verik, mert a fogyatékos gyerek után több az állami támogatás...

Mit vársz? Szeressenek? Elfogadjanak? Bizonyíts!

Nem vagy olyan mint a többi, segélyre váró, korán gyereket csináló, lopós. Nem vagyok rasszista. De sok körülöttem a roma, akik szidják a magyart, mert nem fizette be időben az adót, ezért ők nem kapják meg a segélyt. Hát..Hívd meg hozzátok a szülőket, látogatóba. Ha látják, nem egy büdös putriban,rendezett körülmények között laktok, másképp állnak a dolgokhoz. Talán......

2013. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Én se hagynám a lányomnak, hogy egy cigánnyal legyen, már ne is haragudj. Ilyen szégyent nem élnék túl. Bár csak 18 vagyok, van még pár évtizedem ilyesmivel bajlódni.
2013. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Köszönd meg a fajtád 90 (sokkal inkább 99) %-ának az előítéleteket.


Ezzel meg élj együtt. Én előbb lőném a Dunába a saját lányom, mint, hogy hagyjam, hogy cigánnyal járjon.

2013. jún. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kapcsold be nekik a Szomszédokat. Vágási Feri jó példa lehet előttük. Komolyra fordítva a szót: tarts ki a kislány mellett, ha ő is szeret téged, és ő is kitart melletted. Tanuljatok együtt, s majd, ha eredményeket mutattok fel, talán lassan-lassan megenyhülnek. Ez a fontos. Sajnos, noha az előítéletek léteznek és nem is ok nélkül, a hozzád hasonlóan tisztességesen élő embernek sokkal nehezebb.
2013. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!