Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jobb tisztázni...

Szerintetek jobb tisztázni anyóssal, hogy mi nem tetszik, vagy hagyni kell, jobb a békesség?

Figyelt kérdés

Nem lakik velünk, de azért találkozunk heti 2szer általában. Komoly bajok nincsenek, jól kijövünk, de azért vannak bizonyos dolgok, akik nem tetszenek, amikkel megbánt, ami rosszul esik, de ezeket nem nagyon szoktam mondani neki, mert borzasztó sértődékeny és bárki(a fia is) bármit mond neki kiakad, elkezd sírni, hogy mi őt csesztetjük, meg ilyenek.

Akkor az a megoldás, hogy hagyjunk rá mindent? De akkor meg azt hiszi, hogy igaza van.

AMúgy nagyon jó ember és szeretem is, sokat tett értünk, azt elismerem, csak néha vannak húzásai, ami felett nehezen hunyok szemet.


2013. júl. 11. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egyik fülemen be, a másikon ki. Megváltoztatni nem tudom, és nem is akarom őket. Orbitális baromságoknál persze szólok, de apróbb dolgoknál rájuk hagyom.
2013. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Meg kell mondani : már csak azért is ha nem beszélsz vele akkor elkezd uralkodni feletted :

anyám hibájából tanulva írom ezt : soha nem mert szólni semmiért ,igy a nagyi azt hiszi ,hogy ő az atya úristen . ha annak idején anyám leállitja és látja a nagyi ,hogy egy suly csoportban vannak . másképp lenne sok minden :

Én tanulva ezekböl megmondom ha valami nem tetszik ,még ha veszekedés is van belőle : Nem is tud anyósom mit csinálni ,felmérte az erő visszonyokat :belátta ,hogy nem kell mindenbe bele szólni : A férjmnek is megmondtam ha baja van nem tetszik valami amit anyám csinál nem hallgatni azonnal szólni még akkor is ha nagy balhé van belőle : Nálunk müködik .

35/N

2013. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan ez a helyzet nálunk.Én egyenlőre hallgatok,mert úgy sem lehet hatni rá,mindig azt hajtogatná,hogy hülyeséget beszélek,nincs igazam.Eljátsza a mártírt,hogy mi őt tönkretesszük stb.Nem érdemes vele vitázni,mert úgysem lehet nekünk igazunk,de nálam már nagyon tellik az a bizonyos pohár.Szerintem ha abszolút igazságtalannak érzed amit mond,akkor állj ki magatokért.Ha elkezd sírni akkor ez van.
2013. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is elég nehezen tartom magamban, ha bajom van. Viszont a férjem meg túl békeszerető ember, ő azt is eltűrné, hogy fát vágjon a hátán csak ne legyen vita.
2013. júl. 11. 09:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak attól függ, hogy milyen dolgok azok, amik nem tetszenek.

Piszlicsáré dolgok miatt én nem generálnék veszekedést. De ha ezek a dolgok nagyon zavaróak vagy beleszól az életetekbe, akkor szóvá tenném. Pont amiatt, hogy ne nőjön a fejetekre!

2013. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Meg kell mondani : már csak azért is ha nem beszélsz vele akkor elkezd uralkodni feletted


Ez nem minden esetben igaz. Mivel minden ember más, így nem lehet ezt kijelenteni. Az, hogy anyós hülyeségeket mond, bár nálunk inkább após, azzal nem fog uralkodni felettem. Sógornő mindig mindennel vitába szál, nekem mondja magáét, hogy após ezt mondta, anyós azt, ő meg megmondta a magáét, és csak a vita van, semmi sem változik. Csak épp ő a kötekedős meny.


Ezért mondom, kis dolgokat rájuk kell hagyni. Hadd mondják. Ami nagyobb, vagy jelentősebb, ott kell szólni, de amíg a vitával többet veszíthetsz, mint nyersz, addig hagyd.

2013. júl. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ miket mond.
2013. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lakatos Nintendó Pik ***** válasza:
Rúgd fel a mammert.
2013. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn 8 èvig hallgattam, ès egyre messzebb mentek, mert nem szòltam. Aztàn kb egy hònapja megint kihúztàk a gyufàt, (anyòs + apòs közösen), ès màr nem bírtam, leàllítottam öket. Elmondtam, hogy mennyire elegem van a szarkavaràsukbòl, abbòl, hogy ök mindent jobban tudnak mindenkinèl, hogy ök csak hiszik, hogy tökèletesek. Elöször csak nèztek ès hallgattak, aztàn elkezdtek hàpogni, hogy ök ezt nem gondoltàk volna rólam, aztàn elkezdtek sírni, mert èn hogy megbàntottam öket. Az nem lènyeg, hogy ök hànyszor bàntottak meg, mert azok ök. Szóval ajànlom, àllj a sarkadra, mielött jobban elmèrgesedik a helyzet köztetek. Amúgy eleinte èn is szerettem anyósom, de ez megvàltozott pàr èv alatt. Remèlem nàlatok nem így lesz.
2013. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer megmondtam egy darabig hatot, de azóta megint kezdi az okoskodást. Vigyorgok és eljátszom hogy mindenben egyet értek vele, de amúgy mikor elmegy soha nem úgy van ahogy ő akarja. Higyjen amit akar engem nem érdekel. Ő baja ha nem érti meg hol a határ.
2013. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!