Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezelnél egy színészkedő...

Hogy kezelnél egy színészkedő anyóst?

Figyelt kérdés

Anyósomnak rajtam kívül van még egy menye, ugyanazt csinálja vele, mint velem. Nem egy őszinte nő, kifelé mutatja a szépet, közben meg...


Több, mint hat éve vagyunk együtt a férjemmel és anyósomon az első perctől nem tudtam kiigazodni, mert olyan furcsa volt. Nagyon kedves, már-már természetellenesen. Nem lettünk nagy barátnők, viszont jól elbeszélgettünk, ha találkoztunk, néha magam is elmentem hozzá vittem neki ezt-azt amit sütöttem például ő meg sokszor vett nekem apróságokat meg mindig azzal jött, hogy mennyire szeret engem. Én úgy gondolom egy normális viszonyunk volt. De egyszer a férjem azzal jött haza, hogy megmondta az anyjának, szálljon le rólam, mert mindenféléket mondott neki. Na mondom jó, ennyit az őszinteségéről.


Aztán egyszer náluk voltunk a férjemmel, anyósomhoz meg jött egy barátnője és nagy komolyan megvitatta vele, elvileg nem előttünk, de nem lehetett nem hallani, hogy a férjem bátyjának menyasszonyát mennyire nem szereti és alig várja már, hogy szakítsanak és mindenféléket mondott rá.


A lánnyal ugyanúgy viselkedik szemtől szemben, mint velem. Kedves, dicsérgeti, folyton hangsúlyozza, mennyire szereti, milyen jó, hogy van a fiának, mindig vesz neki ilyen-olyan apróságokat. Na ezen végképp ledöbbentem.


Én így már végképp nem tudok megbízni benne, meg elhinni, hogy őszinte. Elve kételkedtem benne főleg mióta a férjem mondta, hogy egyszer letámadta őt mindenféle szöveggel.


Mivel akkor a férjem nagyon megvédett, azóta neki semmi rosszat nem mondott. Viszont nekem időnként -csak és kizárólag telefonon - tesz kétértelmű megjegyzéseket.


Mindemellett folyamatosan a sarkamban akar lenni, hogy legyünk jó barátnők, mindent tudni akar, és továbbra is azzal jön hogy úúúúgy szeretlek téééged. De én egyáltalán nem hiszem el neki. Nem akarok bunkó lenni, meg veszekedni vele, de így meg folyton úgy jön ki, mintha én lennék a szemét, hogy szegény engem imádó anyósomat lerázom. A másik menyével is ezt csinálja és sajnáltatja magát, hogy az miért nem barátkozik vele többet.


Egyszerűen nem fogom fel, hogy miért kell eljátszani ezt az egészet? A fene se bánja, ha nem szeret minket, de miért kell úgy tenni, mintha szeretne? Miért kell ajándékot venni, mikor alig várja, hogy eltűnjön a megajándékozott? Nekem ez az egész annyira idegen én nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel.


2013. nov. 22. 14:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Jó persze, milyen gondjaim vannak, mást meg nyíltan utál az anyósa. Ezzel nem is lenne baj, ha nem tudnám hogyan is állunk valójában. Viszont így meg nem akarok a színészkedésben részt venni.
2013. nov. 22. 14:05
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Miért vársz őszinteséget, ha te se vagy az? Elmondtad már neki ezt? Megkérdezted már egyszer is tőle, hogy miért viselkedik így?

Gondolom nem, mert nem akarsz vitát. A konfliktuskerülés jó taktika akkor, ha átmeneti állapotról van szó, azonban úgy gondolom, hogy egy hosszú távúan "kötelező" kapcsolatban nem lehet nem megbeszélni a dolgokat.


Ezzel a helyzettel szerintem csak annyit tehetsz, hogy szembesíted anyóst. Mond el neki, hogy úgy gondoltad tényleg jó a viszony köztetek, de így már nem tudod mit gondolj. Majd mond rá valamit.

2013. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Két éve óvatosan megpróbáltam. Főleg mivel ő jött azzal, hogy őszinte viszonyt kell kialakítanunk. Erre úgy tett, mint aki nem tudja miről van szó, és megsértődött, és rendesen még én voltam a hülye, hogy én miket gondolok.


Én nem várok el őszinteséget sem, mindössze azt nem értem, hogy minek erőltetni a dolgot. Tehát miért nem elég neki a kötelező kapcsolattartás, miért akar mindenáron rajtam lógni? Sógornőmmel szintúgy ezt csinálja. Mindenáron legjobb barátnőt akar játszani, közben alig várja, hogy eltűnjön. És még jobban nem szereti, hogy ő nincs benne a játékban. De ha szembesíted vele, akkor tényleg úgy tesz, mintha ő lenne a szegény szerencsétlen asszony, aki azt se tudja miről van szó.

2013. nov. 22. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Anyósnak, szülőnek soha nem kell udvarolni. Azt tanuld meg, hogy az anyós nem FELETTED áll, ha felnőtt ember vagy, hanem egyenrangú veled. Akárcsak a szüleid. Ha úgy kezeled, mintha feletted állna, akkor még nem nőttél fel.
2013. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide?
2013. nov. 24. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:
felrúgnám meteornak
2013. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!