Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » én csinálok rosszul valamit?

én csinálok rosszul valamit?

Figyelt kérdés
már 2éve itt lakik nálunk anyós,de már annyira elfajult a helyzet,h.nem bírom.Reggel,mikor felkelünk,utána rendbe teszem a lakást,mert szeretem a tisztaságot,rendet.Van 2kislányom(és nem a játékok szétdobálása zavar mert gyerekek,játszanak)hanem az,h.elmosogatok,felsöprök egyéb házimunka és amikor hazajön a munkából,ő szépen megkajál(egyszer nem ment el bevásárolni kajához)majd szépen 8óra munka után lefekszik mint aki jól végezte dolgát.Eddig még csak-csak játszott a gyerkőcökkel,mostanában azt sem,csak peshed,semmiben nem segít,de a kaja,tiszta ruhát elvárja....mit tegyek?!
2014. jan. 29. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha ez zavar téged, akkor szólj neki. Mondd neki hogy menjen el bevásárolni, amíg te mosol vagy akármit csinálsz, vagy vond be a munkába, kérd meg hogy segítsen. Vagy egyszerüen csak játsszon a gyerekekkel. Persze neki is jár a pihenő 8óra munka után, és gondolom nem is mai csirke már.
2014. jan. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot csinálsz rosszul. Nem állsz ki magadért, és nem beszélsz vele.


Ennél több tanácsot nem tudok adni, mert nem ismerem a körülményeket.

Miért lakik ott? Eladta esetleg a sajátját, amit hozzátett ahhoz amit ti vettetek, ennek fejében veletek lakik?

Hazaadja a keresetét, amiből a rezsije kajája fizetve van?


Azt még amúgy nem értem, hogy ha te elvégzel minden házimunkát amire hazaér, és nem beszélsz vele ezekről a dolgokról, akkor miben tudna segíteni? No meg mit dolgozik? Mennyire lehet fáradt? Stb, stb.

2014. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Beszélj vele. Vagy inkább ne is te, hanem a férjed. Vagy együtt mindenki.
2014. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Girl.in. válasza:

Figyelj!

beszélj vele de ne adj ki mindent magadbol!!

csak kérd meg ilyen dolgokra :hogy egy kicsit játszon a gyerekekkel,vagy segitsen a mosogatásban.Egyre gyakrabban kérj tòle segitséget!!

ha nem segit mondd el neki mindent: hogy mi zavar miben kéne segiteni.

2014. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat erdekes helyzet.... Nálunk is itt lakik az anyós, de mar az elso nap leültünk megbeszélni, hogy ki mit csinál. Miután mar nem fiatal es nem is teljesen egészséges, igy az o "dolga" a mosás es a sajat szobájanak rendbetétele, illetve a heti nagybevásárlás, amit a barátnőjével ketten oldanak meg. En vasalok, fozok, mosogatok, takarítok a kozos helyiségeket. Nálunk ez nagyon jol működik. Mondjuk az is igaz, hogy nagyon jo köztünk a kapcsolat az elso perctől.
2014. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

hát te nem vagy normális. Te eteted, mosol, főzöl takarítasz az ANYÓSOD-ra? Én ma vágnám ki úgy a házból, mint macskát szarni.... NEM LEHET olyan körülmény, amikor egy szülő megengedheti magának az ilyen viselkedést.

Ha szegény, menjen szociális otthonba. Ha csökkent értelmű: diliházba. Amúgy általában az ilyenek csak saját maguknak köszönhetik a sorsukat, mármint te. Miért engedted be egyáltalán? Gondolod meg kell hunyászkodnod és a saját életedet alárendelni BÁRKINEK? Ha a férjed ragaszkodik hozzá, hogy ott legyen az anyja, akkor a férjemmel együtt vágnám ki még ma...

2014. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
anyósom 53éves,dolgozik még,na meg persze közben PASIZIK RENDESEN!szóval nem a fittségével van gond hanem a hozzá állásával.Párom többször beszélt már vele,de semmi hatása,sőt még meg van sértődve,ha segíteni kell.Én ezért vagyok úgy vele,h.szégyen,ha szólni kell neki,h.segítsen,holott ő is itt lakik.Komolyan elment az eszem,amikor ide vettem,Nincs se kutyája,se macskája,mivel a másik fia elherdálta a házukat.De akkor igy becsüli meg magát?
2014. jan. 29. 10:20
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
jó isten. Figyelj: itt azért nem arról van szó, hogy egy magatehetetlen szülőt kell ellátni. Ezzel a helyzettel még ma kezdj valamit, habár lehet hogy eddig is a fejedre nőtt már. Nem értem miért él veletek...
2014. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én ezért vagyok úgy vele,h.szégyen,ha szólni kell neki,h.segítsen,holott ő is itt lakik."


Ez a lehető legrosszabb hozzáállás. Ő ugyanis ezzel él vissza.


Tessék a sarkadra állni és megmondani, hogy kedves mama, ha itt szeretne lakni, akkor legyen szíves segíteni és ma délután elmosogatni és kivasalni a gyerekek ruháit.

Húzza majd a száját, de kit érdekel? Ha nem szólsz neki, a fejedre nő. Szégyen ide vagy oda. Neked kell döntened, hogy felvállalod ezt, vagy inkább szó nélkül továbbra is kiszolgálod.

2014. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!azt hittem velem van a baj... :)
2014. jan. 29. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!