Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek kötelező egyformán...

Szerintetek kötelező egyformán támogatni a két oldal szüleit? (részletek alább )

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem veszek anyukámnak egy értékes ajándékot, amire tudom, hogy nagyon vágyik. A férjem megengedi, sőt egyet ért velem és támogatja a gondolatot. De anyukám nem akarja elfogadni, mert azt mondja, ez rosszul esne anyósomnak, anyósom a szájára venné őt , meg nem is illik ez, mert függetlenül attól hogy mi kitől mit kaptunk, ügyelni kell arra hogy a két oldalt egyformán támogassuk. Szerintetek igaza van? Az az igazság hogy az én szüleimtől összehasonlíthatatlanul többet kaptunk, amikor családot alapítottunk, mint anyosomektol gyakorlatilag anyukámnak köszönhetjuk a lakásunkat és még nagyon sok dolgot.Ha az elkovetkezendo években mi tartanánk el őket még azzal sem adnánk neki vissza a töredékét sem annak ami tőlük jött. Anyukám szerint viszont az ajándék így sem lenne fair anyosomekkal szemben, és nagy balhé lenne belőle. Különben bennem felmerult hogy akkor anyosek is kapjanak valamit de a férjem nem akarja, ott nem olyan a viszony.
2014. jún. 1. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
A férjed és anyukád úgyis fontosabbak neked mint anyósod ,ami érthető,én nem gondolkodnék.Megvenném.
2014. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Bár mi nagyon értékes ajándékot senkinek sem adunk (adtunk még) de én is így vagyok ezzel, az én szüleim sokkal többet segítenek nekünk mint anyósék, mert ők viszont semmit sem!

Bár a párom pedig ezzel tudod hogy van, az én szüleimnek nem venne semmit, de az ő familiájának annál inkább, mindent, anyukának még cipőt is, ha az apja jött segíteni akkor pénzt is kapott, de ha édesapám jött akkor egy pohár sört SEM!



Egyébként én emiatt titokban ajándékozok ezt azt az én szüleimnek.

2014. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerinted a szeretetet lehet méricskélni? Minden más csak önámítás és képmutatás. Adj annak, akit szeretsz, és annyit, amennyit te akarsz, a férjed pedig szintén, annak, akit ő szeret.


Önző, képmutató és hisztis emberek, akik csak az ürügyet keresik a megsértődésre, úgyis megsértődnek. De ha olyan embernek adsz, akit a hátad közepére sem kívánsz, csak azért, hogy "fair" legyen a dolog, akkor az anyukádékkal szemben is sértés (egy szintre hozod olyannal, aki kevesebbet érdemel), magaddal szemben is az (megalázod magad azzal, hogy olyannak nyalsz, aki nem érdemli meg, és attól veszed el, aki igen) és a férjeddel szemben pedig képmutatás: ha a szüleit nem kedveled, akkor nem kedveled. Nyílván okod van rá.

2014. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 szabad név? ***** válasza:
92%
Ebben a helyzetben én nem gondolkodnék. Vedd meg az ajándékod, a fontos, hogy a párod ebben támogat.
2014. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem kötelező. Anyukád túl jószívű, és konfliktuskerülő. Lepd meg, és ha utána is mondja, nyugtasd meg, hogy nem lesz semmi baj, örüljön csak neki, vagy akár fogalmazd meg neki is, hogy neki sokkal többet köszönhetsz.
2014. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
nem kell anyósodnak tudni róla, hogy megajándékozzátok anyukádat. :) vedd meg és kész. :)
2014. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
Ha győzitek anyagilag, akkor úgy illik, hogy mindkét oldal arányosan legyen támogatva, pont, azért, amiket anyukád is mondott, de ezt, azért eléggé nehézkes kivitelezni. De hozzá teszem, h úgy illik, nem pedig kötelező, vagy fontos. Ha a párod támogat benne, h megvedd anyukádnak, amit akartál, akkor ne gondolkozz rajta. Alapvetően anyóséknak az égadta világon semmi köze sincsen hozzá, semmilyen formában se, hogy mikor, mit és miért adtok anyukádnak, csak max. a párod szólhat bele. De ő meg támogat, szóval nyugi.
2014. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%
Anyukádnak irigylésre méltóan fejlett az erkölcsi érzéke és érzelmi intelligenciája. Tökéletesen megértem és igazat adok neki. Ő előre lát és semmi olyat nem akar, ami a távoli jövőben bármiféle konfliktus kiinduló pontja lenne. Hallgass rá. Egyébként is, amit a gyerek a szülőtől kap, azt nem a szülőnek kell visszaadni (mintegy viszonzásként), hanem majd saját gyerekének továbbadni. Ha mégis akarsz anyukádnak valami örömet szerezni, akkor szervezd úgy meg a dolgot, hogy ő vegye meg magának (te persze besegítesz, de ez a ti kettőtök titka maradna) és még csak a látszata se legyen annak, hogy ez tőled jövő ajándék.
2014. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Fantasztikus édesanyád van, de szerintem egész nyugodtan megajándékozhatjátok. Meg kell nyugtasd, hogy a férjeddel egyetértetek, szeretnétek megajándékozni, és hogy ne foglalkozzon mással, őt nem bánthatják az anyósodék. A lényeg mindig az, hogy a férjeddel legyetek egyetértésben, ez pedig ahogy látom, itt megvan.
2014. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%
Egy millióba mertem volna fogadni cím olvasáskor, hogy nem anyósnak akarsz többért venni.
2014. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!