Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mennyire hagyjátok anyósra...

Ti mennyire hagyjátok anyósra a gyereket? Mennyi idősen hagytátok rá hosszabb időre? Mikor vihette el sétálni a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Legfőképp olyanok válaszára vagyok kíváncsi akik amúgy otthon vannak a gyerekkel, nem dolgoznak :D
2014. júl. 7. 05:39
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Az ilyen jellegű kérdések miért mindig az anyuka anyósával kapcsolatban merül fel, és miért nem a saját anyjával kapcsolatban?


A legtöbb nő úgy kezeli az anyósát, mint valami óriáscsecsemőt, aki képtelen egy gyerek ellátására. Azért csak felnevelte a férjedet, és valsz. nem is rosszul, ha hozzámentél.

2014. júl. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én azért vele kapcsolatban kérdeztem, mert anyukám megérti, hogy nem akarom rábízni a kislányomat vagy épp nem szól bele a dolgomba, mert tudja/ismer h utálom ha vki beleszól. De a drága anyósom meg éjjel nappal mindenbe beleszól és most épp a sétán nyavalyog h hagy vigye... és csak kíváncsi vagyok ki mikor bízta rá!

Nem kell azt gondolni h most megint írt vki aki gyűlöli az anyósát, mert nem gyűlölöm, soha nem is volt gond közöttünk csak most mióta a kislányunk megszületett azóta vh az anyám akar lenni és mindent megmondani mintha vmi kisgyerek lennél!

2014. júl. 7. 07:15
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha akarta volna pár hetesen már elvihette volna sétálni(Akkor vittük mi is,mert előtte iszonyú fagyok voltak)Anyukámra pár napos korában már rábiztam itthon,anyósra is rábiztam volna de ő beteg.

Ugy hogy otthagyjam felügyelet nélkül nála és aposnál az kb 1,5-2éves kora körül lehetett és kb 1óráról volt szó.Mondom mindezt azért mert betegek és nem tudnak rá vigyázni,anyukámhoz 4-5hónaposan engedtem el.

2014. júl. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Kulfoldon elunk. 3 hetes volt a lanyunk mikor kijott. Megkerte hogy hadd aludjon vele a kislany, hogy tudjunk pihenni. Sokat segitett. Augusztusba megyubk haza, es kerte, hogy lehessen naluk 1-1 ejszakat. Nem ellenzem (mondom en akinek azelott nagy balhei voltak vele)
2014. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális anyósom lenne, tőlem akár már pár hetesen is vihette volna sétálni, vigyázhatott is volna rá, hiszen a nagyszülője. Sajnos ők apósommal nem kíváncsiak a fiunkra sem ránk, így születése óta (több mint 2 éve) egyszer látta csak anyósom, apósom egyszer sem.
2014. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Én kettesben semennyire. Nem utálom az anyósom,de két gyereke kórházba is került anno,éheztek (nem azért mert nem volt mit,hanem nem etette őket-ilyen is van) volt amelyiket ütötte verte ,stb nem részletezem. Nem alkalmas rá,hogy vigyázzon egy gyerekre és csodálom,hogy 5 gyerek túlélte mellette,mert az,hogy felnevelte őket erős túlzás.

Én így nem adom oda neki.Különösebb problémám nincs vele egyébként ,lehet vele beszélgetni,kedves nő ,szokott átjönni is ebédelni stb. Itt játszhat a gyerekkel ha akar természetesen.


Az más kérdés,hogy nem is várnám el soha senkitől,se tőle,se az án szüleimtől ,hogy vigyázzanak rá hosszabb ideig,nem azért mert hozzá vagyok nőve,és csak én érhetek hozzá,de nem könnyű vele ,és megterhelő egész nap figyelni rá és rohangálni utána.


Ha átlagos gyerekem lenne ,és megbízható anyósom akkor sétálni babakocsival szerintem pár hónapos kórától elvihetné,ha akarná.

2014. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5.5 hónapos volt a kisfiam amikor anyósomék elvitték sétálni. Vihették volna hamarabb is,de mivel falun laknak és ritkán (hetente, kéthetente ) találkoznak,akkor nem viszik el sétálni, hanem hozzánk jönnek,majd együtt kísérjük ki őket a buszmegállóba.

Szüleimre már korábban is hagytam 1-2 órára,amikor vmi ügyet kellett intéznem. Ha velük nem tudtam volna megoldani,akkor férjem szüleire is rábíztam volna. :)

2014. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még nincs így csak a családtagokról tudok nyilatkozni. Anyukám engem kb 8 hónapos koromtól hagyott a mamáméknál( anyósa) Utána gyakorlatilag nagyon sokat náluk voltam. Amikor csak tehettem mentem, hétvégente , szünetekben. Az ő anyukája soha nem vigyázott rám.

A tesómék az unokahúgomat már 3 hetes korában ott hagyták anyukámnál. Nagyon sokat volt nálunk a gyerek. Ő is sokszor nyarakat, hétvégéket. A sógornőm anyukájánál nem is volt nagyon pici korában így komolyabb kötelék nem alakult ki. Ritkán ment, maradt ott, csak akkor ha hozzánk nem jöhetett.

A főnököm is napi kapcsolatban van az unokájával sokszor vigyáz rá délutánonként.

2014. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!