Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell az unokájuk miatt...

Miért kell az unokájuk miatt "hisztizni"? Párom szülei állandóan piszkálják párom, hogy a nemrég született babánkat alig látják, pedig milyen közel laknak.

Figyelt kérdés
Eddig az volt a bajuk,hogy mióta megszületett a legtöbbször alva látták. Még pici ahhoz,hogy beálljon a napirendje, ha elalszik mire ideérnek akkor elalszik, ezért nem fogom felkelteni, pláne ha egész délelőtt sírt, mert épp fájt a hasa. Ezt már elmondtam nekik nem egyszer. Mostanában meg már úgy alszik,hogy mire hazaérnek a nagyszülők a munkából, a kicsi már alszik, és 8-9 körül kel fel. Akkor meg elvinni nem fogjuk,mert fürdetés van neki és eszik. És nemrég meg már azért piszkáltak minket,hogy egyáltalán nem látják a kicsit. Pedig nem egyszer hívtuk őket, de azt mondták,hogy ha a kicsi jó kedvű, ők akkor akarnak jönni, ha nyűgös vagy sírós napja van, vagy alszik akkor inkább nem jönnek. Mit csináljak hogy ne kelljen ezen stresszelnem,hogy elégedettek-e? Nincs a világon olyan baba, aki miután megszületett egész nap mosolyog. Egy gyerek sok minden mással is jár. Egyszer mikor párom anyja nálunk volt és a kicsi kipisilt a pelusból nem öltöztette át, hanem szólt,hogy át kéne öltöztetni. Pelenkázni sem pelenkázza, mert szerinte bonyolultak a mai pelusok, pedig felajánlottam,hogy megmutatom,hogy kell, meg látta is párszor. Idegileg totál kivagyok, mert páromhoz nem lehet szólni, ha az apja felidegesíti.
2014. dec. 7. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell foglalkozni vele. Ha nyafognak akkor lehet mondani mindig, hogy

_ Anyuka, nincs megtiltva, hogy átjöjjenek, tessék jönni nyugodtan.


Az meg, hogy nem cserél pelenkát, nos ez nem az ő dolga.

Én imádom a fiaimat, fel is neveltem őket, rengeteg pelenkát cseréltem, de rosszul vagyok amikor csak látom, hogy a barátnőm éppen lecseréli a pelenkát a piciről. Egyszerűen zavar a kakiszag is.. Jól mondják. Az édesanyák szaglása ideiglenesen megszűnik, főleg pelenkacsere idején. Na mindegy: Pelenkát neked kell cserélni nem a mamának (hacsak nem ő vigyázz rá több órán keresztül, de ezzel vállalja is a velejáró kellemetlenségeket)

2014. dec. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, semmi bajom a peluscserével. :) Ő kérdezte meg akkor,hogy segítsen-e valamit, és megkértem a peluscserére amíg én épp mást csináltam. Ő mondta,hogy szeretne vigyázni a kicsire,amíg én bevásárolok, vagy főzök, szóval ha ráhagyom, jó lenne, ha épp kell, kicserélné a pelust.
2014. dec. 7. 00:32
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Kérd meg a párodat, hogy rendezze le őket, mert neked most se időd, se energiád erre. (Ha lenne sem neked kellene elintézni, hanem a férjednek.)


Soha nem értettem, hogy miért a menyeknek kell vessződni anyósékkal...

2014. dec. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Miből gondolod anyósod nem tudja egy pici nem csak mosolyog?képzeld egy nagyszülő is imádhatja ám az unokát.A gyerekek felnőnek,a ház átmegy mély csendbe,és hopp jön egy pici aki ujra megtölti élettel.Ha anyós vigyázna a bébire mig elmész erre arra,akkor is tisztába tenné.A mai pelusokhoz sem kell fősuli.Szerintem felfujod és kifogást keresel nehogy más is a pici közelébe férjen.Ennek pedig csak hátul ütője lesz.Nem alakul ki unoka mama kapcsolat,ha akarnál se tudnál majd elmenni mert a gyerek rádnől nem fog elmaradni senkivel.lazábban.Én a szülőszobától az unokám mellett vagyok,imádom, és ha megyünk meglát már repül felém.Na ez az az megfizethetetlen.De ha az anyja elzárta volna előlem,mert csak az övé biztos nem futna.Engem a szagok se zavarnak,fürdetem pelusozom bármi, hiszen én ezt már párszor végig csináltam a sajátjaimmal.
2014. dec. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Na utolso, te sem a kerdest olvastad, csak nagykepuskodni akartal. Gratulalok, te vagy a szupernagyi, es persze szuperanya, anyos, stb,stb...

Kedves kerdezo, ha van turelmed, szard le, majd abbahagyjak. Vagy nem...

2014. dec. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem sokkal nagyobb gond, ha a nagyszülök idétlenkedése miatt a férjed (?) annyira felhúzza magát, hoyg nem lehet hozzászólni. "páromhoz nem lehet szólni, ha az apja felidegesít"


Elöször vele tisztázd, hogy a gyerek akkor alszik, amikor akar, a gyereknek van napirendje és ehhez tartani kell magatokat és a nagyszülöknek ezt tudomásul kell venni.


Ha ez nehezükre esik, akkor nem kell a párodnak erröl beszélni velük, söt egyébként sem kellene mindig menni hozzájuk.


HA meg a párod idegbeteg, akkor nem sok jót jósolok nektek

2014. dec. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne idegeítsd magad!Az én anyósom is hasonló.Már szülés előtt megbeszéltük,jöjjön nyugodtan,csak szóljon előtte telefonon,hogy itthon legyünk.Ritkán jött (3 buszmegállónyira lakik),akkor is úgy hívott,hogy most indulok,10 perc múlva ott vagyok.Volt,hogy aludt a kisfiam,miért akkor alszik,ha ő jön.Másik alkalommal más volt a baj.Egyszer úgy hívott,hogy a buszról a vezetékes számunkat,a mobilom nálam volt,azon nem keresett,lent sétáltunk.A férjemnek lehordott mindennek,hogy én őt nem engedtem be (mikor otthon sem voltunk,azt sem tudtam,hogy jön).Utána nem jött,felhívtam kétszer,hogy jöjjön,szívesen látjuk.Hozzá csak meghatározott időpontokban lehet menni.Próbáltuk ezt a vonalat,hogy felmegyünk,vagy csak a férjem a gyerekkel,de arra is sokszor volt az a válasz,hogy most nem jó,mert a szomszédba mennek beszélgetni apóssal,aztán nem jó,mert tévéznek,szóval sok mondvacsinált oka volt.4 ées a kisfiam,már csak a gyerek szülinapján jön,mi is az övén,és karácsonykor.De egy héttel előtte egyeztetni kell.

A lényeg, a párod álljon melletted, akkor nem számít anyósod hisztije.Ne akarj megfelelni,sok energiát vesz el,inkább fordítsd a gyerekedre!Ha unokázni akar,úgyis jelentkzni fog előbb-utóbb,ha nem, akkor felesleges aggódnod.

2014. dec. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es:

"azt mondták,hogy ha a kicsi jó kedvű, ők akkor akarnak jönni, ha nyűgös vagy sírós napja van, vagy alszik akkor inkább nem jönnek." - nem értem miért kérdezted, amit kérdeztél?

2014. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban! :)és ez csak rosszabb lesz! Miért csak a jókedvű unokát szeretnék látni? A rosszkedvű, sírós nem az övék!??? Sok hülye anyós, após van (nekem is), én 5 év alatt ezt tanultam: ne halljam meg ezeket a hülyeségeket :(
2014. dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyem sem jott szinte soha,csak elvarasai voltak. Szerinte is keveset megyunk ,hetkoznap sosem (30km-re laknak 17:00-ig dolgozom utana hozom a bolcsibol a lanyomat) nem fer a fejebe hogy miert nem jarunk at.ha meghivjuk akkor 5-bol 4x jaj a benzinpenz :) Egyszer nala hagytuk mert temetesre mentunk 1 orat maximum bekakilt nem cserelte ki a pelust,de csodalkozott hogy uvolt,szerinte hiszti volt a 4 honapos gyereknel. Ma mar 2 eves rohan hozza, pedig nem is vittem nem is tiltottam (fogalmam nincs mit szeret rajta a gyerek-de oda van erte) pedig csak havi 1x talalkoznak max 2x. Ezek a dolgok megoldodnak ne stresszelj :)
2014. dec. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!