Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet ezt meg igy evekig...

Hogy lehet ezt meg igy evekig kibirni?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy valakinek van meg ilyen csaladja, mint nekem. Minden nap azon jar az eszem, hogy fogom magam, mindent itthagyok, es elmegyek.

Kezdjuk azzal, hogy anyosom, amikor hozzamentem a fiahoz, minden erejevel azon volt, hogy ne koltozzunk el, maradjunk vele, mindent rankirat, az lesz, amit akarunk, csak maradjunk.

Beleegyeztunk, 20 ev elteltevel azonban olyan lett, mint aki nem normalis, nem engedi, hogy ugy csinaljuk az udvart, ahogy akarjuk, mikor pedig mondjuk neki, hogy mit mondott evekkel ezelott, akkor azzal jon, hogy menjunk, fogjuk magunkat es koltozzunk el, ha nem tetszik(hozzatennem, hogy mar most vagy 25.000 Eurot beleoltunk a hazba).

Neki viragosladakat kell csinaljon a ferjem, nem csinaltatja meg massal, mert a ferjem is megtudja. Napok ota azt csinalja, mert neki soha nem eleg. A hazon a hatso ajto(dupl fa) olyan, hogy korhad, tiszta peneszes, kulso resze pedig olyan, hogy alul egy hatalmas lyuk van, ahol a kutya, macsak be tud bujni, de az a valasz, hogy ugyse latja senki. Erre meg ratesz egy lapattal az is, hogy a fiam is nekemallt, hogy miert nem jo az az ajto, ki latja.


2015. ápr. 13. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Ott kell hagyni anyucit, a 25.000 eurót és a virágosládákat és el kell költözni. Ennyi. Aki nem bír nemet mondani a másiknak, azt kihasználják. Ha együtt élve nem bírtok nemet mondani, akkor el kell költözni.
2015. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy butaság volt 25ezer eurót rákölteni egy olyan házra, ami nem is a tiétek. Persze tudom, már mindegy, de na... nem szabad az anyóssal élni hosszú távon, a saját házába, költözzetek el ha tudtok, beleölt pénz a házba ide vagy oda.
2015. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Par eve a nevunkre iratta a hazat, meg a telket, viszont teljesen mindegy, mivel nem csinalhatjuk ugy, ahogy szeretnenk.

O mindig mondja, hogy nem szol bele, de a velemenyet folyamatosan elmondja.

Amikor az ebedlo es a nappali kozotti ajtot ki szerettem volna vetetni, o rogton megjegyezte, hogy teljesen a fellegekben jarunk, hogy ilyet akarunk csinalni.

1. a 25.000 Eurot meg nincs, hogy fogjuk es elmenjunk, mivel ezen ujitottuk fel a hazat.

2015. ápr. 13. 12:18
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Sosem szabad anyóshoz költözni, egyáltalán nem egészséges. El kell költözni, bármi áron.
2015. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bocsi, elso, nem olvastam rendesen at a valaszodat.

Igen, de most az a helyzet, hogy nincs mibol menjunk, meg 40-50 evesen mar nem arra vagyik az ember, hogy hazra sporoljon, es hazat ujitson.

2 gyerekunk van, mindketto egyetemre jar, kell finanszirozni nekik az egyetemet, ami nem kis osszeg.

2015. ápr. 13. 12:20
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

Megérdemlitek, ha ennyi eszetek van, nem tudlak sajnálni :D


Tudod, ha más ember nyakán éltek, akkor nem kell sopánkodni.

2015. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Be sem költöztem volna egy olyan házba, amire ha ráköltök 25000 eurot, és még mindig rohad az ajtó...
2015. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

de miért írjátok, hogy nem kell anyós nyakára költözni? Tudja, ezért akar elköltözni, ráadásul 20 éve így megy, már mindegy, nem?

Én a helyetekben fognám magam, és mindent csinálnék úgy, ahogy nektek jó. A ház a neveteken van, véleménye mindenkinek van, csak ugye olyan mint a hónalj... senki sem kíváncsi rá. Ti is ott éltek, ha átíratta, akkor miről beszélünk? Én megcsinálnám, neki is jó lesz, nem csak nektek! Majd megbékél.

2015. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy fogjátok magatokat és költözzetek el, ha a ti neveteken van a ház?! Neki lehet haszonélvezeti joga, de ahhoz nincs, hogy megtiltsa az ajtócserét. Azt csinálsz a saját házadban, ami tetszik.

Mellesleg már azt se kellett volna elfogadni, hanem elhúzni onnan minél hamarabb. Aki nem bírja a saját életét élni, az élje a másét, ha meg fontosabb volt a kényelem, akkor viseld a következményeit.

Az meg totálisan kiütötte a biztosítékot, hogy jössz a "nincs még egy ilyen család, mint az enyém" szöveggel, és olyan dolgokért sír a szád, ami simán megoldható egy kicsit határozottabb kiállással. Képzeld, rosszabb családok is vannak, ahol pl. az apuka a nadrágszíj csatos végével veri félholtra a gyerekét. Csak ott a gyerek úgy hagyja ott 18 évesen a drága szülői házat, hogy vissza se néz többet. Ennyit erről.

24/F, az utóbbi példa egy képviselője

2015. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

1.

Nézd, a párod anyjáról van szó. Ha a fia dolgozik neki látástól mikulásig, és ő ezt nem teszi szóvá az anyjánál, akkor neked most mi a problémád vele?

2.

Az ajtót ha nem engedi lecserélni, akkor a férjed csak javítsa ki alul, ott, ahol a legrosszabb.

3.

Tudom, hogy szeretnéd magadnak, magatoknak tudni az egész házat, de ha annak idején úgy döntöttetek közösen, hogy együtt laktok, akkor most ez visszaütött rátok, sajnos. Bele kel törődnötök, hogy ez van. Nektek is jobb lenne, ha valami közös megoldást, kompromisszumot kerestek, mert így élni együtt közösen valóban nem lehet. Egymást kikészítitek. Te vagy a fiatalabb, neked kell megtalálni azt a megoldást, hogy ne legyen családon belül folyamatosan cirkusz. Engedned kell, ha anyósod ragaszkodik valamihez. De ha nem megy, akkor elköltözöl.

2015. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!