Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék folyton orvososkodna...

Anyósomék folyton orvososkodnak, felülbírják a dolgokat, osztják az észt, miközben ők betegek igazán, egyébként meg fittyet hánynak apró fontos dolgokra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezd elegünk lenni, akárhányszor találkozunk valami orvososkodás van. Itt rögtön leszögezném, hogy páromat nem ők nevelték fel, hanem hosszú évekig, kicsi korától, a nagyszülőknél volt, majd pár évre megint náluk volt, majd megint a nagyszülőknél, mert sok bizony nem volt kedvük foglalkozni vele, ez meglátszik a kapcsolatukon.

Párom pár hete lebetegedett, lázas volt, ami ráment az ínyére, bedagadt neki, fájt ha evett. Az orvos adott fájdalomcsillapítót és javasolta a kamillateát, ecsetelőt és türelmet, mert a nyálkahártya lassan gyógyul, amit tud egyen, de a lényeg a sok folyadék, tartalmas, akár kakaó is, amit fogyasztott is. Két hétig volt itthon, 3 kontrollja volt. Ez eljutott a szüleihez, akik egyből lehülyéztek minket, hogy ezzel szájsebészetre kell menni (a fogai nem fájtak), infúziót kell kapnia, hisz nem eszik, szájrákja lesz ám!!! Folyton telefonáltak, hogy elmentünk-e és persze, hogy mi lehet ez, találgattak, folyton leidiótáztak minket. Hiába mondta a párom, hogy ez magától fog elmúlni, feje tetejére állhat se fog hamarabb gyógyulni, az orvos meg ha kellett volna elküldte volna sok helyre.

Egyébként ők cukorbetegek és magas a vérnyomásuk, túlsúlyosak, semmilyen diétát nem tartanak be, össze-vissza szedik a gyógyszereket, sokat orvosi felügyelet nélkül hosszú ideje (a nagyszülőknek ők íratják a gyógyszereket de maguknak hagyják meg, pedig van amire rá van írva hogy pl sokáig nem lehet szedni, cukorbeteg nem szedheti). A saját dolgaikkal is, fáj a feje anyósomnak, biztos az idő, biztos a változókor. Apósnak a foga, 15 rossz van neki és nem megy dokihoz, egész nap fájdalomcsillapítón van. Ők amúgy annyira nem járnak orvoshoz, hanem mindent megszereznek a nagyszülőkre hivatkozva vagy ismerős által, patikusnak mondják el a tüneteket csak.

Alkatilag vékony vagyok, arányosan és folyton arra is találgatnak, meg ha van rajtam egy pattanás: biztos fogyózok, biztos allergiás vagyok valamire, ezt-azt ne egyek. Egyszer felálltam az asztaltól és megszédültem (alacsony a vérnyomásom alapból) és biztos cukros vagyok, nekik is így kezdődött. Egyébként alul működik a pajzsmirigyem fél éve és arra is (látott anyósom egyik barátnője a kórházban és utána is járt miért voltam ott...), hogy biztos mert vékony vagyok, mert nem eszek rendesen és stb.

Nagyon idegesítő, bármit eszek amikor ott vagyunk és pl. nem tésztát kérek, hanem krumplipürét, egyből! Párom is pl. tüsszent, egyből menjen el allergia tesztre, biztos allergia (van neki, kap rá gyógyszert, de van allergiája gyógyszerre így még nincs 100% tünetmentes megoldás neki, tüsszög néha) és fennakadás van, észosztás.

Bocsánat, hogy hosszú lett, de ez a helyzet és kezd tele lenni a hócipő...


2015. aug. 26. 15:56
 1/9 anonim válasza:
17%
Igazuk van. A legjobb dolog az lenne, ha elválnál a párodtól.
2015. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz helyzet, de nem nagyon tudsz mást tenni, mint hogy ignorálod vagy azonnal leállítod őket. Azt is elmondhatod anyósnak, hogy az egészségügyi adataid személyes adatnak minősülnek, és ha megtudod, hogy kiadták ezeket, feljelentést teszel. Az ellen, aki kérte, aki kiadta és aki visszaél vele (ez utóbbi az anyósod.) Azonnal leordítanám azt, aki bármilyen adatomnak "utánajár", amit én nem akarok megosztani.
2015. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ignoráld őket, amennyire csak tudod, bár ez a párodra is vonatkozik. Igazi energiavámpírok, simán tönkreteszik a kapcsolatotokat, ha hagyjátok.
2015. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az adataim miatt amúgy nagyon haragszok és kb. az arcomba nevetett, amikor mondtam, hogy ezt hogy gondolta és ezzel megütheti a bokáját!

Amúgy egyszer már akarta tőlem is írassak fel gyógyszert az én orvosommal neki (valami erős fájdalomcsillapító volt, párom nevére is gyakran iratgat fel ezt azt, mert ugyanaz a háziorvosuk és ő is megkérte hogy ne tegye mert legutóbb az orvos rákérdezett hogy miért kellett) de mondtam hogy nekem az orvosom nem ilyen.

Annyi lemaradt, hogy behazudta a nővérnek amikor látta a postán, hogy a sürgősségin voltunk, azt hitte így a doki csinál valamit és bizony magyarázkodott a párom, hogy mi van, lecs*szte volna az orvos, hisz ő nem küldte, miért nem szólt neki.

2015. aug. 26. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ez amolyan korral járó általános betegség, az én anyósom is ilyen. Amikor az édesanyja (a férjem nagymamája) meghalt, kirámolta a gyógyszeres fiókot, és elvitt minden gyógyszert, amiről még úgy vélte jó lesz az neki. Aminek lejárt a szavatossága azt is. annyira képben van a pirulákkal, hogy ha én valamire azt mondom, hogy nem tudom mi az és nem tudom mire való, még le is üvölti a fejem, hogy "hát még ezt sem tudod?" Hát nem, nem volt bent a középiskolai tananyagban. Minden baja van, de sosem megy el orvoshoz, vagy elkezd elmenni, és mire eljutna a végkifejletig, feladja. Úgy értem túl van a kellemetlen vizsgálatok zömén, és végül nem megy el a kezelésre, vagy a műtétre. Meg drága pénzért megcsináltja a fogsort aztán bent áll a vitrinben.
2015. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, utolsó, hál'istennek ez nem így van. Nem jár a korral, csak szimplán böszmeség, erős önértékelési zavarral.
2015. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nálunk nem öregek, 48 évesek még csak, 2-es típusú cukruk van, mert mérték nélkül esznek nagyon zsíros, cukros ételeket így is, semmi mozgás, semmi zöldség-gyümölcs :S

Ez a gyógyszeres dolog nálunk is volt, hogy mi az hogy nem tudom?! Vényköteles gyógyszert is mindig tukmálják, azt is amit nem maguknak írattak amúgy, hogy ez jó erre arra, vedd be, biztos. Nem szeretem ezt a cukorkaként szedjük a dolgokat, még akkor se ha nem vényköteles, még ha jó is, a kötelest főleg nem, nem osztogatom, cserélgetem.

2015. aug. 26. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

És a páros mennyire erélyes, határozott velük szemben? Én egyszer mondanám el nekik, hogy jó volna a saját egészségükkel törődni, ami nem úgy működik, ahogy ők csinálják, azután ha nem fogják fel, akkor kapcsolat megszakít. Kegyetlennek hangzik, de ebbe olyan mértékben bele lehet fáradni, hogy egyszerűen nem éri meg.

Ha nincs még gyereketek, hogy fogják viselni a babavárást? Na akkor, azzal kapcsolatban mennyi egészségügyi tanács jön majd tőlük?...

2015. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*párod
2015. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!