Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megvonnátok ezért a "láthatást...

Megvonnátok ezért a "láthatást" az anyósotoktól?

Figyelt kérdés
Anyósomnak nem tetszik a név, amit a lányomnak adtam, ezért rendre azon a néven hívja, amit szerinte adnunk kellet volna naki. Nem igazán értem, miért jó ez neki, vagy, hogy hogy képzeli egyáltalán. Mielőtt megszületett, és kiválasztottuk a nevét, húzta a száját, zsörtölődött, hogy ez nem jó név. Volt, hogy náluk voltunk és átjött a szomszéd, kérdezte, hogy hívják a kislányt, mondom a nevét, erre anyósom, kijavít, hogy nem nem úgy hívják. A férjem egyszer szépen leteremtette az anyját, amivel sikerül elérni, hogy az ő jelenlétében az igazi nevén szólítja a gyereket, de ha a férjem kimegy a szobából, vagy nincs otthon, akkor máris a másik néven hívja. Komolyan azon gondolkodom, hogy fogom és megszakítom vele a kapcsolatot egy kis időre, hátha észhez tér, mert a szóból nem ért.

2015. nov. 5. 00:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon bunko es taplo dolog anyosodtol, lepj vmi drasztikusat. Csak kivancsisagol: mi lett a neve, es h szolitja anyosod ?
2015. nov. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%

"Kedves mama. A kislányunkat, az unokáját, NEM Katinak, hanem Áginak hívják. Legyen szíves legközelebb akkor jönni, ha ezt megértette."


Ezt mondanám neki a következő első pillanatban, amint nem a nevén szólítja és kitessékelném. Adnék neki 2 hónapot, hogy bevésődjön a fejébe. Ha újra jön (2 hónap múlva) és még mindig nem a nevén hívja, újra elmondanám neki, és fél évig a gyerek közelébe nem engedném.

2015. nov. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
28%
Mi lehet a valódi oka a makacsságának? Miért akarja a másik nevet mindenáron?
2015. nov. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%
Óvatosan kellene az ilyen makacsságokkal bánni, hiszen ha beszélni kezd a kislány simán megtaníthatnátok neki hogy Lujza mamának vagy effélének hívja a mamáját. Akkor az neki hogy esne?
2015. nov. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

3-as, NEM ÉDES MINDEGY, miért makacskodik?! Ez esetben tök lényegtelen, mert ha a fiára-menyére haragszik, egy dolog, de rém bnkóság ezt a gyereken keresztül megvalósítani.


Kérdező, anyósodnak baja van, csak luxus neki megmondani, mi, ezért - megjegyzem, rém szánalmas és dedós módon - csinálja ezt.

Én közölném vele a köv. alkalommal, hogy így hívják a gyerekemet, most pedig haza lehet menni, és akkor visszajönni, ha megjegyezte.

2015. nov. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%

Á, nem csak az én anyósom ilyen drága?

Ugyanezt eljátszotta még a gyerek születése előtt (nem árultuk el a nevet, erre kitalált egyet, hogy márpedig ő úgy fogja hívni).

Azt csináltam, amit az utolsó javasolt:

következetesen elkezdtem Brünhildának/Orália néninek "becézni" azzal, hogy a gyerek is így fogja ám megismerni. Rövid időn belül kapcsolt és le is állt.

2015. nov. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk após nem fogadja el, hogy nem az ő nevét kapta a baba, hetente többször szidja a gyerek anyakönyvezett nevét, és a sajátján szólítja helyette. Bocs az offért. Sajnos vannak ilyen emberek, és ha önző annyira nem fog leszokni róla, van aki még külön élvezi, hogy felcsesz ezzel.
2015. nov. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
22%

5:

Egyáltalán nem mindegy. Nekem eszembe sem jutott, amiket te írtál, hogy a nagyi rosszindulatú, ellenben másik 30-40 lehetséges ok átfutott az agyamon, amiken lehet segíteni, mert nem a névről szólnak, az csak következmény, és lényegtelen.


Sőt még az is eszembe jutott, hogy ha egy kedves halottjáról van szó, vagy valakiről, aki tragédiát okozott az életében, akkor a szülők hibáztak a névadásnál, hogy folyton az illetőre emlékeztetik vele, egy fájdalomgombját nyomogatják evvel a névvel.

2015. nov. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
26%

5: "Kérdező, anyósodnak baja van, csak luxus neki megmondani, mi, ezért - megjegyzem, rém szánalmas és dedós módon - csinálja ezt. "


Szerintem meg a Kérdező tudja az okot, mert az aynós megmondta neki, és mivel rákérdeztem, a Kérdező el is mondja majd, és akkor tudok neki segíteni.

2015. nov. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is az jutott eszembe elsőre megoldásként, amit a 6-os írt.

Szépen kezdjétek el a mamát Brünhildának vagy Leokádiának, Pszichének (igen ez egy anyakönyveztethető női név) nevezni, majd közölni, hogy a gyerek is így fogja megjegyezni, mert nektek meg a mama neve nem tetszik.

Talán észreveszi magát.

2015. nov. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!