Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van itt olyan, akinek nem...

Van itt olyan, akinek nem beszél magyarul a párja? A családotok hogyan fogadta őt? Tudnak egyáltalán valahogyan kommunikálni egymással?

Figyelt kérdés
UK-ban élek, és van egy friss kapcsolatom. A barátom egyáltalán nem beszél magyarul, a szüleim viszont csak kb. alapszinten tudnak angolul. Kicsit tartok tőle, hogy emiatt nem fognak tudni összebarátkozni.
2016. dec. 16. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem évekig volt egy német barátom, a szüleim csak konyhanyelven tudnak németül, de nem volt gond, kedvelték, bár nem töltöttek vele sok időt, csak pár vacsorát, ebédet.
2016. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A párom nem beszél magyarul, a szüleim pedig semmilyen idegennyelven. Tolmácsolgatni szoktam ugyan köztük, de természetesen, így nem az igazi. Szinte alig ismerik egymást, ha mondhatom ezt, 3 év után is.


Mondjuk, a párom elég kellemetlenül érzi magát valahányszor hazamegyünk a szüleimhez. A szüleim nem kompromisszum-képesek ebben, anyám nem is kifejezetten kedveli így őt. De ez nem csak a köztük lévő kommunikáció hiányából ered, amúgy sem kedvel senkit.

2016. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Parom nem beszel egyaltalan (ha a kozos magyar/török szavak nem szamitanak :D), de ez soha nem tunt kulonosebb problemanak nalunk, reven, hogy szerintem maximum, ha 2-szer talalkozni fognak egesz eletukben, akkor sokat mondtam :D. Azokon a talalkozokon pedig, aki nem beszel angolul, annak majd tolmacsol az, aki beszel. Nem kell tulizgulni :).
2016. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Az én párom sem tud magyarul, szüleim se németül vagy törökül, így én fordítok németre. De nagyon szeretik ettől függetlenül, próbálják mindig bevonni a beszélgetésbe, mondják, hogy ezt meg azt mondjam el neki. Tesóm férjével, aki szintén csak magyarul tud, kézzel-lábbal mutogatva kommunikálnak, és nagy haverok, még nélkülem (tolmács nélkül) is elmennek erre-arra ketten, persze iszogatnak is. :)
2016. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Az én párom német, magyarul nem beszelél. Szüleim meg se németül, se angolul nem tudnak. De kedvelik őt, a szüleim és a párom is kézzel lábbal komunikálnak egymással, amivel jól el is szórakoznak. Sokban függ a dolog a szülő mentalitásától. Ha az elejétől fogva úgy megy neki, hogy neki ez nem tetszik, neki ez nem kell és még csak meg sem próbál közeledni felé, akkor abból nagyon nem lesz semmi. De nem lehetetlen. Azóta eltelt 3 év. Párom megtanult 1-2 szót magyarul, szüleim meg németül, de azon a szinten soha nem lesznek, hogy egy összefüggő párbeszédet folytatnának.
2016. dec. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjem is csak angolul beszél, bár a lassan 4 év alatt azért próbálgattam neki alap dolgokat tanítani. Mivel mi Amerikában élünk, ezért nagyon ritkán, évente egyszer járunk csak "haza". Szüleim/család kedvelik, de sajnos testvéremen és rajtam kívül szinte senki nem beszél angolul a családban, így általában én fordítok beszélgetésekkor. Anya és a férje alapszinten azért elcsevegnek férjemmel, ha úgy van, sőt még viccelődnek is egymással :) Szóval nálunk ez nem volt probléma.


26/N

2016. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Nekem a barátnőm beszél -szinte levegővétel nélkül- egész nap.

Se eleje, se vége.

A legtöbbször csak beszél, beszél, de nem mond semmit...

Lehet, hogy külföldi??

:)

2016. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

a férjem francia. én szoktam tolmácsolni a családban..elég fáraszto. anyumat nem zavarja, hogy nincs kozos nyelv. o ugyanugy beszél vele, mint velunk :DD szegény férjem meg csak pislog és probálja kitalálni mire gondol anyum.

a férjem is és anyum is nagyon kozvetlen, igy nem volt gond végulis a nyelv hiánya, a szeretet attol megvan.

2016. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Én a másik oldalról nézem.


Ha nekem a gyerekeim magyarul nem beszélő "párt" hoznának, egyrészt teljes nevelési csődöt éreznék, másrészt, tőlem ne várják, hogy magyaron kívül máshogy beszéljek velük.

Attól függetlenül, hogy németül hétköznapi, angolul bármilyen témában bárkivel elbeszélgetek.

De nem családtaggal.


Teljesen igaza volt a dédnagyanyámnak, hogy a nagyanyámmal svábul beszélt. Sőt, még azt is elfogadom, hogy a nagyapám is találhatott volna magának egy sváb lányt feleségnek. Könnyebb lett volna mindenkinek. Attól függetlenül, hogy engem szerettek, de a nagyapám igazából föláldozta a családját, de úgy, hogy én sem tudtam visszaszerezni. Nekem rosszat tett a vegyesházassággal.


Én egy friss, még el nem mélyült kapcsolat helyett keresnék egy a családba illőbbet.

2016. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, nem attól illek valakivel össze vagy sem, hogy az illető tud-e anyámmal apámmal azonos nyelven beszélni, hanem hogy ÉN tudok-e VELE érdemben kommunikálni. Én sem adom fel a családomat, ő sem az sajátját. Az, hogy kismillllllió évvel ezelőtt ősapád elhagyta a családját, hogy mással éljen, hát na és akkor mi van? Ma már nem csak füstjelekkel meg postán tud az ember kapcsolatot tartani a családjával. Ha meg a családja fordított hátat emiatt a nemtomkidnek, az az ő saruk, az ő szegénységi bizonyítványuk, de hogy te emiatt picsogsz, hát ne haragudj. Meg sem születtél volna, ha sváb nagyfaterodnak sváb asszonykája lett volna. Az meg, hogy hiányzik a zseton, hát kérlek, teremtsd elő saját magad!
2016. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!