Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni, ha anyójelölt...

Mit lehet tenni, ha anyójelölt már betegnek tetteti magát azért, hogy hazarángassa a fiát?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, kezdetektől fogva ellenséges velem, próbálta már tönkretenni többféleképp a kapcsolatunkat. Szerencsére messze lakik tőlünk, évekig próbáltam elnyerni a szimpátiáját, de karácsonykor feladtam: Ott voltunk nála pár napot - ő hívott- hányás hasmenést szimulált (egész nap a tv előtt feküdt, ahogy szokott, wcnek a közelében sem járt, rajta kívül senki nem kapta el), mindez azért, hogy a fiát ugráltassa, akkot kijelentette: "a madár száll a fészekre" így a fiának szolgálnia kell őt, engem nyíltan a párom előtt elhordott mindennek (tehát valószínűleg kutya baja nem volt, ha minderre maradt energiája), ezek után többet látni sem akarom, ezt a párom megérti és elfogadja, mert idővel belátta, főleg a karácsonyi attrakció után, hogy milyen az anyja.

Februárban összeköltöztünk, heti egyszer megy haza bevásárolni az anyjának, mert más rokonuk nem lakik abban a városban, anyuka meg nem hajlandó kimozdulni, mert depressziós, stb... 64 éves.

A párom most nem ment haza 2 hete, mert előtte bevásárolt a főbb élelmiszerekből, így anyukának a szomszéd boltba kellett volna csak átugrania, de arra sem volt hajlandó. Múlt hétvégén telefonált, hogy menjen haza a fia, mert írt egy listát, be kellene vásárolni. A párom mondta neki, hogy programunk van, kenyeret, tejet ő is tud hozni, a szomszédba van a bolt. Utána ideges is volt, hogy hogy lehet az anyja ilyen, hogy nem hajlandó kimozdulni kajáért sem.

Úgy volt, hogy a párom kedden megy haza, de tegnap reggel csörgött a telefon: Anyja állította, hogy hány és hasmenése van, de NEM TUD MIT ENNI, mert azóta se volt a boltban, kérte azonnal menjen haza segíteni. Mivel a nagymamám szülinapjára mentünk, így mondta az anyjának, hogy egy napot bírjon ki, ma hazamegy.

Lehet, hogy szemétség, de szerintem semmi baja nincs, hisz ha hány, hasmenés van, akkor minek egyen, úgyis kijön. Kérdeztem is a páromat, hogy mégis kitől kapta el, ha ki se megy, azt mondta az anyja ilyet nem találna ki, biztos idegi alapon van.


Kezdek kikészülni ettől a nőtől, nem hajlandó kimozdulni, 64 éves 90 évesnek tetteti magát, betegségeket kreál, hogy hazacibálja a fiát.

Mit tehetnék?

Most ez van, hogy heti egyszer odamegy, ott alszik és másnap jön, de ha pl. Gyereket szeretnénk majd, akkor mi lesz? Otthagy a csecsemővel, mert az anyja idegi alapon hány, hogy hazamenjen a fia többszáz km-re? Mivel többet nem akarom látni, így ünnepekkor, karácsonykor ő hazamegy én meg üljek otthon egyedül? Mit tudnék csinálni, érdemes egy ilyen kapcsolatot fenntartani? Javasoltam a páromnak, hogyha az anyja ennyire tropán van, mint állítja, akkor fogadjon mellé ápolót, de hallani se akar róla, javasoltam a Tesco online kiszállítást, de a nő nem akar idegeneket beengedni a házba. Bele se merek gondolni mi lesz mondjuk 10 év múlva, ha már a szimulálások és nem akarások mellé bejönnek a valódi betegségek is.


2017. szept. 10. 13:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%
Hat, az a helyzet, hogy megszivtad. Az en anyosom is kiallhatatlan, bar o fiatal es nem szimulal, allandoan keresztbe tesz vagy szidalmaz, es meg kozel is lakik. Az en ferjem nem fogadja el, hogy nem szivleljuk egymast a draga mamaval, nekem igy meg latogatnom is kell ... de az fix, hogy tolem egy pohar vizre nem szamithat majd, ha mar idos lesz 😅 Javaslom h a ferjedet viszont ne uszitsd az anyja ellen, hagyd h menjen, neha menj te is, mert mikor majd meghal az asszony, a ferjed szemeben te leszel a bunbak kimondatlanul is... na, az fogja igazan tonkretenni a kapcsolatotokat, es nem a bunko anyja mostani viselkedese. Sajnos, ez van.
2017. szept. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Anyóspajtás a leírás alapján nem piskóta, és érthető, hogy zavar ez a helyzet. Ezeket a dolgokat viszont csakis a férjeddel tudod érdemben tisztázni. Ha ő hajlandó veled együttműködni, akkor nem lesz gond. Ha nem, akkor anyós szét fog cibálni titeket hosszú távon, rosszabb esetben már egy-két kisgyerekkel.
2017. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez nem egyszerű.... viszont tény,hogy nem hagyhatja úgy,hogy majd lesz vele valami (de az nem rossz ötlet,hogy a környékbe valakinek fizetni aki néha segít neki vásárolni stb). Azért egy ápoló szerintem túlzás.
2017. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

Azért ez nem feltétlenül csak az anyósokra jellemző.


Az unokaöcsém 4 hónapja jár egy csajjal, amikor 2 hétben egyszer hazajön a srác, a csaj egy óra múlva telefonál és kéri menjen vissza, mert ő így, meg úgy rosszul van.

Már fogadásokat kötünk itthon, hogy mennyi idő múlva hívja és mi lesz a baja.

Csakhogy itt a lány rossz lóra tett, mert az unokaöcsém készül neki megmondani, hogyha ennyire beteges, akkor szakítsanak és inkább kezeltesse magát!

2017. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
74%
A hányás-hasmenős pár nap és elmúlik, megnyugtatnám hogy pár nap és jobban lesz, majd megyek, ha tudok. Mindenkit addig használnak ki, amíg hagyja magát.
2017. szept. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%

Ezt csak a párod fogja tudni megoldani, ha akarja.

Anyukának meg kellene mondania, hogy vegye úgy, hogy a világ másik felére költözött, és majd csak akkor megy (mentek) hozzá látogatóba, ha tudtok. Mondjuk havi egyszer, az legyen neki elég.

Ha meg önmagát ellátni képtelen, boltba menni képtelen stb., akkor költözzön be egy idősek otthonába, ott nem lesz egyedül.

2017. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Drótos Jánosné válasza:
48%
Vágjátok orrba, akkor majd megérti.
2017. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Ez a nőszemély orvosi eset, komolyan mondom, nem azért, mert kiakadtam azon, amit írtál.


Létezik olyan, hogy képzelt betegség valós tünetekkel - fájdalomérzet, satöbbi -, amik súlyosbodhatnak is, amíg a beteg meg nem kapja a kivívni kívánt figyelmet. Természetesen az eredményei tökéletesek, de mégis "annyia rosszul van", satöbbi.


Ha legközelebb betegnek tetteti magát az anyós, a párod helyében az ügyeletes orvossal együtt érkeznék, pillanatok alatt kiderül az igazság. A párodnak be kell látnia, hogy az anyjának pszichiáter/pszichológus segítségére és komoly terápiára van szüksége, és tenni ezért (ugyanis a nő egyetlen baja az, hogy te - lehetett volna bárki más, akivel a párod összejön - elvetted tőle a kisfiát, akihet szerinte joga van, és a tulajdonának tekinti).

2017. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Állítólag a párom már leült vele beszélni, mivel korábban ha megtudta az anyja, hogy velem van rögtön hívta ha nem is aznap, de legkésőbb másnap, hogy menjen haza ilyen olyan indokkal. Azóta kicsit javult a helyzet, de elkezdett betegségeket kreálni, nyilván nem lehet minden hétvégén hányás hasmenése, így bizonyos időközönként csinálja, hogy ne legyen gyanús. A betegséget meg az a baj a párom elhiszi, valahogy be kellene bizonyítani, hogy semmi baja, csak szimulál.

Már azon is gondolkodtam, hogy anyóson kívül nincs köztünk probléma, de a gyerekeimnek is normális nagymamát szeretnék majd, illetve normális családot, így talán jobb lenne hosszú távon külön folytatni.

2017. szept. 10. 15:52
 10/31 anonim ***** válasza:
67%
Miért ilyen hülyék az anyósok???
2017. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!