Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom miért nem akarja...

Anyósom miért nem akarja megérteni, hogy egyszerűen képtelenek vagyunk többet segíteni neki?

Figyelt kérdés

A párom édesanyja mindent lelki zsarolással akar megoldani. Ezt előttem már nem szokta eljátszani, mert rájött, hogy nálam nem válik be és eljutottam arra a pontra, hogy ezt közlöm is vele, de a párom sajnos fogékony rá és bár tudja, hogy nekünk van igazunk de érthető okokból mégis nagyon maga alatt van egy-egy ilyen "beszélgetés" után.


Hogyan értessük, értessem meg vele, hogy nem tudunk több pénzt adni neki?


2018. okt. 26. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező! Feltélezem külön éltek, és nem egy háztartásban. Mert ha igen, nem várhatja el, hogy pénzeljétek. Hány éves anyósod? Dolgozik még? Mert ha nem, érthető, hogy anyagi gondjai vannak, de akkor is, nem a TI felelősségetek eltartani. Van a párodon kívül más gyermeke? Esetleg a tesóktól is kérhetne. Ha szorult helyzetben van a szülő nekem is egyértelmű lenne, hogy azzal segíteném, amivel tudom. De ennél többel nem, mert a saját életemre is gondolnom kell.


Szerintem felháborító, hogy ilyen szülők vannak. Örülnie kellene, hogy legalább ennyivel is segítitek, amivel tudjátok.


Tudtok félretenni így is, hogy rá is költötök? Van gyereketek, vagy terveztek? Fontosabb ezeket mérlegelni, és az alapján támogatni az anyósodat.


Nagyon szép dolog, hogy segítetek neki, de ha esetleg tényleg nincs különösebben rászorulva, pl: akár el is költözhetne egy kisebb lakásba, ahol a rezsi se olyan magas, akkor ne adjatok neki több pénzt. Ha szűkösen, de megél, akkor semmi jogosultsága akármennyi pénzt is kérni.


Ám, HA esetleg mégis vele laktok. Az kicsit más téma, hiszen mindent fogyasztotok ti is. Ingyen meg nyilván nem lakhattok nála, és ha megkéri az árát, hogy ott legyetek, az végtére is teljesen jogos. Az albérletért is fizetni kell, ő meg gondolom csak nem kér annyit, mintha bérelnétek egy lakást.


Én csak spekulálgattam, mert nem ismerem a helyzeted, de feltételezem az első eset az igaz, és csak úgy amúgy kér pénzt tőletek. Ebből nem lenne szabad lelkiismereti kérdést csinálnia a párodnak sem, nem tudtok többet adni, el kell fogadnia anyósodnak.

2018. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyósom is állandóan pénzt kért, és lelki zsarolás volt ha nem adtunk. Pedig dolgozott, csak mindig elköltötte a pénzét. De mi meguntuk. Mivel tudtuk, hogy minden hónap 5-én kapja a fizetését, mi azon a napon átmentünk hozzá, és azt csináltuk amit ő szokott. Kértünk kölcsön pénzt ( nem kellett, csak kértünk) persze jött, hogy nincsen, de közöltük, hogy ma kapott fizetést tuti nem költötte el egyből az egészet. Nem adott..Amikor h közepén jött pénzt kérni a férjem annyit közölt vele, hogy annyi pénzt adunk amennyivel tartozunk amikor mi kölcsönkértünk. Vagyis semmit. Ha jól emlékszem 4 hónapig szórakoztunk így. Fizetésnap rohantunk, hogy adjon pénzt nekünk, nem adott, majd később amikkor kért mi sem adtunk. Most már nem kér, de haragszom rád helyzet van..
2018. okt. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doki75 válasza:
46%
Vágjátok pofán!
2018. okt. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
OFF: 2es ez zseniális megoldás volt :D nekem biztos nem jutott volna eszembe :D
2018. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!