Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet olyankor tenni, ha...

Mit lehet olyankor tenni, ha az anyósom nem látja be, hogy otthonba kellene költöznie?

Figyelt kérdés
Anyósom elég kevés nyugdíjat kap, a két gyermekének és azok családjának kell összedobnia a pénzt, hogy meg tudjon élni, legyen hol laknia és tudjon rezsit fizetni. Egyre több egészségügyi problémája is van, de ez sem érdekli, idősek otthonáról hallani sem akar. A családnak nincs kapacitása állandóan felügyelni őt és anyagilag is a padlóra kerültünk. Hogyan tovább?
2019. febr. 5. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
11%
Ha van hely, költözzön hozzátok vagy a másik testvèrhez. Akkor a lakását ki is lehet adni.
2019. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szüksége 24 órás felügyeletre, akkor akarata ellenére nem tudjátok berakni egy otthonba. Bár abban sem vagyok biztos, hogy ha szüksége van, akkor berakható-e. Az én nagymamám már teljesen leesett a lábáról, mind fizikai, mind szellemi szinten le volt épülve, és mégis alá kellett vele íratni egy nyilatkozatot, hogy ő hozzájárul, hogy otthonba akar költözni. Ezt akkor, amikor már olvasni sem tudott, de a beszédet sem értette meg, amikor elmagyaráztuk, hogy miért kell aláírni a papírokat. És a papírok aláírása után került csak várólistára, ami közel 1 éves időszak volt!! Tehát közel sem olyan egyszerű a dolog, mint elsőre tűnik.
2019. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%
Biztos én is le leszek pontozva,de ha nem egy szipirtyó,akkor magamhoz venném. Illetve számolgatnék,hogy jönnèk ki jobban anyagilag és fizikailag a helyzetből. Ha nálam lakna,ahogy már írták,a házát kiadnám,abból az ételre futná neki. Rezsink nem hiszem hogy több lenne. Persze ez csak akkor ha nem szorul felügyeletre,és magára lehetne hagyni akár egész napra. De ha rossz az állapota,és gondozó kellene,akit fizetni is kell,úgy már más a helyzet.
2019. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
96%

Leírták előttem, az otthon nincs ingyen!

A többágyas szociális otthonokra éveket kell várni, a többinél már a bekerülés is több millió.

Én 67 éves vagyok, önként készülök otthonba.

Nincs az a pénz, hogy a gyerekemhez és a családjához költözzek, pedig szeretjük egymást, de én azt szeretném, ha ez így is maradna.

Az otthonba amit kinéztem (külön apartmanos) 5 millió a bekerülés, (ez alacsony árnak számít!) de el lehet adni a házamat (25 millió most) és akkor már nem gond a bejutás.

Viszont ha valaki kényszeríteni akarna erre a lépésre, nyilván elküldeném a búsba, legyen az bárki.

2019. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!