Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha újra ez lesz?

Mit tegyek, ha újra ez lesz?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiúnk 1 éves. Férjem családja 5 percre lakik mégsem jönnek át szinte soha látogatóba vagy játszani vele. Anyósom ráadásul otthon van, nem dolgozik. A lánya is, csak apósom dolgozik.

Viszont ha vendégségben vagyunk (nagy a családjuk) ott mindenkinek dicsekednek a kicsivel meg anyósom hordja viszi fogja,és mutogatja, csak persze a gyerek sír nála mert még 10 percet se vigyázott rá, vagy játszott vele. Ilyenkor azzal jön biztos éhes /álmos azért sír nála. Mindenki azt hiszi hogy ő egy minta nagymama/nagypapa mert sajnos apósom is ugyanezt csinálja. Jah és ha bármi szóba került eddig hogy mit eszik akkor is kihangsúlyozta hogy mert én csak ezt adok még neki.

(pl. Félevesen még cicizett és hogy nem adok neki semmit, vagy mikor még pürét evett hogy én nem adok neki darabosat, direkt így szoktatom) és ezt mindenki előtt. Viszont ha dicséret van hogy ügyes akkor rögtön azzal jön, hogy az ő fia (mármint a férjem is ugyanilyen volt) nem mondaná soha hogy azért is ügyes mert az anyja/apja foglalkozik vele.

A hétvégén is lesz közös vacsora és tényleg elegem van ebből a kétszínű viselkedésből, mit tehetnék?

Úgy megmondanám nekik hogy nem csak akkor kell unokázni amikor közönség van hanem amúgy is.

Tanács? (hozzateszem anyós nem örült a kicsinek mikor kiderült, mert rájött hogy mama lett így 50 évesen)


Köszönöm a segítséget.



2019. ápr. 16. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Négyszemközt, nyugodt hangnemben tájékoztatod az észrevételedről. Nem leugatva, nem kioktatva, nem "ha ez így megy tovább". Csak nyugisan. A végén kérdezd azért meg hohy MIÉRT?
2019. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
"ha újra ez lesz" nézz tükörbe és MAGADDAL beszéld meg, hogy ezen érdemes-e igy kiakadnod?
2019. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Masok elott siman kozolnem, hogy azert sir a kicsi, mivel alig ismeri a nagyszuleit,- reven, hogy csak vendegsegben talalkozik veluk. Igy! Ha anyos azt mondja, hogy ez nem igaz..szepen rakerdeznek,hogy mondja meg mikor, mert neked nem remlik. Ga megsertodik, hat megsertodik. Mit fogtok vesziteni? Tesz az unokajara, es nem megy latogatni, ahogy korabban sem?! Tedd helyre! Ne a gyereket hasznalja arra, hogy fenyezze magat!
2019. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
+1 az előzőnek
2019. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet kihagyni ezeket a csaladi osszejoveteleket? Menjen egyedul a ferjed, neki megiscsak a szulei. Te meg otthon babaznal bekessegben. Vagy elmennel a te szuleidhez.
2019. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben a nagy családban egy szövetségesed, aki esetleg befogadott és el tudod ezeket neki mondani?

Ha a kedves nagymamánál a szép szó nem használ, következő alkalommal, ha elkezd sírni nála a gyerek, akkor csináld ezt:

Például ha anyósod azt mondja: Biztos éhes a kicsi!

Erre te mondd azt, hogy: Nem éhes, mert nemrég evett!

Ha azt mondja álmos, mondd hogy nem álmos, mert aludt délután. Abban is biztos vagyok, hogy másoknak is feltűnt ez a kétszínű viselkedés, nyugodj meg! Lehet csak nem akarnak beleszólni!

2019. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz az első vàlaszadóval ilyen emberekkel nem szabad jóbban lenni ha ő megaláz alázd meg teis mindenki ellőtt!!!!
2019. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Azért dicsekszik más érdemeivel, mert megteheti, ugyanis ti nem állítottátok le. Amit az egyik válaszoló írt, én is azt csinálnám, ha megjegyzést tesz mert sír, akkor én is megmondanám, hogy "hát szinte idegen vagy neki, mert alig lát, azért". Aztán ha beégne ezzel egyszer-kétszer, utána biztos meggondolná, miket mondogat a rokonságnak.
2019. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Van aki ezt megfejeli azzal, hogy nem csak a rokonságnak játssza az álom nagyit, hanem facebookon is megy az "idill gyártás" , közben meg kb évente 2x látja a gyereket.
2019. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Az én anyósom is pont ilyen. Ő is 5 percnyire van, de inkább 3, a párjával lakik és mindig kocsival jön-megy, a párja csinál otthon is majdnem mindent. Már nyugdíjas, rengeteg szabadideje van, egészséges, jár jógázni, megy nyaralgatni, biopiac, macskának biotej,de unokára nem igazán kíváncsi.3 hete nem is láttam, fel sem hív, csak akkor kérdez ha párom felhívja. Mikor terhes voltam akkor már közölte hogy ő kiunokázta már magát (másik fiának van 3 gyereke). Sajnos így nagyon nehéz nekem,mert a családom másik megyében lakik és anyukám csak két hetente tud egy napra meglátogatni minket. Ő is előadja viszont a barátnőinek hogy milyen szép kis unokája van és hogy milyen cuki stb. Aztán egyszer le is bukott, mert készített képet a fiamról azzal a szöveggel, hogy a jógatársnőre kérte meg őt, hogy csináljon már képet az unokájáról. Neki eszébe sem jutott volna. Persze az egyetlen lányunokájáról meg a telefonján a háttérkép.


Na szóval, én összevesztem vele, mert elmondta a sérelmeimet. Azt hozzáteszem hogy én nagyon szókimondó, temperamentumos és őszinte vagyok, pontosan tudják rólam hogy mit gondolok, mit érzek, tehát én mások előtt igenis megemlíteném hogy milyen, hátha akkor már elszégyellné magát.

Én azt mondom tegyél úgy ahogy a szíved súgja. Úgyis őrlődsz ezen és kikell hogy add magadból. Vagy ha nem akarod lejáratni akkor meg négyszemközt, ha azután is ugyanúgy viselkedik akkor mehet a megszégyenítés mások előtt, mert megérdemli.

2019. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!