Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, a párommal, akivel nem vagyunk házasok, lassan 10 éve leszünk együtt. Van egy gyerkőcünk is. Itt lakunk az anyjánál. A párom nem akar önálló, külön életet élni, megértem hogy nem akarja itt hagyni a hatalmas házban egyedül az anyját.

Viszont... így minden pénzem erre a hára meg, el... amit nem szeretnék... hiába teszünk minden hónapban félre pénzt... tudom nagyon jól, hogy a párom nem akar saját házat venni...



De az a másik helyzet, hogy nekem van 3 tesóm, akik közül ketten gyerekotthonban vannak, mert a szüleim nem tudták a ház költdégeit fizetni, rajta a sok hitel. Így nem fogunk örökölni.


Én mindenféleképp a megtakarított pénzemet egy külön házikóra szeretném költeni, hogy ne kelljen függenem a páromtól, és tesómékat is ezzel segítve hogy legyen hová menniük majd... Meg az anyja házából sose látok semmit, főleg ha szétmennénk, mert volt már erre példa, hogy el akart küldeni a gyerekkel együtt... akkor meg nekem cwak albérlet jutna


2019. szept. 19. 23:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Szóval a szüleim háza már a banké, a két kiskorú testvéremet így gyerekotthonba kellett vinni....
2019. szept. 19. 23:04
 2/17 A kérdező kommentje:

A párommal jelenleg egy közös számlán gyűjtögetünk de csak pár hónapja. Félek hogy amit én teszek rá havi X összeget azt is a saját céljaira akarja költeni.

Hozzátennem, egyéni vállalkozó, eddig az éves bevétele 7 millió, semmi látszatja ennek, könnyen elszórja a pénzt a kezei közül....

2019. szept. 19. 23:09
 3/17 Savlekotő ***** válasza:
91%
10 éve vársz,még 10 év múlva is ott lesztek,menj egyedül,a párod úgyse képes leválni az anyja csecséről ha 28 évesen saját családdal,10 év alatt se volt rá képes. :(
2019. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Újabb zseniális élettörténet, ami megerősít abban, hogy annyira nem kell sajnálni az embereket a saját gyökér döntéseik okán.


Mivel gyerek és kb 9 évvel ezelőtt kellett volna kibaxni ezt a jóembert az életedből így nem igazán tudom mit vársz. Anyagilag meg kB mindenhogy függsz tőlük. Még jó hogy kihasználja. Én is ezt tenném. Hozzám is jöhetnél pénzt lapátolni a házamba, megígérem fel se csinállak érte.


Fogd meg a fizetésed, aztán költsd magadra. Vagy tedd félre. Mire a gyerek 20 éves lesz, talán futja belőle házra.

2019. szept. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A párom 41 éves már...
2019. szept. 19. 23:12
 6/17 Savlekotő ***** válasza:
100%
Eleve olyannal vagy aki elküldött már,az anyja házához semmi közöd sajnos jogilag te meg a gyerek szívességi lakáshasználók vagytok,elve még papírotok sincs a házasságról neked meg a gyereknek semmi nem lesz ott a válásnál,ha azt hitted h a pasi kihuz a szarbol,ő nem fog kihuzni..
2019. szept. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha lenne eszed nem tenned fel ezt a kerdest.

Minden o mellette szol,te kb egy senki vagy ott.

1.10 ev utan nem vesz el!?!?!

2. Az anyja hazaban eltek,es kulon koltozni nem akar.

3. Gyujtitek a penzt egy kozos szamlara,amit a vegen o fog lenyulni.

4.Sok penze van megis elkolti.

5. Mar volt ra pelda hogy elzavart kolyokkel egyutt.

6. Ha ujra kirak akkor ott leszel kisemmizve egy babaval a nyakadon.


Ezeket atgondolva mi a velemenyed? Nem a lelepes lenne a legjobb? Vagy ha nem is lepsz le legalabb magadnak gyutsd a penzt mert ha kitesz neked alberletet kell keresned illetve a babadat es magadat ellatni,legyen felretett penzed amivel bebiztositod magad!!

2019. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
hülye kérdés de felteszem: érzelmileg hogy viszonyultok egymáshoz? oké,az némi jelzés hogy a gyerekkel leléptetett volna már,de ki tudja?! jó lenne ha lenne egy b-terv arra az esetre ha beütne a krach...talán a közös számla tényleg nem egy tuti választás egy olyannal,akinek a kezei közül folyik a lé. a lényeg,gondolj magatokra,ha a fickó nem teszi meg
2019. szept. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Legyen saját számlád! Ha a párod pénzügyei nem átláthatóak,és a pénz könnyen szökik,talán lehet egy másik nő a képben.Nehogy seggre ess,egy fiatalabb nő miatt.
2019. szept. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Közös számla feloldása,elköltözés akár anyaotthonba is.Semmi mást nem tennék.Ja,meg gyerektartás kérése persze.
2019. szept. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!