Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is elég ennyi...

Szerintetek is elég ennyi segítség?

Figyelt kérdés
Férjemmel mindketten teljes állásban dolgozunk vezető beosztásban. Van két viszonylag kisebb gyerekünk. Ő viszi őket reggel oviba, este fürdeti az egyikőjüket. Hétvégén eljön velünk kirándulni ha úgy adódik, gyakran elpakol, ha nagy a rumli. Azt mondta, nem tud ennél többet segíteni, fáradt hozzá. Minden egyebet én csinálok, akinek van gyereke, tudja, mi minden egyéb van, nem részletezem. Szerintetek is ez a maximum egy férfi részéről?

2019. szept. 30. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is neki nem "segíteni" kellene a gyerekkel (meg a háztartással) kapcsolatban, hanem vállani a saját részét.

Mivel kb egyforma a munkahelyi leterheltségeket, ezért az otthoniakat is nagyjából felesben kellene végezni.

Viszont ez nem azt jelenti, hogy szigorúan fele mosogatást ö csinálja, a felét meg te, sokkal jobb tapasztalatom szerint, ha feladatköröket kap meg mindenki.

Ha öt a gyerekeknél ennyi kifárasztja, akkor a velük kapcsolatos egyebeket átvállalhatod, ha közben ö kimos, megföz, takarít vagy amit éppen még bír.

De úgy nem megy, hogy neki nem tetszik a gyerekgondozás, a mosogatás, a takarítás, ezért nem csinál semmit, mert nincs rá energiája.

Kérdezd meg töle, hoyg mit szólna, ha ennyivel te is elintéznéd az otthoni feladatokat, mondván, hogy fáradt vagy hozzá?

2019. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Egy szóval nem írtad le a lényeget.


Általában mikor indul otthonról és mikorra ér haza a férjed? Visz-e haza munkát?

Főzöl-e, ill. hogyan oldjátok meg az ebédet hét közben? És hétvégén?

Férjed a hétvégén mit csinál (amikor épp nem kirándul veletek, ill. nem pakol utánatok)?


Ha mindketten vezető beosztásban vagytok, gondolom jól is kerestek. Bejárónőt nem lenne érdemes megfizetni?

2019. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a bejárónő ugrott be.

A legtöbb férj amúgy is így latja át, hogy mennyi munka a háztartás, ha külön fizetnie kell érte.

Az NEM segítség, hogy hétvégén közös családi programon hajlandó részt venni!!

Minden másra ott a Master Card.

2019. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, a háztartásról azért nem írtam, mert annyira nem érdekel. Ritkán főzök, ha igen, az a játék része a lányommal, szombatonként ebéd anyukámnál van mindig szerencsére. Szombat, vasárnap alvásidőben takarítok, az sem érdekes. Tényleg szigorúan arra voltam kíváncsi, hogy egy férfitől ez valóban a maximum-e.

Ő amúgy 07 felé megy el és 18:30 felé ér haza. Én is 07:15 felé megyek el, utána 16:30-ra megyek a gyerekekert, 19-ig kb. egyedül vagyok a gyerekekkel, játszótér, bolt, ilyesmi. Ő ritkán hoz haza munkát, én miután 1 órával kevesebb időt vagyok bent a munkahelyemen késő este 1 órát még adminisztrálok otthon.

2019. szept. 30. 11:42
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy mi nők rontjuk el, már az összeköltözéskor el kellene osztani a feladatokat, de amíg nincs gyerek, valahogy természetes, hogy ellátjuk a szeretett férfit. Rosszul programozta a mama, aztán mi, és ez neki a normális!

Egyáltalán nem ez maximum, de meg kell mondani, hogy sok ez neked, és megtalálni a megoldást. Ha nem tud/akar többet segíteni, pénzetek is van rá, akkor ilyenkor kell a takarítónő, vagy bejárónő, mint előttem mondták.

2019. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem a háztartási dolgokról van szó, és a gyerekek körüli teendőkben is részt vesz, közös hétvégi programokat is csináltok, akkor mégis mire gondolsz? Mi az, amit igényelnél még tőle?
2019. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Most őszintén, ha nem főzöl és egy héten egyszer takarítasz mi is az, amiben segítséget vársz?
2019. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, az van, hogy az ő munkaideje nem rugalmas, bent kell lennie. Nekem törzsidőt kell bentlennem, 1-2 órát tudok este otthon dolgozni. Ezérthétközben mindent én oldok meg a gyerekek körül. Kivéve, hogy ő viszi őket reggel. Elmegyek értük, játszóterezek velük, bevásárolunk, adok nekik vacsit ( ha nem is főtt kaját), elviszem őket úszásra, meg bármi logisztika van (fogszabalyzo pl.). Ha rendezvény van délután az oviban (túl sűrűn sajnos), eljövök a munkahelyről, és éjjel dolgozom le a munkáidőm kieső részét, ha betegek, dolgozom mellettük otthon...stb. És ez így rendben van, csak fáradt vagyok, gyakran úszik a lakás. Ő azt mondja, olyan fáradt, hogy az a fél óra kerülő reggel, hogy viszi a gyerekeket, meg az esti fürdetésnél nem elvárható több. Kíváncsi voltam, más férj is ennyit segít e, ez tényleg a maximum-e, ennyi
2019. szept. 30. 12:25
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

"a háztartásról azért nem írtam, mert annyira nem érdekel. Ritkán főzök,..."


Szóval az a gondod, hogy a heti EGY takarítást neked kell csinálni, mert a férjed akkor dolgozik?

Igaz, hogy hétvégén pakol utánatok és gyerekezik minden szabad percében, de némi szervezéssel a takarítást is rálőcsölheted, olyan éjfél és éjjel 2 közöttre.

És vegyen ki szabadságot, ha a gyerekeket kell hordani fogszabályzóra, vagy úszni!

Minek kellett neked gyerek, sőt gyerekek Kérdező?

Mert ha csak nem arany csöpög belőled valahonnan, nem tudom miért van veled ez a pali!

2019. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem még sokat is vállal. Te viszont keveset
2019. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!