Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet-e változtatni az...

Meg lehet-e változtatni az alábbi módon egy ember vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy engem Tóth Istvánnak hívnak. Anyám mondjuk Kovács Mária. Érzelmi okokból kifolyólag viselhetem-e egyszerre a két nevet az alábbi módon: Kovács-Tóth István?

Vagy ez nagyon abszurd?



2019. nov. 2. 16:24
 1/10 anonim válasza:
86%
igen
2019. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy magára az alapkérdésre jött ez az igen, nem az abszurdra. :D
2019. nov. 2. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Miért ne viselhetnéd így? Ezt még különösebben indokolni sem kell, elég annyit írni, hogy érzelmi okokból.
2019. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonymousreview60 ***** válasza:
31%
Igen, nem gáz, felvezető. Csak a Petőfi, Ady, Széchényi az, amit nem házastárs nem vehet fel.
2019. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon meg kell indokolnod a kérvényben.
2019. nov. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hírnök ***** válasza:
Üzlet Elek, Jó Áron
2019. nov. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Anonymous !


Nem így van. Ha elolvastad volna rendesen a kérdést, akkor kiderült volna, hogy a kerdezo az apja neve mellé az anyjáét is fel akarja venni. Ó Tóth-ot is Kovács-ot adott meg példának, de lehetett volna Ady és Petőfi is akár. Márpedig akkor lehet belőle Ady-Petőfi István is.

A hires emberek nevére vonatkozó szabály az átlag emberre vonatkozik, ha van a családban a felmenők között ilyen nevű, akkro nincs ilyen akadály.

2019. nov. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet az alábbi módon igen.

Én a nagyszülők nevét vettem fel, egy papírt kellett kitölteni, gyorsan ment pár hónap múlva pedig jött az okirat, hogy mehetek iratokat cserélni

2019. nov. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Ha él a szülő kell az engedélye. Minden másról kérdezd az anyakönyvvezetőt, a helyi hivatalban.
2019. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9!


Ha 18 év alatti akar nevet változtatni, akkor kell a szülők engedélye. Egyébként nem

2019. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!