Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyen kezdjek el "leválni"...

Hogyen kezdjek el "leválni" anyukámról?

Figyelt kérdés
Elég szabadszellemű vagyok, anyukám viszont maradi. Sajnos ezért gyakran vannak nézeteltéréseink. Nagyon kevés helyre enged (pl. Balatonra a legjobb barátommal csak, ha szülei is jönnek; vagy napokig könyörgök egy koncertért).. Nem tudom, hogy mit csináljak, folyamatosan kiabál velem, már nem tudom lesz*rni :S Ezért szeretnék önállóbb lenni, de nem hagyja. Hogyan kezdjem el? 16/L
2010. júl. 19. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Anyukád csak jót akar neked. Ha majd megállsz a saját lábadon, és külön élsz, több szabadságod is lesz.
2010. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ezt a kérdést én tettem ki korábban, tényleg szeretnék önállóbb lenni, és ehhez kérek tanácsokat

2010. júl. 19. 19:51
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Nehogy már lesz@rd 16 évesen?Ilyenkor mindenki szabad szellemű.És persze, hogy félt, hiszen a gyermeke vagy, az lenne az irracionális, ha lesz@rna.Ha annyira önállóságra vágysz, szépen próbálj beszélni vele, hogy kicsit jobban bízzon benned, de ha nem is enged, lásd be, hogy az a 16 év még igen csak kevés.
2010. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
16 évesen még ne ugrálj szerintem, és még ne akarj leválni, örülj neki, hogy nem tojik rá, hogy hova mész, vagy mi van veled. Hidd el, az sokkal rosszabb lenne.
2010. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

A szülőkről leválni többszereplős játszma, kell hozzá anyukád is, aki szintén, ha nem is arra törekszik, hogy leváljatok egymásról, de legalább hagyja a te próbálkozásaidat. Jelen esetben még nem hagyja. Türelemmel kell lenned, de közben nem feladnod. Pl. ezt az utat az USA-ba (amit, ha jól értettem, nem úgy kínáltak fel neked, hanem egy prospektusból választottad, tehát nem ez életed elszalaszthatatlan lehetősége) lecseréled valami könnyebben emészthetőre, pl. nyelvtanulás Angliában, Máltán, stb.

Az, hogy a Balatonra nem enged vagy koncertre, hát, megértem, nem feltétlenül maradiság ez... gyenge érv, hogy bárhol máshol is történhet veled valami. A bizalmát kell megnyerned, hogy bár történnek rettenetes vagy tragikus dolgok fiatalokkal koncerteken, de ahhoz "olyannak" is kell lenni.

Nem szabadszellemű vagy te, csak kamasz :D

32/n

2010. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Dehát mindig fenyeget, aláz, kinevet, lenéz nagyon, folyamatosan hozzám vágja a rossz tulajdonságaimat, sosem veszi észre, amikor próbálok küzdeni ellenük. Volt már rá példa, hogy megütött és nem értem, hogy ez miért jó neki. Teljesen normális vagyok, nem fekszek le minden fiúval, nem járok diszkóba (nem is akarok), illemtudó is vagyok... hugom pedig a jókislány (11 éves), ha rosszat csinál, rámkeni anya, hogy miattam van.
2010. júl. 20. 19:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez nem így működik. Nekem is annyi idős gyermekem van mint te. Nagyon nehéz korban vagytok. Ha ránézek a fiamra sokszor még mindig az én okos kicsi fiamat látom benne, aki régen volt. Nagyon nehéz elfogadni, hogy szinte felnőtt már.


Én azt tudom tanácsolni neked, amit a fiamnak is. Ha azt akarod, hogy felnőttként kezeljenek, viselkedj is úgy! Vállald a véleményed, a tetteidért a felelősséget! Akkor leszel majd igazán nagylány, ha a szüleidet nem gyerekes hisztikkel próbálod meggyőzni, hanem észérvekkel, okosan. Amíg valaki csak hisztizni tud a dolgokért, addig bizony gyerek és ha az én fiam is ilyen volna, akkor én sem engedném el, pedig nem vagyok maradi szülő.


Mindazonáltal az a mondat, hogy "Nem, és kész!", illetve a "Mert azt mondtam" kifejezések hiányoznak a szótáramból. Mindig mindent megindokolok, hogy miért nem engedem a fiamnak egész kicsi kora óta. Egyébként olyan is előfordult már, hogy sikerült észérvekkel meggyőznie.

2010. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam hisztizni, mindig érvekkel támasztom alá, és normális hangsúllyal kérdezem meg, hogy miért nem szeretne elengedni. De ilyenkor jön az a válasz, hogy "Csak", vagy "Mert én azt mondtam, és kész". Esetleg, ha már elég régóta próbálom meggyőzni, akkor sírok kicsit, de nem direkt, hanem azért, mert már nem bírom visszatartani.
2010. júl. 21. 15:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdemeld ki valamivel hogy megbízzon benned és egy idő után tuti elenged
2010. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyukád alkalmatlan az anyaszerepre az alapján, amit leírtál a kapcsolatotokról, hogy megaláz, kinevet, megüt.


Valószínűleg ő sem tudná megmondani a tényleges okát, hogy miért viselkedik így veled. Vélt félelmei nem engedik racionálisan gondolkodni, téged pedig nem tekint embernek (sem felnőttnek, sem gyereknek), ez látszik a "Csak mert én azt mondom" típusú válaszaiból. Lehet, hogy kezdetben nem ezért szült a világra, de mára már úgy kezel, mint a tulajdonát, az egyetlen élőlényt, akit utasítgathat, akivel azt csinálhat, amit akar... Ez egy pszichológiailag leírt jelenség, különféle fokozatai vannak. Mint ahogy az is, hogy előfordulhat, hogy a gyerek és a szülő jellemileg nehezen összeférhető. Hogy mit tudsz tenni ilyen esetben? Hát, jó kérdés...

2010. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!