Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi haszna van az egyén szempon...

Mi haszna van az egyén szempontjából a gyereknek?

Figyelt kérdés
Mikor az emberek 99%ának anyagi áldozatot jelent és saját életszinvonalát roncsolja vele én arra gondolok hogy ösztön kérdése és nem gondolkoznak hogy haszontalan és jobban élne gyerek nélkül

2020. máj. 21. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim válasza:
46%
Ez egy érdekes kérdés. Jogosan hoztad föl. Bár jobban örültem volna, ha ezen a szüleid is elgondolkoznak, mielőtt hozzákezdtek.
2020. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
54%
Eleve hibás a kiindulási alapod! Semmi köze a haszonnak a témában!
2020. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
70%

Társadalmi elvárás, márpedig az én génjeimet tovább kell adnom, jajj de cuki a gyerek. CSOK, babaváró. Nem kell dolgozni 3 évig. A gyerekkel teljesedik ki az életed. Ha nő vagy és nem szülsz, akkor te egy önző senki vagy (kormány). Kell az unoka, majd én vigyázok rá sokat, ha dolgotok van (nagyszülők). Ki fogja öregkorodban rád nyitni az ajtót, ki fog pelenkázni?


Én nem akarok gyereket, ezeket a kifogásokat meg 'érveket' kellett másoktól hallgatnom, mikor megtudták. Olyat még senki nem mondott, hogy sokkal boldogabb az életed egy gyerekkel, pedig sokan próbáltak 'rábeszélni'.

2020. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
40%
Ezek szerint Te haszontalannak bizonyultál. Inkább ne legyen gyereked.
2020. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
61%
Egyetértek a "kérdéseddel". De amúgy ez nem csak haszon kérdése, hanem morálisan is megkérdőjelezhető. Hiszen milyen alapon dönt valaki úgy, hogy belekényszerít valakit ebbe a rendszerbe, ami már amúgy is telített, és annak az esélye, hogy teljes boldogságban, minden igényünket kielégítve élhetünk, szinte nulla. Aztán ott vannak a születési rendellenességek, defektek, fogyatékosságok, betegségek. Szóval aki gyereket vállal, az lényegében dobókockával dönt önkényesen más életekről.
2020. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
44%

Én ezt a kérdést érzelmi szempontból közelítettem meg. Még nincs sajnos, de szeretnénk.

Ha pénzügyi oldalról nézzük, akkor szerencsére megtehetjük, hogy gyermeket vállaljunk, anélkül, hogy nagy lemondás lenne. Másrészt kinek adnám át a vagyont, amit összegyűjtünk az évek alatt. Mi értelme lenne a felhalmozott pénznek, ha nem adhatom át a következő generációnak a családban? Ez már önmagában egy csodás érzés, hogy valaki másnak megkönnyíted az életét. Külföldön tanulhat, világot láthat, vagyontárgyakat kaphat (a szereteten kívül is).

2020. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Azokat talán megértem akiknek annyi pénzük van hogy abszolút semmiröl sem kell lemondani gyerek mellett,tehát több 100 millio forint és már valósággal unatkoznak illetve ekkora vagyont tényleg kár lenne veszni hagyni halál után
2020. máj. 21. 15:30
 8/61 anonim ***** válasza:
47%

3-as vagyok.

Erről a 'ki örökli a vagyont' témáról nekem az jut eszembe, hogy mennyi önző ember van a világban. Például nekem nem lenne problémám azzal, sőt örülnék is neki, ha a halálom után egy általam támogatott és szeretett szervezetnek menne az örökségem. Lehet az beteg gyerekek, menhely, akármi. Valaki meg úgy gondolkodik, hogy az milyen már, hogy nincs ki örököljön? A világ leggazdagabb emberei is minimum pénzt hagynak az utódjaikra és a legtöbb meg adományba megy valamilyen szervezetnek. Ha én megdolgoztam a pénzemért, akkor miért adjom oda a gyerekeimnek csakúgy, ha meghalok? Lehet azért állok így hozzá, mert én sem örököltem semmit és nem is fogok. De én teljesen oké vagyok vele, hogy a halálom után mondjuk 20-30%-ot a testvéreim gyerekei örököljenek (ha már nekem nem lesz), a többi meg mehet adományba.

2020. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
50%

Egy gyerek nem vállalkozás, vagy befektetés...

Lépj ki a kockult világodból! :-D

2020. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
32%
#6 - Neked fontosak a saját érzelmeid, a nem létező gyerekednek viszont semmilyen igényei nincsenek addig, amíg nem hozod őt világra.
2020. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!