Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan hihetetlen a...

Miért olyan hihetetlen a családom és mindenki számára, hogy nem szeretnék párkapcsolatot, családot?

Figyelt kérdés

Voltak kapcsolataim, voltam már szerelmes, de egész egyszerűen nekem nem való párkapcsolat és nem is igénylem, remekül elvagyok egyedül. Borzasztó öntörvényű ember vagyok, nem vagyok kompromisszumképes, képtelen vagyok alkalmazkodni és napokig sorolhatnám még.

Tényleg annyira furcsa, ha valakinek nem abból áll az élete, hogy a nagy Őt kutatja, várja?

26n


2020. máj. 24. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincsenek ehhez hozzászokva. Ha minden harmadik ember úgy döntene a környezetükben mint te, akkor valószínűleg egy szavuk se lenne.
2020. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én is hasonlóan vagyok, nekem annyival könyebb, hogy sosem mutattam be senkit és kövér is vagyok, szóval alapból azt hiszik, hogy egy ferfinek sem kellenék. De azért emiatt ne hízz meg:DD
2020. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Értesd meg velük, hogy léteznek aszexuális emberek, akiknek nincs igényük családra, élettársra. Ez nem ritkaság, de kevésbé felvilágosul emberek nehezen értik meg.

Valószínűleg unokát, leszármazottakat szeretnének, ami érthető. Egyke vagy, van testvéred? Amennyiben nincs, úgy igen pocsék lehet szüleidnek megélni, hogy nem lesz leszármazottjuk, örökösük, azaz veled kihal a vérvonaluk.

(Feleségem családja nem túl kiterjedt, míg az enyém eléggé az. Sem apai ágon, sem anyai ágon nem volt unoka nejem családjában. Feleségem és két lány unokatesójával elkönyvelték, hogy kihal a rokonság. Magyarán apósom, anyósom és húga, de még anyósom sógorának vérvonala is. Majd jöttem és feleségül vettem nejemet született két gyermekünk. Anyósom megnyugodott, de testvére azóta talán még irigy is, hiszen az ő lányai nem alapítottak családot, egyiknek még férje sincs. (már nem lesz gyerekük, hiszen közelebb vannak a hatvanhoz, mint az ötvenhez)

Legjobb barátom, aki idén volt 50 éves, szintén egyedül él. Náluk vele hal ki a rokonságuk. Nincs testére, de még unokatestvérei sem. Szüleinek, nagybátyának is benne volt a reményük, de elúszni látszik. :-( Vagyonukat lényegében módszeresen felélik, állandóan utazgatnak, bejárták már az egész világot.

2020. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, másoknak miért olyan hihetetlen. Én hasonló vagyok. Nem vagyok aszexuális, csak egyszerűen nehezen alkalmazkodom és introvertált vagyok. Több én-időre van szükségem, mint másoknak. Már sokszor gondolkoztam azon, hogy nekem igazából egy mingli kapcsolat válna be. (Párkapcsolat együttélés és összeköltözés nélkül, heti néhány találkozóval, esetleg egymásnál alvással.) Ez persze nem túl elfogadott, az emberek sémákban gondolkoznak.
2020. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Lefogadom, hogy max. egy testvéred van.

Az elmúlt 30 évben a két gyerekes modell volt a divat, vagyis a tervszerű kihalás. Ugyanezt látom a rokonságban, amit leírtál. Két gyerekből két unoka - sokszor csak egy, vagy egy sem.

Nem lenne itt semmi baj az olyan valakikkel, mint te vagy, hát nincs abból semmi, ha valaki nem akar családot. Azonban ennek ellensúlyaként a családot akarók jóval több gyereket kellene vállaljanak, bekalkulálva, hogy vannak meddők, van akit elüt az autó, korábban a háború, és van, aki önként nem akar majd gyereket. Hadd ne akarhassanak már lelkiismeret-furdalás nélkül.

2020. máj. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó!

És szerinted miért voltak háborúk?

Mert túl sokan voltak,túl kevés forrásra.

Pontosan ezért nem kellene ennyit szaporodni,így is rengetegen vagyunk.

Most jöhetsz azzal,hogy a fejlett világban csökken a népesség,de sokkal jobban szennyezik is a környezetüket,mint a fejletlen országokban.


Mai viszonyok szerint baromi nehéz önmagadat is fenntartani.

Annyi pénzt sem kapsz a munkádért,hogy egyedül megélj,akkor hogyan vállalna mégis több gyereket valaki?

Mérhetetlenül nagyok az aránytalanságok a társadalomban,és erre nem az a megoldás,hogy szüljünk még több gyereket,és fenntartsuk a rabszolgatartó társadalmat.


Pontosan az emberiségnek ezt a primitív korszakot kellene lezárnia hamarosan,ha akar még hol élni több évszázad,évezred múlva is!

2020. máj. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Én csak gyereket nem akarok, de már ez is furcsa mindenkinek.
2020. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!