Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mit kéne tennem ?

Szerinted mit kéne tennem ?

Figyelt kérdés

Ezt most elég nehéz lessz leírni...

Hát, hogy is fogalmazzak keresztapám olyan dolgokat csinál/t amit én nem akarok/akartam..(nem pontosan azt, de erről nem szívesen beszélek részletesebben)

Rajtam kívül max 1 ember tud róla. És hát párszor megfordult a fejemben, hogy elmondjam anyunak viszont egyrészt azért nem merem, mert nagyon sokat segített a családnak,másrészt pedig sztm leszarná ezt is vagy nem tudom.



2020. máj. 28. 00:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Pszichológussal nyíltan el tudsz beszélgetni róla, végigvezet a feldolgozás folyamatán.
2020. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves vagy? Attól függően lehet a hatóságokhoz fordulni, ha kiskorú vagy, akkor a gyámhatósághoz. Attól még hogy segített nem tehet meg veled bármit, nem jogosítja fel! Ez olyan mintha segít neked valaki a háziban, ezért kihasználhat, ez nem így van. Nyilván ő döntött úgy hogy segít, nem fogtak kést a nyakához, nem tartozol neki testi fizetséggel.

Névtelen bejelentést is lehet tenni, ha levázolod a helyzeted és van rá bizonyíték, fel kéne venned hangrögzítőre amiket mond neked, vagy elrejteni egy kamerát.

2020. máj. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Az előttem szólónak meg: miért kéne pszichológushoz mennie? Nem behallucinálja az eseményt, hogy kezelni kéne és feldolgozni..Azt dolgozzuk fel amin nem tudunk változtatni az életben, vagy múltbéli tragikus eseményeket, nem olyat, amin lehet segíteni! Ha a munkahelyeden a főnököd rosszul bánik veled, elmész pszichológushoz? Hogy az megmagyarázza neked, hogy "ez normális, a társadalomban a hierarchia jellemző jelenség"? Nem, akkor beolvasol a főnöködnek és kilépsz a munkahelyedről, nem hagyod hogy embertelenül bánjanak veled... Ide nem pszichológus kell
2020. máj. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem hagyhatod ennyiben, magad miatt sem. Később, felnőtt fejjel bánni fogod hogy hallgattál róla, hallgattál, amivel csak annak a ganénak a tetteit palástoltad. Nem lesz mentség hogy gyerek voltál ,hogy ki hitt volna neked, tartozol magadnak annyiban hogy elmondod a szüleidnek. Ennyiben a dolgod ki is merül. Onnantól az ő felelősségük, erkölcsi kötelességük helyesen dönteni. Hogy mi lenne az, szerintem egyértelmű.
2020. máj. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Ne hagyd, hogy megussza. Az ilyen massal is megteszi, es ki tudja kiben milyen kárt fog okozni vagy meddig megy el legközelebb. Először otthon mondd el, azután közösen hivatalos útra terelhetitek.
2020. máj. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos nekem is volt hasonló élményem. Nem szóltam senkinek, senki nem tud róla a mai napig. Annyira szégyeltem magam, hogy azt nem tudom elmondani. Sokszor vissza gondolok rá, hogyha vissza csinálhatnám, elmondanám valakinek.

De így 10év után már nem fogok ezzel kitálalni senkinek.

És megkapta a megfelelő büntetését onnan fenntről.....már nincs köztünk


Kihatott a későbbi életemre

Elég későn lett párom. Folyton szégyelltem magam mikor hozzám ért. Mindig takargattam a testem. Állandóan kitaláltam valamit, hogy pl.kövérnek vagyok(47kiló voltam), és azért ne érj hozzám, ilyenek. Sz.x meg csak nagyon sok idő után volt.....


Mennyi ilyen eset lehet az országban, de senki nem mer róla beszélni......🙁 Aki teheti mondja el, mert később bánni fogja

2020. máj. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha elmúltál 18,akkor mehetsz a rendőrségre.

Ha nem,akkor egy megbízható rokontól kérj segítséget.

2020. máj. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

Kérlek, tedd ezt: "Ha elmúltál 18,akkor mehetsz a rendőrségre.

Ha nem,akkor egy megbízható rokontól kérj segítséget." És ezután így is-úgy is szükséged lesz pszichológusra is.

Kérlek, ne hagyd, hogy a mocsok megússza! Itt nincs pardon. Ha emiatt elveszítitek az ő családjával a kapcsolatot, az kis ár, semmi a nyugalmadért. Ha(!) ő nagybátyád, és így apád/anyád elveszíti vele a kapcsolatot az is kis ár. Ebben a tekintetben nem szabad a szüleidre tekintettel lenned, mert:

1. Ők hagytak téged egy ilyen ember közelébe jutni.

2. Ők teremtettek annyira őszintétlen helyzetet, hogy nem az volt az első gondolatod, hogy elmondd a szüleidnek.

2020. máj. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van itt baj.

Az anyád, pont, hogy leszarná? Ezt IS?

Nem egy anyák gyöngye.

Az, hogy támogat anyagilag valaki nem jelent semmit. Főleg nem jogot arra, hogy bántson valakit.


Szólj anyádnak, szerintem még tanárok is van, márvdak azért is kell szakértő segítség, mert bizonytalan vagy, a végén még tán magadat fogod hibáztatni.

GGONDOLOM (mert még egy anonim lapon se utálsz rá, mi történt), hogy lány vagy, és valamiféle szexuális zaklatás történt

ami meg egyenesen büntetőjogi kérdés, ezért se hallgass róla.

Ha anyád magadra hagy, akkor tanár, vagy az önkormányzat gyámügyese.

Ne tartsd magadban!!!

2020. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket és, hogy próbálok segíteni.
2020. máj. 28. 12:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!