Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Máshol is előfordul ilyen...

Máshol is előfordul ilyen jellegű mellőzöttség a családban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal 30 körüli pár vagyunk. Néhány éve sikerült lakást találnunk félúton családjainktól, kb. egy óra autóútra. Szeretünk itt élni, előnyösnek gondoltuk a későbbi tervezéshez, családhoz és munkához is. Amióta külön élünk, mintha kb. földönkívüliek lennénk mindkét részen. Nem élesben tapasztaljuk ezt, de most már feltűnő egy ideje. Leginkább a családi eseményeknél, közös szervezésű feladatoknál vettük észre. Hozzánk a legtöbb esetben más információ jut el, hiába beszélünk róla és más családtagok - mindkét részen előtérbe kerülnek. Értem ez alatt: "ők majd segítenek, ők megoldották, ők itt vannak". Leginkább szülők részéről "hangzik el", hogy a testvérek így-úgy. Volt már ebből több kellemetlen helyzet. Elég gyakran járunk mindkét irányba... és ezenkívül minden főbb feladatban, dologban segítünk, nem is keveset... nem tudom, később ebből, mi lehet még. Kicsit mintha mellőzöttség is lenne ezekben, amióta nem a szülői házban lakunk. Sajnos több esetben tapasztaltuk, hogy családi viszonylatban mindig az az első, azokról szól a beszélgetés vagy bármi, akik a "szülői településen" élnek. :D Gyakorlatilag, minket már nem kérdeznek a kötelező körökön kívül. :D :D Elmegyünk szépen mosolygunk és nagyjából ennyi. :D

Nektek van/volt hasonló tapasztalat? Hogyan változott ez a helyzet?


31/N



2020. jún. 5. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt nem értem. Akik a szomszédban laknak, nyilván a közelségből kifolyólag sokkal nagyobb arányban vesznek részt a család életében, mert könnyen elérhetők, egyszerűbb velük leszervezni dolgokat. A távolság már csak ilyen, nehezebb a direkt kapcsolattartás.
2020. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ez nem "mellőzöttség" feltétlenül, de az is lehet. Ha X, Y, és Z dolgozik 1-1-1 órát valamin (akár együtt), de X és Y látható egy héten összesen 2-3-szor/többször összesen 5 órát, Z pedig 1-et, akkor Z egy kicsit felejtődik, mert vele ott nem beszélnek az elvégzett munkáról a jelenlétében, azaz az ő tette nem vésődik be annyira mint emlék. Ennyi.
2020. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elejét egyáltalán nem értem. Mi az, hogy más információk jutnak el hozzátok, meg más megoldotta, stb.? Többet beszélnek a testvérekről, vagy mi a problémád? Nyilván lazul egy kapcsolat, ha már nem élnek együtt az emberek és nyilván szorosabb, vagyis inkább gyakoribb azzal, aki közelebb él. Azt sem értem, hogy ez a mellőzöttség pontosan miben nyilvánul meg, amikor azt írod, sokat jártok mindkét szülőhöz. Igazából minél tovább nézem ezt a kérdést, annál kevésbé értem.
2020. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én értem a dolgot. Nálam is ez van, bár én a gyerekesek miatt szorultam háttérbe, mint egyedülálló, gyermektelen felnőtt. Egy ideig bántott a dolog, aztán rájöttem, hogy a többiek valóban több törődésre szorulnak és igazából megszoktam. Nekem is fura hogy minden családdal kapcsolatos dolgot én tudok meg utoljára, mindenről én vagyok utoljára megkérdezve, de ez van. Ilyenkor csak az egó beszél belőlem, az meg sose jó tanácsadó.
2020. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézhetjük fordítva is, örüljetek, hogy nem nektek kell mindenben "segíteni" és nem titeket ugráltatnak mindennel.


Ettől függetlenül akárhogy nézzük ez a fajta "mellőzöttség" valahol természetes. Mindenkinek a körülötte lévők az elsődleges "közössége" munkatársak, barátok, párok, kinek mi.


Idővel nektek is kialakul a magatok élete, baráti-ismerősi köre, kialakul egy "megszokás" és akkár már fel sem fog tűnni a család "hiánya".

2020. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szoros volt a kapcsolatunk a közvetlen családdal, és ezt szerettük is volna megtartani. Hasonló a helyzet mindkét családi részen, mert a testvéri részen elég nagy a korkülönbség.

#3 és #5 válaszra reagálva: továbbra is fontosnak véltük, hogy a nagyobb volumenű dolgoknál, legyen az felújítás, családi program stb. ott legyünk és azt gondolom, ennek megfelelően igyekeztünk az időnket is beosztani és szívesen is tettük. A "máshogy megoldás" alatt azt értem, hogy nem egyszer történt a segítségkérés, vagy az, hogy tegyünk meg együtt valamit, mire a megbeszélt időponthoz vagy dologhoz jutottunk, addigra más nem kellettünk. Persze, lehet ezt úgyis venni, hogy "nem nekünk kellett vele dolgozni", csak a probléma az, hogy utána mi kaptuk, hogy ránk meg nem lehet számítani.

#4: Nagyon ismerős... de hát ez van...

2020. jún. 5. 19:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!