Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkaptam a lakást, de semmit...

Megkaptam a lakást, de semmit nem használhatok benne? Ennek mi az értelme?

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk nekem egy lakást, de szerkezetkész állapotban volt, így bőven volt mit csinálni rajta még. Végre elkészült, de éppen az nincs mondva, hogy ne menjek oda haza... Az anyámmal közösen választottunk ki bele mindent, mert nagyon jó a stílusa és maximálisan bízom benne, de ő sokszor túlzásokba esik/esett. Pl. nekem nem kellett volna 60.000ft/m2-ért padló, vagy Olaszországból hozatott konyhabútor, stb. Ő erősködött, hogy de, mert ha már veszünk valamit, akkor ne gagyit. A végeredmény tényleg gyönyörű lett, viszont SEMMIT nem csinálhatok itthon. Ne fürödjek órákig, mert FELÁZIK a kád (igen, a nevelőapám ezt mondta). Ne főzzek a konyhában, mert tönkremennek a bútorok és a nappaliban is átveszi a kajaszagot a kanapé, meg a szőnyeg és a függöny. Ne mindig ugyanott aludjak az ágyban, mert besüpped a matrac. Gyűjtsem a szennyest, ne mossak minden másnap.


A másik, hogy az egész család úgy járkál ide, mintha itt élnének. Teszem azt, hallom hogy megáll a ház előtt egy autó és valaki már nyitná az utcaajtót és jönne be, mintha itt lakna. Én ettől kivagyok, mert pl. hiába van még kulcsom anyáékhoz, vagy apáékhoz, mindig szólok, ha megyek és csengetek. Ma is felhív a mamám, hogy sütött sütit és leküldi anya tesójával. Mondtam, hogy oké, direkt figyeltem a csengőt is. Megyek ki ajtót nyitni, pont itt volt két barátnőm is, úgyhogy mondtam, hogy légyszi ne jöjjön már be, mert napozunk, itt fekszenek bugyiban. Erre lök félre, hogy de de, ő bejön. Általában ő az, aki napjában kétszer próbál bejönni, aztán órákon át itt ül, meg kölcsönkér mindent. Mondtam már, hogy ezt ne csinálja, nem is vagyunk olyan jóban, ne jöjjön ide minden nap. Anyát is kértem már, hogy beszéljen vele, de semmi hatása. Ráadásul én sokáig másik városban éltem (egyetem miatt) és ahhoz szoktam, hogy oda akkor jön bárki, amikor én hívom őket. Vagy ha valaki csengetett, megvárta, hogy behívjam, nem pedig rám törte az ajtót a kérésem ellenére...


Minden napra jut valami és már sok. Eddig finoman célozgattam, semmi hatása nem volt. Szerintetek "csapjak az asztalra" és vessek ennek véget? De megbántani sem szeretnék senkit, mert azért nagyrészt a családomnak köszönhető minden, amim van...


2020. jún. 7. 14:23
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
26%

"Tavaly vettünk nekem egy lakást" - ki vette? kinek a pénzéből?

ha nagyrészt a családod fizette, nem meglepő, hogy mindenbe bele akarnak szólni.

2020. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 Savlekotő ***** válasza:
98%

Semmid nincs,még fürödnöd főznöd mosnod se lehet otthon,vécére mehetsz? Meg átjáróház,félre löknek a rokonok a házadban,bárki bármikor rád törhet,úgy húznék el mint a vadlibák.. Nesze semmi fogd meg jól,kaptál egy lufit,de lehet vele zsarolni majd,és semmit nem csinálhatsz otthon alap dolgokat se.. Ne csapj az asztalra köszönd meg a semmit,és keress lakhatást ahol legalább a kádat konyhát használhatod kedvedre és nem löknek félre hogy bejönnek bármikor,mikor kéred hogy neee. Ez gigagáz..

70F

2020. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Apukám és anyukám, anya férje egyáltalán nem adott bele, mégis ő okoskodik a legjobban. Még ha tanácsok lennének, de nem azok. Szimpla kötözködő megszólalás a legtöbb a részéről.

Én is vigyázok mindenemre, nem tönkretenni akarom az otthonomat. De pl én Budapesten mindig éttermeztem, vagy rendeltem. Most a karantén alatt is végig rendelt kajákat ettem és már nagyon untam. Alig vártam, hogy főzhessek, süthessek, de nem, mert "átveszi a szőnyeg a szagot". Pedig egyszerű kajákat szoktam csinálni, meg salátákat. Nem marhapörköltet töltött káposztával, ami után 3 napig kéne szellőztetni. Meg van elszívóm is, pont ezért.

2020. jún. 7. 14:34
 4/46 anonim ***** válasza:
94%

nekem is volt ilyen rokonom. egy darabig csendben tűrtem, aztán érveltem, aztán elszakadt a cérna és iszonyatosan ráordítottam.


végre megértette

2020. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
98%

Most lakást vagy házat vettetek? Bár mindegy. Kinek a nevén van? Ha a te neveden, akkor én a helyedben megpróbálnám azt, hogy EGYSZER higgadtan elmondom, hogy nekem ez kellemetlen, fejezzék be, szívesen látom őket de egyeztessenek velem, mielőtt jönnek mert nekem is dolgom van, nem érek rá órákat ücsörögni, programjaim is vannak, a barátaim is átjönnek. Ha ez nem használ, akkor egy szó nélkül zárat cseréltetnék.

Ha nem az enyém a ház, én inkább elköltöznék. Így nem lehet élni, hogy még főzni se főzhetsz nyugodtan mert jajj a bútorok és fürdeni se lehet nyugodtan.. egyedül a mosással értek egyet, mert ha tényleg minden másnap mosol ki pár darab ruhát, az brutálisan vízpazarló, és én eléggé környezettudatosan élek, szóval egyedül ezt látom jogosnak a részükről, bár szerintem nem a környezetvédelem miatt mondták...

Egyébként honnan a fenéből tudják, hogy mennyi ideig fürdesz??? Ne kösd az orrukra. Főzés után pedig takaríts el magad után, és annak sincs akkor nyoma, amit láthatnának...

2020. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
98%
Először is zárd be belülről az ajtót, és hagyd is benne a kulcsot, hogy ne tudjanak bejönni. Ha nem engeded be őket párszor, akkor tudni fogják, hogy szólni kell, mielőtt jönnek. A megjegyzések meg egyik füleden be, a másikon ki, ha egyedül élsz, akkor te alakítod a szokásaidat.
2020. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
98%
Zárcsere és csak azt engeded be, akit akarsz és akkor, amikor te szeretnéd.
2020. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Többlakásos társasház, van egy kis kertrész is hozzá.

Az én nevemen van teljesen.


Az a baj, hogy a nagybátyám olyan, hogyha nem engedem be, rángatja az utcaajtót és kiabál, nyomja a dudát. A szomszédok meg ezt érthetően megunják és akkor ők fogják beengedni, majd ugyanezt lerendezné a bejárati ajtó előtt is (csinálta már).

2020. jún. 7. 14:40
 9/46 anonim ***** válasza:
98%

A neveden van a lakás tisztán, semmi megkötés nélkül?

Ha igen, vagy írogatsz ide hetente sirámokat, hogy miben korlátoznak, vagy közlöd mindenkivel, ez az én váram, innentől én mondom meg ki, mikor, hogy jöhet.

Persze, ennek az az ára, hogy az egész bagázst magadra haragítod.

Nincs köztes megoldás.

2020. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 Savlekotő ***** válasza:
91%

Javaslatom hogy költözz el,sosem lesz ott nyugtod,én ezeknek a címet se adnám meg a nyugalmam érdekében hogy oda is oda jöjjenek dudálni,el se fogadtam volna,inkább gürizek sajátra,addig bérelni,ez nem állapot hogy feltépik az ajtót rád,a szomszédokat is zaklatják,és ha nem vagy otthon betörnek,bemennek kulccsal,éjjel bemennek ha alszol,vagy épp ha vendéged van.. Ne haragudj naiv vagy ha azt hiszed hogy változás lesz,pár év és roncs leszel,és felgyújtanád a házat mérgedben... Költözést javaslok,és másik városba... Ez a ház hiába van a neveden sose lesz a saját otthonod...

70F

2020. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!