Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az közfelfogás,hogy...

Miért van az közfelfogás,hogy aki a szüleivel lakik az nem önálló,még akik párkapcsolatban élnek,azok önállóak?

Figyelt kérdés

A legtöbb párkapcsolatban élő,egyedül totál életképtelen lenne,ezért "összerakják amijük van",és éppen,hogy megélnek a fizetésükből.

Ők ezt önállóságnak nevezik,miközben egymásra vannak utalva.


Közben lenézik azokat,akik a szüleikkel élnek és mondjuk arra gyűjtenek,hogy ne kelljen nekik egész életükben egy párkapcsolattól függeni.

Önállóan alapozzák meg az egzisztenciájukat,nem pedig párkapcsolattal,egymással függőségi viszonyban.


Ez lenne a nagy önállóság?


2020. jún. 21. 20:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:
Szerintem az az ember önálló,aki egyedül is képes megélni,függetlenül attól,kivel lakik éppen.
2020. jún. 21. 20:05
 2/61 anonim ***** válasza:
77%
Most te arról beszélsz amikor a párkapcsolatban eggyütt laknak vagy külön?
2020. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Arról beszélek,amikor 2 ember,aki fele annyit keres,mint egy "mamahoteles" önállótlannak nevezi a "mamahotelezőt",közben pedig egyedül képtelenek lennének albérletet bérelni vagy lakáshitelt felvenni,a fizetésükből kifolyólag.
2020. jún. 21. 20:17
 4/61 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az esetben szerintem még mindig önállóbak mint az aki a szüleivel él.
2020. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Ketten együtt önállóak,nem pedig külön-külön:D

Egymástól függenek.

Még,aki 2-3szor annyit keres,mint ők,nincsenek rászorulva arra,hogy másokkal együtt lakjanak.

2020. jún. 21. 20:26
 6/61 anonim ***** válasza:
99%
Az önállóság nem csak a pénzügyektől függ.
2020. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Inkább társfüggőnek nevezném őket.
2020. jún. 21. 20:28
 8/61 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem ettől függ. Mindenki, akit nem a szülők tartanak el anyagilag, illetve a szülők fogják a kezüket szinte minden egyes dolognál, döntésüknél az életben, azok önállóak. Tök mindegy, hogy otthon élnek, vagy sem. Akik nagyon kis összegből élnek szegényesen, mindent maguk intézve, de külön a szülőktől, ők is önállóak. Mint az a gyerek is, aki dolgozik, önállóan bevásárol, beosztja a pénzt magának, elintézi a hivatalos ügyeit, de még otthon lakik. Őt is önállónak tartom.
2020. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

Hát,nem tudom,én gyakrabban látom azt,hogy akik együtt élnek,ott megosztják a feladatokat,nem csinál mindenki mindent.

Vagy az egyik a másikra hagyatkozik mindenben.

2020. jún. 21. 20:29
 10/61 anonim ***** válasza:
91%
És attól, mert megosztják a feladatokat, akkor nem önállóak? Lehet ma én főztem, de holnap a másik fog. Lehet, hogy ma nekem járt le a személyim és én mentem intézkedni, de holnap a másiknak fog és ő teszi ugyanezt. Tehát miért is ne lennének önállóak attól, mert közös életük van? És igen, nem csak a szülők által lehet valaki önálló, vagy sem. A párjától is. Persze. De aki egyedül is képes arra és teszi is, amit közösen csinálnak, akkor mindkét fél önálló.
2020. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!