Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetkezesi kerdes,megengedett...

Temetkezesi kerdes,megengedett,ill.elfogadhato,ha valaki nem tart temetest,bucsuztatot a hozzatartozojanak,csak hamvasztas utan egyszeruen hazaviszi a hamvakat?

Figyelt kérdés
Egy tavoli ismeros elhunytarol egy facebook csoportban tajekoztatta az ismeroseit egy sporttars!Fura hogy a felesege nem ertesitett senkit,nem tartott temetest,bucsuztatast se!Otthon tarolja a hamvakat.Nem itelkezni akarok,csak erdekel,lehet e ilyet,mert neem is mar csak anyukam el,noverem meghalt,kicsi es messze el a rokonsag!Par embernek en se tartanek nagy temetest!Rosszul vagyok mar elore tole.Apukam temeteset is en inteztem 30 eve...

2020. júl. 18. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez volt az elhunyt konkrét kérése.

Én leírtam, hogy hamvasszanak, a hamvaimat hol tárolják (egy urnatemetőben) és a "temetésemen" csak a testvérem, a fiam és a barátnőm lehet jelen. Azaz 3 ember. Pedig nem vagyok halni készülő korban, ... legalábbis remélem.

2020. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Az elhunyt kérését illik tiszteletben tartartani
2020. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, az édesanyám 2 éve halt meg, távol élek a rokonoktól, nem is nagyon tartjuk a kapcsolatot. Nem akartam őket sem elrángatni, felesleges több százezres költséget sem, úgyhogy nem volt búcsúztató.
2020. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szeretném ha fa lenne belőlem, fiatalságom (most se vagyok öreg) legjobb zenéi szólnának és közepesen bebszna mindenki miközben ültetik a fámat, mint valami laza buli ahol amúgy “eltemetnek”. Remélem így lesz, akkor is ha a hátrahagyottaknak esetleg ugatnának miatta, hogy nem illik, milyen dolog már, hogy néz ki, rendes sírköve sincs. Ne is legyen, kevés dologtól irtózok jobban mint egy bszott nagy gránit tömbtől a hullámon amit ráadásul valakinek x évente meg kell váltani és akkor már illene rá csokrot gyertyát vinni mert milyen dolog már... Ha ez volt az elhunyt végakarata, senkinek semmi köze hozzá hogy milyen dolog meg illik e
2020. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nincs ezzel semmi baj. Mindenki azt csinál, amit akar.
2020. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen azt hittem rólam/ rólunk van szó.


Az én sztorim, hogy miért nem temettem a szülőmet. Mivel mindenki volt oly " kedves" hogy xartak rá, így én fizettem a hamvasztást ami azért nem 2 fillér volt... Illetve bátyámtól kitelik, hogy majd szét rongálná a sírhelyet, mert annyira utálta az öreget. Így én inkább nem fizetek ki azért több száz ezret, hogy szét barmolja illetve egyedül nem is tudok ennyit kiadni. Nem volt semmilye csak adóssága szóval az " örökségből" se fogok látni semmit.


Egyébként ha lesz úgy pénzem akkor ki kérek valahova engedélyt és szét szórjuk, hogy szabad legyen. Addig meg jó helyen van nálunk ott nem bántja senki alapon.

2020. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!


Utolso!Meg szabad kerdezni,kb mennyibe kerult a hamvasztas?Nem neztek furcsan a temetkezesi vallalatnal,hogy csak az urnat kered,es csak ugy odaadtak,es hazavihetted?Nem kellett ra engedely?

2020. júl. 18. 15:28
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
Sose tartsd otthon egyik hozzátartozód hamvait. Inkább szórd szét, de az otthonodba, életteredbe ne vidd be-már ha jót akarsz magadnak.
2020. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Miert?

Egyenlore meg csak gondolkodom elore mi legyen!

2020. júl. 18. 15:53
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Mi em tartottunk tort, amikor a szüleim, testvérem meghalt. Az öcsém hamvasztattuk, a búcsúztatás a temetőben nyilvános volt, de a hamvakat haza vittük. Ehhez nem kellett senki engedélye és a hamvasztást/ temetést intéző cég sem törődött vele. A hamvakat otthon temettük el a kertben. De több családot is ismerek, akik a lakásban tartják a hamvakat, és nincs emiatt semmilyen problémájuk. Nem jár vissza a halott szelleme.
2020. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!