Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg csak a mi dolgunk,...

Ez tényleg csak a mi dolgunk, a másik kettőnek nem kell semmit csinálni?

Figyelt kérdés
Férjemnek van 2 testvére, egyik gyerek sem él az anyjával egy településen. Mi lakunk a legközelebb, mi csak 40 kmre. Anyósomat baleset érte még májusban, nem tud a kerttel foglalkozni. Alapból mindig mi megyünk segíteni, ha gond van. Van egy barátja is anyósnak, de az nem csinál semmit. Hatalmas kert van, tele gazzal. Anyám szerint is a mi dolgunk, hogy elmenjünk és rendbe tegyük, hiszen mi lakunk a legközelebb. A másik két tesónak eszébe nem jut, hogy legalább havonta egyszer eljöjjön segíteni. A férjem is és én is dolgozunk. A férjem annyit, hogy lassan felbukik. De ez senkit nem érdekel. Most tényleg a mi kötelességünk azt a kertet is rendben tartani? A másik kettő miért mentheti ki magát, hogy mi messze lakunk?
2020. aug. 3. 10:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem a házában laktok, hanem kozel...
2020. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Azért menthetik ki magukat azzal, hogy messze laknak, mert... tudod, messze laknak.

Viccet félretéve, nálunk is van családon belül ilyen helyzet, és ott pont hogy mi, akik messzebb vagyunk, meg több a dolgunk is, pont mi járunk kertet rendbe tenni. Pedig apám megbeszélte testvérével, hogy tavaly mi csináltuk, idén ők. De ők b@sznak csinálni bármit is ott. Ezzel sokmindent nem lehet kezdeni. Vagy ha mégis, akkor én is várom a megfejtéseket

2020. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem gondolom hogy kizárólag a Ti dolgotok lenne!
2020. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
Ez mindenhol így van, ahol több testvér van, tök igazságtalan, és mégis. Anyósom gondozza az idős édesapján (szerencsére "csak" napi szinten 1x rá kell nézni pár órára, mert amúgy önellátó, de azért eleshet pl). A másik két testvér 60 és 100km-re él, nem nagyon csipkedik magukat, évi háromszor ránéznek ünnepekkor, és ennyi...
2020. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kotelessegetek. De nekik sem. Ti ugy döntöttetek hogy segítetek, ők meg ugy, hogy nem
2020. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem a ti dolgotok, illetve nem csak a tiétek. Beszéljétek meg a többiekkel, dobjátok össze a pénzt, és fizessetek meg egy embert, ami megbízható, és dolgozna a kertben.

Anyu barátja ott lakik? Ha igen, akkor emelje fel a valagát, és segítsen be a munkákba. Ha meg nem, akkor vagy beszáll anyagilag, (vagy munkával) vagy semmi köze a kerthez akkor sem, ha a termést kell leszedni. (amúgy meg anyósodnak el lehet gondolkodni, milyen "barát" ez, és szükség van-e rá egyáltalán)

Tényleg, a munkátokért cserébe legalább van friss zöldség-gyümölcs?

2020. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Kommunikáció.

Nem itt, velünk, hanem az érintettekkel.

2020. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

Én is azt mondom, keressetek valakit, aki fix összegért elvegzi a munkát, és a 3 testvér dobja össze.


Ez a legkorrektebb megoldás szerintem is.

2020. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

Én is azt mondom, hogy valakit kell fogadni, aki heti/havi rendszerességgel gondozza a kertet és azt megfizetnie elsősorban az anyósnak, de ha neki erre nem futja a három gyerekre leosztva és akkor is szívességet tesztek mindhárman.

Senkitől nem lehet elvárni - tőletek sem, a távolabb élő testvérektől sem ás az anyós barátjától sem! - hogy mászkáljanak földet túrni. A kertes ház mindenkinek a saját döntése amikor megveszi, az ilyen dolgokkal számolnia kell.

Én anyós vagyok, megrokkantam, de eszembe nem jut a gyerekemet rángatni 50 km-ről, most is várom a fűnyíróembert.

2020. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

"Én is azt mondom, keressetek valakit, aki fix összegért elvegzi a munkát, és a 3 testvér dobja össze.

Ez a legkorrektebb megoldás szerintem is."


Valóban, csupán ha a többiek nem akarnak egy fillérrel se hozza járulni, akkor nem fognak és érre se lehet őket kényszeríteni.

2020. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!