Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom vagy én túlzom...

Jól gondolom vagy én túlzom ezt el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Noss az alábbi a helyzet amiben nem tudunk megegyezni, pontosabban nem tudom hogy én gondolom e rosszul.

Tavaly történt egy halaleset (a gyermekem halt meg születése után pár héttel), a szüleimen kívül nem jött el senki a temetésre, és amíg élt, addig sem jöttek el megnezni, pláne nem adtak meg 1 csomag pelenkát sem. A kifogások a következők voltak :

Aznap megyek nyaralni nem érek rá(a temetés délelőtt volt, az utazás pedig este 9kor volt) a másik hogy a férje dolgozott és a feleség félt egyedül elindulni, a harmadik hogy túl messze élnek tolunk (130 km), a negyedik pedig külföldön van, és drága a jegy (oda vissza 10.000 lett volna megneztem direkt hogy mennyi az a nagyon drága jegy) az utolsót pedig nem engedte el a felesége (!!!).... Ez lenne az én "szűk családom"

Szóval csak én a férjem a szüleim, tesóm, és egy legjobb barátnőm volt ott.

Februárban esküvőnk lesz... És innen jön a kérdés. Ugye jogosan nem akarom őket meg hívni azon az elven "ha a szomorusagban nincsenek velem akkor a boldogságban sem kell" anyukám szerint illetlenseg nem meghivni őket, max nem jönnek el, de ha elis jönnek nem tudok rajuk jó szívvel nézni. Nagyon fáj hogy nem jöttek el, hisz a családomnak hittem őket. Jogos a sertodottsegem vagy nem?



2020. aug. 25. 22:08
A kérdező szavazást indított:
Jogos
Nem jogos
Kifejtem kommentben
155 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
93%

Jogos. A saját lagzimra kevesebbért (áhh ennél kb minden kevesebb) összesen 2 rokonom hívtam el. Nem kellenek az álszent érdek emberek.

Azokat hívd meg, akikre jószívvel gondolsz és a legszebb napodat nem keserítik meg.

2020. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte részvétem a baba miatt. Egyértelmű, hogy ne hívd meg őket, semmi keresnivalójuk nincs ott.
2020. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%
ilyen embereknek nem hogy az esküvődön, az életedben sincs semmi keresnivalójuk
2020. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
88%
Reszvet. Ne hivd meg oket, nem erdemlik meg
2020. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem tudom megmondani, helyes-e, de én nem hívnám meg őket.

És őszinte együttérzésem.

2020. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jogos, az ilyen nem családtag.
2020. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
90%
Sokan beleesnek abba a hibába, hogy az esküvőre "illendőségből" meghívnak boldog-boldogtalant, haszonleső rokonokat, undok szomszédot, és nemcsak hogy fizetik nekik az ingyenélést, amire nem szolgáltak rá, de még a saját legszebb napjukat is tönkreteszik azzal, hogy próbálnak hozzájuk jó pofát vágni. De könyörgöm, álljunk már a sarkunkra, ha a "kedves" rokon már kimutatta a foga fehérjét, vagyis ő tette meg az első bántó lépést, akkor ne már nyaljuk a feneküket, hogy ne sértődjön meg... Sértődjön csak meg nyugodtan.
2020. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
93%
Őszinte részvétem. Szerintem se legyen benned rossz érzés amiatt, ha nem hívod meg őket.
2020. aug. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
87%
Nem hivnam meg oket, es ha vkinek ez nem tetszik es sokat pampog rola, akkor ot sem.
2020. aug. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
86%
Kikről van egyébként szó?
2020. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!