Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztathatom a nevemet...

Megváltoztathatom a nevemet erre a formára?

Figyelt kérdés

Szóval férjnél vagyok, Kiss-Nagy Anna


Ha én N.Kiss Anna akarok lenni, azt engedélyezik? A házasságkötéskor is ezt akartam, csak nem engedték.


2020. aug. 26. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mert az anyakönyvezett neved a Nagy.

Ha meg akarod változtatni az nem kevés utánajárás.

2020. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mindenképpen szeretném. Csomó ismerősnek pontozott neve van.

Igazából a rövidsége is vonzó.


Hol lehetne utánajárni?

2020. aug. 26. 17:48
 3/14 anonim válasza:
96%
Ha nem akarod kiírni a saját vezetékneved miért nem csak simán Kiss Anna? Én is így vettem fel a férjem nevét.
2020. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért mert tényleg ilyen a vezetéknév, mind a kettő. Annyira gyakori, hogy még férjezett is rengeteg van :( pedig én is így akartam volna, egyszerűen lecserélni a sajátomat, de a kisst nagyra :D
2020. aug. 26. 17:50
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Miért jó oda az az egy betű? Vagy hagyd meg teljesen mindkettőtökét, kötőjellel vagy anélkül, vagy legyen csak a férjedé. Nem tudom mivel leszel boldogabb azzal az egy betűvel, soha senki nem fog rákérdezni, mi az ott.
2020. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem számít hogy rákérdeznek-e csak így szebb hangzása lenne és nem hívnának így minden 5. embert.
2020. aug. 26. 17:58
 7/14 anonim ***** válasza:
2020. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. aug. 26. 18:20
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Én amiatt se vennék fel egy ilyet mert lehet jó lenne neked írni, meg "nem hívnak így minden ötödik embert" de majd ha a hülyével fogol vitatkozni hogy neked ez a neved majd megbánod.

"En (kiejtés szerint) Kiss Anna"

*Leírja, hogy En. Kiss Anna*

"Nem En, hanem En (kiejtés szerint) n betű"

"De a rendes neve kell"

....



És sok ilyen lenne akivel ezt játszanád percekig. Én ismerek egy Orsika nevű illetőt. Neki is több perc mire feltudja fogattatni hogy a szülei voltak barmok és nem Orsolya vagy más a keresztneve, nem becézgeti magát hanem az a keresztneve, hogy Orsika. De bárhol kérdezik a nevét ezt el kell játszani, mert hülyének nézik, ha nem ad egyből személyit. Neked is lehet ritka név lenne, de az ilyen rövidítésekkel sok bajod kenne.

2020. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!