Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok, terhes lettem...

16 éves vagyok, terhes lettem valaki segítsen már (? )

Figyelt kérdés
Kilyukadt az óvszer nem vettük észre a barátommal,a szüleimnek nem merem elmondani,hisz még úgy tudják érintetlen vagyok,kiborulnának sőt még a házból is mehetnék.A barátom családjának ez ellen semmi ellenvetnivalója,de én nem szeretném a babát,egyrészt anyagi bizonytalanság,másrészt fiatalnak tartom magam az anyasághoz.Nem tudom mit tegyek,hisz elvetetéshez 18 év felett kell lenni szülői bele egyezés nélkül,házi praktikát halottam ez ellen (élesztő,és rá inni a pálinkát),ha valaki tud valami tanácsot,esetleg praktikát írjon már,nagyon kivagyok borulva.
2010. aug. 5. 23:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is nyugodj meg! Semmi baj. Házi praktika nem létezik, és eszedbe se jusson semmi ilyesmi, mert fogyatékos is lehet a gyereked.

Először is: Biztosan terhes vagy? Nőgyógyász igazolta a terhességedet? Mióta késik a vérzésed? Tesztet csináltál?

Az abortuszhoz 18 éves kor alatt szülői beleegyezés kell. Szóval ha biztosan terhes vagy, álljatok a pároddal ketten a szüleid elé és mondjátok el, hogy nem felelőtlenségből történt, hanem elszakadt az óvszer és a gyereket nem akarjátok megtartani. A szüleid, először talán kiborulnak, de akár hiszed most akár nem, ők neked a legjobbat akarják. Közösen átbeszélitek újra és döntötök.

2010. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim válasza:
87%
Ez így elég korrekt:)de ha esetleg picit indulatosabbak a szüleid...akkor szegény srácot ne vidd oda magaddal a szüleidhezXDXDkivéve ha nagyon rendesek a szüleid...és szeretik is a fiút:)
2010. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
79%

Mégis hogy gondolod? Előbb utóbb úgyis megtudják!

Tudom itt most le fognak szólni hogy nem vagyok kedves de: ha d*gni voltál elég bátor akkor ahhoz is legyél hogy elmondd otthon!

2010. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:

Szia!Orvoshoz semmi képpen sem mertem elmenni,de ha jól gondolom olyan 2 -3 hetes terhes lehetek.A vérzésem 2 hete késik,bár nem mindig jön meg,de most csináltam 4 terhességi tesztet eddig és mind a 4 pozitív.A szüleimnek semmi képp nem akarom elmondani,mert teljesen más a felfogásuk,mint más szülőknek,kicsit régimódiabb.

Köszi a választ (K)

2010. aug. 5. 23:51
 5/75 A kérdező kommentje:

Hát nem nagyon kedvelik a srácot.:)köszi,hogy írtál.


Harmadik válaszoló...Nem tudom ha neked olyan szüleid lennének mint nekem így lennél-e vele...

2010. aug. 5. 23:52
 6/75 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj itt ez nem opció. Akármilyenek a szüleid el kell mondani. Vagy pedig nem kell szexelni 16 évesen. Nem kötelező. Az orvoshoz nem kell szülő, hogy megvizsgáljon de oda sem mersz elmenni. Miért szexeltél ha nem vállalod a következményeket és olyan felelőtlen vagy otthoni praktitákkal akarsz próbálkozni?
2010. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
100%
És mit szólnál, ha a párod anyukájával beszélnél, vele mennél el nőgyógyászhoz és amikor a szüleidnek elmondanád, ő is ott lenne. Szerintem, ha erre megkéred, biztos nem mond nemet. Tényleg nem okoskodni szeretnék, de ha akkor elszakadt a gumi, akkor miért nem mentetek el 72 órás, esemény utáni tabit kérni?
2010. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
91%
Nincs mit. Jól használtad a teszteket? Sokan nem tudják milyen a pozitív ezért nézd meg mindig kétszer. Orvos mindenképpen szükséges, abortuszra sem tudsz orvosi diagnózis nélkül menni és fontos is. Ha régimódiak a szüleid, ha nem, akkor is a javadat akarják, tehát biztos vagyok benne, hogy a legjobb megoldást sikerül kiválasztanotok. Jelentkezz be egy orvoshoz, ha 2 hete késik a vérzésed, akkor valószínűleg 6. hét körül jársz, de pontosan nem tudom neked megmondani ennyiből. A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számítjuk. Szóval első lépésként nőgyógyász, ide nem kell elkísérjen senki, egyedül is mehetsz, ő ad egy papírt róla, hogy terhes vagy, akár tévedhetett is a teszt, szóval szükséges. Ha az orvos megerősíti a terhesség gyanúját, na akkor mondd csak el a szülőknek, mert az ő engedélyük nélkül abortuszra nem tudsz menni. Nyugodj meg, nem fognak bántani, a gyerekük vagy és szeretnek téged, és hidd el nekem, ez felnőtt emberekkel is előfordul, nem egyedi eset, akár velük is megeshetett volna. Ők a szüleid, segíteni és támogatni fognak, én is ezt tenném a helyükben. Nem kell félned.
2010. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 23:54

Vele egyetértek. Mindenképpen mond el otthon. Házi praktikákkal meg ne próbálkozz, lehet, h nagyobb bajt csinálnál, mint egy abortusz.

2010. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
54%
én is annyi idősen lettem terhes féltem elmondani elég rossz volt a viszony, elvetetni nem akartam. mire elmondtam nem lehetett elvetetni de nem haragudtak a lányom 6éves.
2010. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!