Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tartsam velük a...

Szerintetek tartsam velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Röviden:

16 éves fiú vagyok, anyám nem dolgozik, így semmi pénzünk sincs, épp hogy fizeti a "lakást". (Egy minigarzonban élünk egy munkásszállón, ez a munkás szálló külsős emberek által is bérelhető. Össz nagyság 16 m^2)

Anyám a belőlem jövő pénzekből él. Nem dolgozik, ha mondom neki üvöltözik. Semmi jó ruhám sincs, és az önbecsülésem lent van. Öt éve lakók itt. Anyám pszichiátrilag beteg, nem megy emberek közelébe , így engem se enged sokszor ki.


De a kérdés lényege, van három nagyon idős (25+) feletti tesóm. Az egyiknek nem panaszkodhatok, mert ő nagyon anya mániás, ő amúgy se foglalkozik velem, csak ha olyanja van. A másik meg csak szidni tud engem, hogy mekkora egy csődtömeg vagyok, mert nincsenek barátaim, mekkora élettelen vagyok stb. Annak van egy felesége, az meghallgat , de az se foglalkozik velem, de elég durva dolgokat mondtam neki mit csinál. A harmadik tesóm egy nő, ő vele 4 éve nem beszéltem, vagyis inkább 6 mert akkor összefutottam vele. A nővérem és a sogorom előszeretettel pletykálhatnak anyámról mert mindkettő utálja. A nővérem szerintem azért amiért én utálom.

Szoktak nagyon ritkán nyitni felém. A kérdésem az lenne hogy mit csináljak? Ha írnak tiltsam le őket? Ha az elveimet követném teljesen megszakítanám velük a kapcsolatot. Csak ez jó lenne?



2020. szept. 20. 10:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Majd megszakadt a szívem, miközben olvastam, nagyon sajnálom... sztem ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel, szemmel láthatóan egyik testvéred se érdeklődik igazan irántad. Azt tudom tanácsolni, hogy szedd össze minden energiád és fordítsd a tanulásra, hogy minél előbb ki tudj kerülni onnan. Nagyon sok sikert kívánok ehhez!
2020. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%
Értem. "Anyám a belőlem jövő pénzekből él. " Konkrétan milyen pénz jön belőled, amiből még lehet élni? Amiből két embert el lehet tartani és még egy lakás költségeit is fizetni lehet? Komolyan érdekelne
2020. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Gyerektartás ami 40.000Ft meg a családi meg kap valami járulékot.
2020. szept. 20. 10:20
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyes.
2020. szept. 20. 10:20
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Apukádhoz nem tudsz költözni?
2020. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
12200 a csp. Kicsit túltoltad.
2020. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
27%

Aha. Tehat 40e + 13700 - ez "jön beloled". Szerinted ebből él. Aha. Hát nyuszika, ebből max éhen hal, nem megél, gyereket nevel és lakást tart fenn. A valami járulék nem tudom mi, utánad biztosan nem kap semmi járulékot, így max munkanélküli lehet, amit 3 hónapig kaphat, vagy az FHT, ami 22e, vagy miután azt írod, pszichiátriailag beteg, rokkantnyugdij, amivel megintcsak nem jut messzire.


Ha iylen xar xemet mindenki szerinted és anyád meg belőled el -hangos röhögés- akkor amint betöltöd a 18at már húzol is el és éled a saját kis életedet. Egyedül.

2020. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Amit egyik előző írt: mindent a tanulásba fektess, addig bírd ki valahogy amíg nem tudsz felsőoktatásba jelentkezni, ott majd mehetsz kollégiumba.
2020. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem kéne kötekedni. Egy helyzetleírást írtam hogy érthetőbb legyen.

Kérdésem arra felé irányult, hogy nyissak-e a testvéreim felé (ha megyünk hozzájuk, vagy írnak) vagy ne. Nem pedig arról, mikor halok éhen.


A gyerektartás és a családi pótlék nem ugyanaz. Mikor a hülye okoskodik.


Nem tudom mit éreztek, olyanba rúgtok bele, aki nem ártott senkinek, csak segítséget kér. De hát ez a mai világ nem csodalkozok semmin se.

2020. szept. 20. 10:29
 10/28 A kérdező kommentje:
Tanulásban fektetek mindent jelenleg, mert mást nem tudok úgysem csinálni. Megfogadom a tanácsod.
2020. szept. 20. 10:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!